Jump to content

Dialog'u "allways On Top" Yapma

fba44
 Share

Recommended Posts

S.a arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi Message.Dialog komutu  ile gelen dialog sayfasını (Projeyi değil) Allways on top her zaman üstte yapılabilirmi yani o dialog ile gelen uyarı hep üstte olcak. Bunu bir türlü beceremedim window.show vs gibi help kısmından baktığım komutlarla yapamadım sizin yardımlarınız gerekiyor bu konuda da. Şimdiden tşkler.

Teşekkür kardeşim bu konuyu denedim mi hatırlamıyorum akşam deneyip yarın tekrar sonucu yazarım. Ben sadece Message.Dialog komutu ile açılan dialog sayfasının on top olmasını istiyorum onun için işe yarar mı bu komutlar bilmiyorum ama denicez artık. İlgin için tşkler.

reyiz ilgin için tşk ederim. Ama benim bahsettiğim dialog sayfası değil yani dialog sayfası açmıyoruz sadece messega.dialog komutuyla bir dialog penceresi açılıyor ya ondan bahsediyorum. Proje on top olmayacak ama o açtığım dialog penceresi olacak.

Mesaj kutusu açıldıktan sonra program donduğundan ikinci bir program kullanmanız gerekiyor.

Ayrı bir program kullanmak istemiyorsanız yine ayın programı parametre ile açtırın ve mesaj kutusunu on top haline getirin.

• Editor

Her zaman üstte derken pencerelerin üstündemi olacak yani o ekranda iken arkadaki pencereler kullanılmayacakmı.Yoksa popup gibi ekranın üstündemi olacak.

Şöyle bir örnek hazırladım. Hatalar var, bilen birinin düzenlemesi lazım.

https://app.box.com/s/1uy1729rkp1b0m93ocyn

On Preload kısmına ; ( WinApi kullanmana gerek yok)

for index, parameter in pairs (_CommandLineArgs) do
if parameter == "/ontop" then
while 1 do
wText = "Uyarı!"
tWindows = Window.EnumerateTitles(true);
for handle,title in pairs (tWindows) do
if title == wText then
Window.SetOrder(handle,  HWND_TOPMOST);
else
end
end
end
end
end

Fakat bu örneğin işe yaramayacağından eminim :)

Edited by DivaneTR

Burdaki kodlar işe yaradı fakat sadece dialog penceresini değil komple programı allways on top yaptı. Reyiz verdiğin kodlara ve divaneTR hocamın düzenlediği öneğe bakacam. 

Arkadaşlar VINN programını hepiniz bilirsiniz. sanırım yanlış hatırlamıyorsam istediğim şeyi orda yapmış örmek olsun diye söylüyorum. Program simge durumunda çalışırken ekranda başka şeyler varken pin kodu dialog penceresi geldiğinde şak diye karşıma çıkıyo yani allways on top oluyor hiçbir şekilde arka planda kalmıyor. Bende onun gibi birşey istiyorum yani komple programı önüme getirmeyecek sadece dialog penceresi gelecek. Bilmem anlatabildim mi. Bu arada ilginiz için hepinize tşkler.

Edited by fba44

Birbirinden bagımsız pencereler için bi kaç hafta önce birisi örnek almıştı burdan kontrol et istersen bölümü bir

Hocam sanırım gözlerimde sorun var (ki burası doğru 7,5 derece :D ) bulamadım ya