Jump to content

Digitürk Play Android Uygulaması

sheva_7
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ;

Yeni bir tablet almak istiyorum ve bu tablete digitürkplay android uygulamasını kurup önümüzde ki sezon süper lig maçlarını izlemek istiyorum.Fakat bu uygulamanın kurulacağı tablet pc de GPS olmak zorundaymış sanırım. !!!

Tableti olup da bu uygulamayı sorunsuz kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim...

Yorumlarınız için tşk ler arkadaşlar fakat google play store da bu uygulama için yazılmış kullanıcı yorumları var.Orada bazı kullanıcılar bu sorundan şikayetçi.Siz de böyle bir zorunluluk olmadığını söylüyorsunuz arada kaldım ;(

Aklımda 2 model var...

http://www.gold.com.tr/dark-evopad-t7000-7inc-siyah-tablet-pc_u

http://www.gold.com.tr/tab-evotab-t7-hd-7-inch-beyaz-tablet-pc_u

Sizce hangisini almalıyım...

Google Play Store da şöle bir açıklama var uygulama ile ilgili...

• Konumunuz
    yaklaşık konum (ağ tabanlı)
    Uygulamaya yaklaşık konumunuzu belirleme izni verir. Bu konum bilgisi, baz istasyonları ve Kablosuz bağlantı gibi ağ konum kaynaklarını kullanan konum hizmetlerinden elde edilir. Uygulamaların bu konum hizmetlerini kullanabilmesi için bunların cihazınızda açık ve kullanılabilir olması gerekir. Uygulamalar bulunduğunuz yeri yaklaşık olarak belirlemek için bu izni kullanabilirler.
Bir kullanıcının şikayeti de bu şekilde...

Önceden izlediğim kanallları en son güncelleme sonrası izleyemiyorum. Konum bilgisi istiyor ve tabletimde gps olmaması nedeniyle konum bilgisini bulamadığından uyarı verip kapanıyor. Bir an önce bu hatanın düzelltilmesini istiyorum. Yıllık abone olmama rağmen kullanamıyorum. Yetkililere duyuruulur.

http://bc.vc/18205/http://www.gold.com.tr/tab-evotab-t7-hd-7-inch-beyaz-tablet-pc_u

Linkte ki tableti aldım.Digiturk play'i sorunsuz bir şekilde kurdum.Fakat canlı tv bölümünde herhangi bir kanalı açıyorum.Kanal açıkken sanki kanalı yüklüyormuş gibi ortada bir simge beliriyor ve kanal açık olsa dahi o simge kaybolmuyor...Sizce bunu neden yapar ?

http://bc.vc/18205/http://www.gold.com.tr/tab-evotab-t7-hd-7-inch-beyaz-tablet-pc_u

Linkte ki tableti aldım.Digiturk play'i sorunsuz bir şekilde kurdum.Fakat canlı tv bölümünde herhangi bir kanalı açıyorum.Kanal açıkken sanki kanalı yüklüyormuş gibi ortada bir simge beliriyor ve kanal açık olsa dahi o simge kaybolmuyor...Sizce bunu neden yapar ?

ben böyle bir sorun yaşamıyorum uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeyi dene

Google Play Store da şöle bir açıklama var uygulama ile ilgili...

• Konumunuz
    yaklaşık konum (ağ tabanlı)
    Uygulamaya yaklaşık konumunuzu belirleme izni verir. Bu konum bilgisi, baz istasyonları ve Kablosuz bağlantı gibi ağ konum kaynaklarını kullanan konum hizmetlerinden elde edilir. Uygulamaların bu konum hizmetlerini kullanabilmesi için bunların cihazınızda açık ve kullanılabilir olması gerekir. Uygulamalar bulunduğunuz yeri yaklaşık olarak belirlemek için bu izni kullanabilirler.
Bir kullanıcının şikayeti de bu şekilde...

Önceden izlediğim kanallları en son güncelleme sonrası izleyemiyorum. Konum bilgisi istiyor ve tabletimde gps olmaması nedeniyle konum bilgisini bulamadığından uyarı verip kapanıyor. Bir an önce bu hatanın düzelltilmesini istiyorum. Yıllık abone olmama rağmen kullanamıyorum. Yetkililere duyuruulur.

Bunu turkcelltv de istiyor. Bunu istemelerin sebebi senin türkiye de olup olmadığını anlamak. zira türkiye dışındaysa izlemene izin vermiyorlar. tivibu da izinvermiyordu. bir kere almanyadan bilgisayarımdan girdim türkiyede olmanız lazım dedi. sonra türkiyeden bir proxy bulup ayarladım ancak öyle izeleyebildim.

Bir de GPS kesin konumdur. yaklaşık konum ise senin iss'nin sunduğu konumdur. örneğin PC'de firefox ile yandex  haritalara girin ve konumu bul butonuna basın. bilgisayarında GPS olmadığı halde ttnet veya superonline artık iss'en ne ise onun sunduğu konum bilgisini bularak senin de izninle şak diye konumunu buluyor.

eğer bu ayarı tabletin yer servisleri ayarlarından açarsan GPS'li tablet almana gerek yok bence.

Bunu turkcelltv de istiyor. Bunu istemelerin sebebi senin türkiye de olup olmadığını anlamak. zira türkiye dışındaysa izlemene izin vermiyorlar. tivibu da izinvermiyordu. bir kere almanyadan bilgisayarımdan girdim türkiyede olmanız lazım dedi. sonra türkiyeden bir proxy bulup ayarladım ancak öyle izeleyebildim.

Bir de GPS kesin konumdur. yaklaşık konum ise senin iss'nin sunduğu konumdur. örneğin PC'de firefox ile yandex  haritalara girin ve konumu bul butonuna basın. bilgisayarında GPS olmadığı halde ttnet veya superonline artık iss'en ne ise onun sunduğu konum bilgisini bularak senin de izninle şak diye konumunu buluyor.

eğer bu ayarı tabletin yer servisleri ayarlarından açarsan GPS'li tablet almana gerek yok bence.

Yok zaten bu konum olayını hallettim tablet gps li deil ama yaklaşık konum bilgisini ayarlayarak digiturkplay uygulamasını sorunsuz kurdum.Ama işte bu sefer de canlı tv ilzerken ekranın tam ortasında kanalı yüklüyormuş gibi yuvarlak bir simge çıkıyor.Şu an buna bir çözüm arıyorum...

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

Ben başka bir yöntem ile seyrediyorum. Bende bu konunun uzun zamandan beri takipçisiyim. Fakat ne yaptımsa olmamıştı. Geçen gün güya Android uyumlu Bluetooth donle aldım, telefonun gps konumuyla eşleştirip sorunu çözecektim fakat dongle uyum sağlamadı. Bende One Browser yükleyerek web sayfası üzerinden seyrediyorum. Browserdan açtıktan sonra Yayın1 kısmına getirin, sonra maçı rahatlıkla seyredin. Fakat oda 40" televizyonda 32" ekran seyredebiliyorsunuz. Görüntünün televizyon ekranını tam doldurmuyor. Ama yinede maçları bu şekilde rahatlıkla seyredebiliyorum.