Jump to content

Win Xp Kurulum Sorunu

Revenge
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkdaşlar ,

Paylaşımlarınızdan msdn,oem winxp sürümlerini indirdim fakat ben mi yapamıyorum anlamadım ama sorun çıkıyor kurulumlarda.

Cd ile denedim toshiba bellek ile denedim kurulumlar olmuyor. 

Wmwarede de kur dosyaları otomatik seçiyor bana herhangi bir kurulum yada kısmi format imkanı tanımıyor.Direk dosyaları kopyalama işlemine geçiyor.

Cd den yükledğimde dosyaları kopyaladıktan sonra  .... 15:  Dosya bulunamadı hatası alıyorum.

Flashbellekten yüklediğimde de 0x0000007B hatası alıyorum internetten hataların açıklamarına baktım ama virüsten tutun donanım sorunlarına kadar herşey olabilirmiş.Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Dostum laptob'a kurmaya çalışıyorum daha doğrusu önce laptopta deniyorum temiz olarak daha sonra masaüstü bilgisayara geçireceğim. Şuan windows 7 64bit kurulu. Normal format gibi başlatıyorum ama hatalar alıyorum. kurmak istediğim sürüm xp 32 bit.

@TeYyArEe kusura bakma dostum,

Hatayı aynen yazıyorum arkadaşlar:

Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmemesini önlemek için windows kapatıldı

Bu, durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsunuz, bilgisayarınızı yeniden başlatın.Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa, aşağıdaki adımları izleyin.

Bilgisayarınızda virüs kontrolü yapın.Yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetleyicileri kaldırın.Sabit diskinizi düzgün şekilde yapılandırılmış ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin. CHKDSK /F komutunu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Teknik Bilgiler :

*** STOP: 0x0000007B ( 0xF78D2524 , 0x0c0000034 , 0x00000000 , 0x00000000 )

mavi ekranda ne var ne yok aynen yazdım arkadaşlar.

Donanımsal Sorunları Aradan Çıkarmak için '' hdd regenerator '' bunu indirip cd - Dvd Ye yazdırıp pc yı cd den başlatın. Diskinizde bad sector yada Gecikmeli yazma varmı bakın. Sonrasında Ram ler için  ''MemTest86'' programını indirip aynı şekilde cd-dvd ye yazıp başlangıçtan optik sürücünüzü seçip cd den başlatın. Ram yada Hdd de problem varmı bu şekilde anlayabılırsınız. Testler 1 gün sürebilir. Hdd En fazla disk boyutuna göre 3 saat 750 gb lık bi disk için söyledim. Ram test daha uzun sürebilir. Tabi hatayı erken almazsanız. Yanı sıra Yazılımsal Olması ihtimaline karşın aynı cd ile başka bi pc ye kurulum yapıp deneyebilirsiniz. sata Desteği olmayabilir. Yada Sürücü yanlış yüklemesinden kaynaklı mavi ekran alıyo olabılırsınız. Başka bir Xp ile deyenin. Kolay Gelsin.

Edited by ozayyusuf

Arkadaşlar sorunu fark ettim elimdeki sürüm satasız mış yanlış sürümü indirdiğim için kur dosyalarını geçince mavi hata veriyormuş.Yardımlarınz ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler.