Jump to content

Asus, Casper Hangisi Sessiz?

Share

Recommended Posts

1. sistem gayet iyi 2 sene kullanır sonra ekran kartını güncelleştirerek ve diğer bi kaç bileşende yükseletmeye giderek 5 kullanırsın.

-------  http://www.akakce.com/bilgisayar-masaustu/en-ucuz-hp-pavilion-p6-2404et-d2m06ea-fiyati,976870.html

2. sistem gayet iyi bir notebook i5 3337U 4 çekikirdek değil 2 çekirdek belirteyim ekran kartı gayet iyi 2,5 sene kadar sorunsuz internet dolaşır oyunlarınıda oynarsın bütçene göre önerilebilecek en iyi notebook bu.

------- http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/dell-3521-g33w41c-3521-notebook-core-i5-18ghz-4gb-1tb-156-2gb-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65478

Şimdi kardeşim ses açısından casper gerçekten çok ses çıkartır illa 2 sinden biri diyorsan asusu öneririm yalnız bütçen çok yüksek değilse casper alsan daha iyi öyle araba motoru gibi ses çıktığını söylersem günahını almış olurum :D...Yani dediğim gibi ses açısından asus,bütçe ve teknik özellik bakımından casperi öneriyorum şahsen...

İnşallah seçimin senin için hayırlı olur...

Haydi kolay gelsin...

casper anakartı pegatron kullanıyor 

pegatronda markaya özel üretim yaptığı için 

bazı değişiklikler yapıyor anakartlarda

mesela 4 sata portu varsa bir tanesini iptal ediyor

bunun gibi kullanıcının işini zorlaştıracak işler yapıyor

birde casperda kasa kapağını açamıyorsunuz içindeki power nemarka bellideğil

asusda öyle bir sorun yok içindeki power belli asus

kasa kapağınıda açabiliyorsunuz parçalara zarar vermemek kaydı ile

Şimdi kardeşim ses açısından casper gerçekten çok ses çıkartır illa 2 sinden biri diyorsan asusu öneririm yalnız bütçen çok yüksek değilse casper alsan daha iyi öyle araba motoru gibi ses çıktığını söylersem günahını almış olurum :D...Yani dediğim gibi ses açısından asus,bütçe ve teknik özellik bakımından casperi öneriyorum şahsen...

İnşallah seçimin senin için hayırlı olur...

Haydi kolay gelsin...

"Yani dediğim gibi ses açısından asus,bütçe ve teknik özellik bakımından casperi öneriyorum şahsen..."  bunu anlamadım. sanki çelişkili olmuş...??   benim casper 2006  model desktop casper alfa. yeni casper nirvanalarda zaten sessizlik üzerinde durulmuş. millet teknik özellik olarak genelde asus demiş sen tam tersini söylemişsin. anlamadım gerçekten ?

casper anakartı pegatron kullanıyor 

pegatronda markaya özel üretim yaptığı için 

bazı değişiklikler yapıyor anakartlarda

mesela 4 sata portu varsa bir tanesini iptal ediyor

bunun gibi kullanıcının işini zorlaştıracak işler yapıyor

birde casperda kasa kapağını açamıyorsunuz içindeki power nemarka bellideğil

asusda öyle bir sorun yok içindeki power belli asus

kasa kapağınıda açabiliyorsunuz parçalara zarar vermemek kaydı ile

güzel bilgiler teşekkür ederim. yalnız ben açtım kasayı power ı da elime aldım :) yalnız power konusunda fanı arkasındamı yoksa altta ve arkada iki tanemi hala kafam aydınlanmış değil. :)  çünkü çoğu psu satan sitelere bakıyorumda altta görünüyor fanı. benimki ise arkada. sırf meraktan açıp bakıcam üşeniyorum :) millet dalga geçiyor gerçekten merak ettim. :)

birde şunu sorayım : dizüstülerde ısınma gerçekten temel sorunlardan birimidir? ben zaten oyun laptopu alamam ama 1500 tl lik dell, sony gibi laptop lar da ısınma sorun oluyormu? soğutucu al falan demeyin. hem pek işe yaramadığını okudum hem laptopu aparatları ile elimde taşımak için almam sırf taşınabilirliğinden alırım alırsam.

birde şunu sorayım : dizüstülerde ısınma gerçekten temel sorunlardan birimidir? ben zaten oyun laptopu alamam ama 1500 tl lik dell, sony gibi laptop lar da ısınma sorun oluyormu? soğutucu al falan demeyin. hem pek işe yaramadığını okudum hem laptopu aparatları ile elimde taşımak için almam sırf taşınabilirliğinden alırım alırsam.

Genelde ısınma sorunu var ama bazı markalar kasa yapısı ve kullandıkları soğutucular ile üstesinden gelmiş.

Power supply ye gelince genelde aşağıdaki resimdeki yere takılır. 

BlIlgIr.jpg

Genelde ısınma sorunu var ama bazı markalar kasa yapısı ve kullandıkları soğutucular ile üstesinden gelmiş.

Power supply ye gelince genelde aşağıdaki resimdeki yere takılır. 

BlIlgIr.jpg

1-hangi marka laptoplar (en fazla 1500 tl ye kadar) ısınma sorununun üstesinden gelmiş?

2-psu nun oraya takıldığını biliyorum. benimkinde tam gösterdiğin yerde fan var işte. birde o resme göre alttada varmı fan? veya benimkinde de varmıdır? çünkü psu satan sitelerdeki fanların çoğu gösterdiğin şekilde arkada değil altta görünüyor.

1-hangi marka laptoplar (en fazla 1500 tl ye kadar) ısınma sorununun üstesinden gelmiş?

2-psu nun oraya takıldığını biliyorum. benimkinde tam gösterdiğin yerde fan var işte. birde o resme göre alttada varmı fan? veya benimkinde de varmıdır? çünkü psu satan sitelerdeki fanların çoğu gösterdiğin şekilde arkada değil altta görünüyor.

1- Asus ve Lenovo notebooklar daha az ısınıyor diye gözlemledim.Acer kullanıyorum sakın bulaşma :D  hp notebooklarda da ısınma var bulaşmanı önermem :)

2-Çok nadiren bazı kasalarda o psu aynı hizada kasa tabanına bitişik oluyor ama senin dediğin o diğer ızgaralar arkadaki solundaki sağındaki felan onlar ekstra FAN  yeridir. Amaç kasanın hava sirkülasyonunu artırmaktır.