Jump to content

Dosya Eşleştirme Reg Girdisi

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Katılımsız program yapımında takıldığım bir yer var.

Reg kayıtları ile ilgili.

Demek istediğim şu;

Örneğin Winamp , KMPlayer ve benzeri uygulamaları farklı bir yöntemle katılımsız yapıyorum.
Her şey iyi güzel de.
Herkesin bildiği gibi Winamp yükleyince mp3 , wma au3 gibi dosya uzantılarını reg girdisi girerek eşleştiriyor.
Ben bu reg kayıtlarını regedit'ten tek tek ve farklı farklı yerlerde arayıp uzun uzun uğraşıp bulmak yerine.
Basit bir şekilde nasıl eşleştirebilirim.

RegFromApp kullanarak reg girdilerini almaya çalıştım ama bu kısmı almıyor nedense.
Yüklenen programın dosya eşleştirme reglerini en basit ve kolay nasıl ayarlayabilirim ?
Şimdiden teşekkürler

Merhaba arkadaşlar. Katılımsız program yapımında takıldığım bir yer var.
Reg kayıtları ile ilgili.
Demek istediğim şu;
Örneğin Winamp , KMPlayer ve benzeri uygulamaları farklı bir yöntemle katılımsız yapıyorum.
Her şey iyi güzel de.
Herkesin bildiği gibi Winamp yükleyince mp3 , wma au3 gibi dosya uzantılarını reg girdisi girerek eşleştiriyor.
Ben bu reg kayıtlarını regedit'ten tek tek ve farklı farklı yerlerde arayıp uzun uzun uğraşıp bulmak yerine.
Basit bir şekilde nasıl eşleştirebilirim.

RegFromApp kullanarak reg girdilerini almaya çalıştım ama bu kısmı almıyor nedense.
Yüklenen programın dosya eşleştirme reglerini en basit ve kolay nasıl ayarlayabilirim ?
Şimdiden teşekkürler

senin yontemin demek ki; programların kurulu halini alıp paketliyorsun ve bu şekilde bilgisayarlara aktarıyosun, o yüzden reg kısımları eksik kalıyor. Uzun yolu seçmişsin bence.

#Blackman12

evet karmaşıktır ben de başka yöntem bilmiyorum (tek tek aratıp bulmanın dışında)

o yüzden varsa sorayım dedim.

#Kintaro 

Evet hocam repack yapıyorum uzun yol değil bence.

istediğim her şeyi yaptırıp , kurdurup hazır ayarlarıyla alıyorum (dosya eşleştirmesi gereken programlar dışında)

ancak silent parametresi olmayan programlar var 
Repackager kullanmak istemiyorum.
Başkasının yaptığı katılımsızları reklam yüzünden kullanmak istemiyorum.
Vehasıl-u Kelam başka bir yöntem varsa ve ben bilmiyorsam söyleyebilirseniz memnun kalırım.

Repack yöntemi gibi ayarları hazır reg girdileri ve özelleşmiş ayarları yapabileceğim bir yönteme ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Yok ya kötü bir yol demek istemedim, sadece reg ayarları gibi şeylerle uğraşmak zorunda kalırsın diye dedim. Yoksa bende otokur zamanında sözlük vs. gibi programları bu şekilde AMS ile paketlemiştim :)

Anladım hocam zaten maksadım sizin kötü yol dediğinizi dile getirmek değildi.

Demek istediğim şı ki hocam regleri gayet güzel alabiliyorum uninstallini bile çünkü yeri belli ve kolay alınıyor.
Ancak işte windows dosya uzantısı eşleştirmeleri kötü yapıyor .

Peki hocam sizin katılımsız yapmak için önerebileceğiniz başka yöntemler var mı?

Edited by Dj Demir