Jump to content

Bilgisayarın Usb Yerleri Çalışmıyor

manchester1
 Share

Recommended Posts

Usbler Çalışıyor. Çünkü Ben Usb den Format Atıyorum. Ama Bilgisayar Açıkken Ya Usb Tanımadı, Yada Bu Aygıt Daha Hızlı Çalışabilir Diyor. Ben Xp den Önce Windows 2000 Attım. Orda Chipseti Yükleyince Hiçbir Hata Vermeden Usbler Mükemmel Çalışıyor. Windows 2000 Kalsın Diyecem. Oda Çok Götü. Lazer Pili Nasıl Oluyor. Nasıl Sıfırlıyacağım Biosu. Lütfen Yardımcı Olurmusunuz.

Pilin yanında ufak bir mandal olur,ona bas zaten hemen dışarı çıkar.Takınca bios sıfırlanır ama saat bozulur.

Edit : Senin anakart ilk mesajdaki gibi ise sol alt köşede yuvarlak alan.Alttaki resimde üsteki mandal gibi.

[spoiler]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRKsQA9qrOSxOQsEhifihVKwB79FXJaFfbxtvc5lEdFCtCf4Q0W[/spoiler]

Edited by NeoDark

Biosu Sıfırladım. Yine Usb Aygıtı Tanımadı, Usb Aygıtı Daha Hızlı Çalışabilir Gibi Hatalar Vermeye Devam Ediyor. Sorun Heralde Driverlarda Çünkü Windows 2000 Yükledim ve Chipset Driver ıda Yüklediğimde Usbler Sorunsuz Çalıştı. Ancak Windows 2000 Çok Kötü. Bugün veya Yarın Windows 7 Kuracağım İnşallah Olur.

Biosu Sıfırladım. Yine Usb Aygıtı Tanımadı, Usb Aygıtı Daha Hızlı Çalışabilir Gibi Hatalar Vermeye Devam Ediyor. Sorun Heralde Driverlarda Çünkü Windows 2000 Yükledim ve Chipset Driver ıda Yüklediğimde Usbler Sorunsuz Çalıştı. Ancak Windows 2000 Çok Kötü. Bugün veya Yarın Windows 7 Kuracağım İnşallah Olur.

inşallah windows2000 için kullandığın driveri yeni işletim sisteminde denemiyorsundur ?

bak arkadaşım aldığın o wirelless adaptör üzerine  tam tamına 24 volt çeker ,o takılıyken usb leri kullanman çok zor,anakartta yeni port açmalısın yukardaki arkadaşlar resim yayınlamış.ondan al.wirelles takılı değilken de çalışmıyorsa geçmiş olsun o port gitmiş.şimdi yapman gereken  usb swicini örneğin usb1 de ise burdan çıkar usb2 ye takman .hadi bide böyle dene

inşallah windows2000 için kullandığın driveri yeni işletim sisteminde denemiyorsundur ?

Driver Paketi İle Driverleri Kuruyorum. O Yüzden Güncel ve Uyumlu Olanı Kuruluyor. Ama Yinde Olmuyor :(  . Bi Ara Olmuştu. Format Attım, Sonra Hiç Olmadı.Biraz Sonra Windows 7 Kuracağım Bakalım Olacakmı. İnşallah Olur. Windows 7 Kurduktan Sonra Sonucu Yazarım.

bak arkadaşım aldığın o wirelless adaptör üzerine  tam tamına 24 volt çeker ,o takılıyken usb leri kullanman çok zor,anakartta yeni port açmalısın yukardaki arkadaşlar resim yayınlamış.ondan al.wirelles takılı değilken de çalışmıyorsa geçmiş olsun o port gitmiş.şimdi yapman gereken  usb swicini örneğin usb1 de ise burdan çıkar usb2 ye takman .hadi bide böyle dene

Yok Usb Yerlerinin Çalıştığına Eminim. Çünkü Usbden Format Atıyorum. Windows Açıkken Hatalar Alıyorum. Aygıtınız Daha Hızlı Çalışabilir, Usb Aygıtı Tanınamadı vs. Sorun Kesinlikle Yazılımdan Kaynaklanıyor. Ama Hertürlü Driver Falan Yükledim Olmadı.2 Gün Önce http://www.s-link.com.tr/urunler/s-link-sl-28a-usb-dahili-3-port-usb---kart-okuyucu-mxnhs/ Bu Ürünü Aldım Taktım. Ama Yine Çalışmıyor. Niye Bilmiyorum. Bu Ürün Niye Çalışmıyor. Bu Konudada Bana Yardımcı Olurmusunuz. Yeni Aldığım Cihazıda Anakartta Burada http://u1307.hizliresim.com/1c/x/qx949.jpg Kırmızı İşaretle Gösterilen Yerlerden Birine Taktım. Ama Çalışmıyor. Lütfen Yardımcı Olun.

Bak bende de bazen seninkine benzer bir sorun veriyordu.Bu arada bilgisayarım dizüstü.Mesela fare çalışmıyordu.Fakat aynı USB port'da elektrik var.Soğutucu çalışıyor.Bende bir çözüm yolu buldum.Aygıt yöneticisinden USB portları devre dışı bırakıyorum,tekrar etkinleştiriyorum.Hemen fare çalışıyor.Aynı durumu USB belleklerim ve harci HDD de yaşıyorum , bu yöntem ile düzeliyor.

bıos da usb lerın hepsı acıkmı kontrol edın anakart uretıcının sıtesınden yongasetı surucusunu edınıp yukleyın usblerden bırının calısması hepsının calısacagı anlamına gelmez yaptıklarınızı yazarsanız cabuk sonuc alırsınız