Jump to content

Akıllı Telefonlar Laptop In Yerini Tutar Mı?

persia92
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar.kafamı kurcalayan bir soru.laptop mı yoksa akıllı telefon mu?
hiç laptop kullanmadım.laptop ne gibi sorunlar çıkarır bilmiyorum.akıllı telefonlar da öyle ne gibi sorunlar çıkarır.s4,htc one,samsung mega 6.3,sony z(başlı başına bir sorun).
laptop hakkındaki şikayetler,fazla ısınıyor,ilk aldığım 2-3 saat şarjsız çalışan şimdi hiç çalışmıyor,laptop ta oyun oynarken birden kapandı birdaha açılmadı.bunlar asparagas mı yoksa doğruluk payı var mı?
akıllı telefonlara gelince mesala ekranı için 550 lira diyorlar,bozulunca yaptırmaya değmez gibisinden,internete öyle sanıldığı gibi güzel giremezsin gibi.bunlarda asparagas mı yoksa gerçeklik payı varmı?
yani özet olarak laptop ve akıllı telefonlardan şikayetleriniz varsa yazabilir misiniz?benim hangisini alacağımda etkili olur.
NOT:umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Edited by persia92

merhaba arkadaşlar.kafamı kurcalayan bir soru.laptop mı yoksa akıllı telefon mu?
hiç laptop kullanmadım.laptop ne gibi sorunlar çıkarır bilmiyorum.akıllı telefonlar da öyle ne gibi sorunlar çıkarır.s4,htc one,samsung mega 6.3,sony z(başlı başına bir sorun).
laptop hakkındaki şikayetler,fazla ısınıyor,ilk aldığım 2-3 saat şarjsız çalışan şimdi hiç çalışmıyor,laptop ta oyun oynarken birden kapandı birdaha açılmadı.bunlar asparagas mı yoksa doğruluk payı var mı?
akıllı telefonlara gelince mesala ekranı için 550 lira diyorlar,bozulunca yaptırmaya değmez gibisinden,internete öyle sanıldığı gibi güzel giremezsin gibi.bunlarda asparagas mı yoksa gerçeklik payı varmı?
yani özet olarak laptop ve akıllı telefonlardan şikayetleriniz varsa yazabilir misiniz?benim hangisini alacağımda etkili olur.
NOT:umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Bence ikisinin yeri farklı.

Laptop farklı işler yapıyor akıllı telefon ayrı işler yapıyor ;)

benim bildiğim akıllı telefonlarda adobe flash player sorunu vardı ama o yeni telefonlarda çözüldü galiba. sonra java ile açılan "kapsamlı" web sayfaları hala açılmıyor galiba. ufak tefek java sayfalar açılıyor ama kapsamlı sayfalar açılmıyor. sonra internet tarifeleri daha ucuzken iyice pahalandı zamanla. mesela vodafone süper internet vardı, sınırsız 8tl aylık. şimdi ise 2gb internet ondan kat kat pahalı hem 2gb internet ne kadar yetecek? ekranı bozulursa o kadar pahalı değil. ben temizleyeyim derken film kabloyu koparmıştım değiştirdim. 70 tl idi. ama orjinal parça deyip yan sanayi parça taktı hacı hoca geçinen bi ş.. z :)

laptoplara gelince bildiklerim: ısınma sorunu eskisine göre ortadan kalktı denebilecek kadar az sanırım. ama masaüstlerine göre tamiri ve hasasiyeti hala bir sorun olmaya devam ediyor diye biliyorum.

benim bildiğim akıllı telefonlarda adobe flash player sorunu vardı ama o yeni telefonlarda çözüldü galiba. sonra java ile açılan "kapsamlı" web sayfaları hala açılmıyor galiba. ufak tefek java sayfalar açılıyor ama kapsamlı sayfalar açılmıyor. sonra internet tarifeleri daha ucuzken iyice pahalandı zamanla. mesela vodafone süper internet vardı, sınırsız 8tl aylık. şimdi ise 2gb internet ondan kat kat pahalı hem 2gb internet ne kadar yetecek? ekranı bozulursa o kadar pahalı değil. ben temizleyeyim derken film kabloyu koparmıştım değiştirdim. 70 tl idi. ama orjinal parça deyip yan sanayi parça taktı hacı hoca geçinen bi ş.. z :)

laptoplara gelince bildiklerim: ısınma sorunu eskisine göre ortadan kalktı denebilecek kadar az sanırım. ama masaüstlerine göre tamiri ve hasasiyeti hala bir sorun olmaya devam ediyor diye biliyorum.

Yanlış duymuşun S3 ün amoled i 595 Tl .Yani baya pahalı 

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/samsung-galaxy-s3-i9300-lcd-ekran-dokunmatik-82809796

valla bende general mobile discovery var ekranı kırıldı 200 tl istediler çokta ucuz ddeğil

bir de o telefonun fiyatı yaklaşık 600lira benim bahsettiklerim bin liranın üzerinde.
laptoplar çabuk bozuluyor diyorlar.maliyeti de biraz masaüstüne göre pahalı.ufaktan bir parçası bozuldu mu yapılması zor ve maliyetli diyorlar.

bir de o telefonun fiyatı yaklaşık 600lira benim bahsettiklerim bin liranın üzerinde.
laptoplar çabuk bozuluyor diyorlar.maliyeti de biraz masaüstüne göre pahalı.ufaktan bir parçası bozuldu mu yapılması zor ve maliyetli diyorlar.

Laptopta yapacagın işleri telefonda yapamazsın.

Sen Laptop tavsiyelerine bak .Önerdigim markada lenova .

Yeni teknolojilere fırsat vermek güzel bir şey ama uzun vadede insanların tam istediği bir gelişme beklenmiyor.Henüz çok tutulan oyunları "Crysis-Battlefield-Pes vb." 1920*1080 şekilde yansıtan ve klavyeside lazerli şık bir yansıma görünümüne sahip ve işlemcisi o kadar gelişmiş cihazlar piyasada yok.

yorumlarınız için çok teşekkürler.peki şöyle bir soru sorsam.ben telefonu konuşmak,mesajlaşmak için kullanıyorum.bir de iyi kamerası olsun istiyorum.sırf 13 mp kamerası için s4 veya htc one okadar para verilmesi doğru mu?yoksa ayrı digital foto makinası mı almak mantıklı.

yorumlarınız için çok teşekkürler.peki şöyle bir soru sorsam.ben telefonu konuşmak,mesajlaşmak için kullanıyorum.bir de iyi kamerası olsun istiyorum.sırf 13 mp kamerası için s4 veya htc one okadar para verilmesi doğru mu?yoksa ayrı digital foto makinası mı almak mantıklı.

Sen anlayamıyomusun hangisinin mantıklı olduguna soruyon millete

Hepsinin yeri apayrı ne telefon ne tablet ne laptop nede fotoğraf makinesi... hiç birisi birbirinin yerini tutmaz.... burada öncelikli mesele kişisel tercihler doğrultusunda karar vermektir... bir kere internette basitçe sörf yapmak dışnda akıllı telefon yada tabletin hiç bir espirisi yok.  net yoksa elindeki sadece aptal kuşları sağa sola fırlatabileceğin bir alet oluyor... ben nete girecem ve basit oyunlar oynayacam, çektiğim resimlerle galeri açacak değilim sadece faceye atacam diyorsan akıllı telefon yada tablet iş görür... yok uzman fotoğrafçıysan zaten bu soruyu hiç sormaz gider prof. foto. makinasını alırsın, telefonla olacak iş değil bu.  Yok ben sadece nete girmek değil yanında da yazılım, donanım uğraşacam diyorsan laptop candır.

lenovo nun işlemci olarak en düşük hangisini önerirsin.(ghz olarak filan)

Senin kafandaki olayı anlayamadım ben :D

Laptop alacaksan orta düzey veya üst düzey bişe ara ama sen  en düşük ghz felan demişin .Bu devirde ghz kaldı mı ki  :help:

Telefonda internete girmek için bişe arıyorsan alt veya orta seviye telefon ara