Jump to content

Windows 8 Bitdefender Kasma Sorunu

Proctives
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Windows 8 Pro(x64) kullanıcısıyım. Lisanslı Bitdefender kullanıyorum. 1 haftadır bilgisayar sağlam giderken aniden donmalar başlıyor. 3-4 dakika sürüyor ve normale dönüyor. Sebebini anlayamadım.  4 GB Ram var,Harddisk desen yığınla boş yerim var. Daha önce başına böyle bir problem gelen arkadaşlar varsa çözüm yolunu anlatabilirler mi? Teşekkür eder,saygılar sunarım...

azJnNn3.png

Edited by Proctives

Görev yöneticisini açıp bilgisayarı donduran programın ne olduğuna bakabilir misiniz?

Eğer hiç bir program açamıyorsanız, görev yöneticisini açın ve bilgisayarın donmasını bekleyin.

Bana HDD sorunu gibi geliyor. HDDTune programından ekran görüntüsü alabilir misiniz?

Bitdefender den değil sanki Chrome dan kaynaklanıyor gibi geldi bana yediği Ram çok fazla...

Kardeşim Hizmet Ana Bilgisayarı ve Windows Gezgini'de en az onun kadar yiyor. Başka ne olabilir ki? Chrome'dan olsa bile yapmaması lazım. 

Görev yöneticisini açıp bilgisayarı donduran programın ne olduğuna bakabilir misiniz?

Eğer hiç bir program açamıyorsanız, görev yöneticisini açın ve bilgisayarın donmasını bekleyin.

Bana HDD sorunu gibi geliyor. HDDTune programından ekran görüntüsü alabilir misiniz?

Buyur kardeşim. Dediğiniz bu muydu?
WW3tpLs.png

Health sekmesinden ekran görüntüsü almanız gerekiyor.

Görev yöneticisinden aldığınız ekran görüntüsünü inceledim. Sistemin performasını etkileyen BitDefender programı gibi gözüküyor ama arkasından farklı bir sorun çıkabilir. 20 MB / sn hızda takılmaması gerekiyor Bencmark görüntüsüne göre.

Windows Defender'i devre dışı bıraktınız mı? Belki iki antivirüs birbiriyle çakışıyordur.

Bencmark ne işe yarıyor kardeşim? 
Windows Defender'ı açmaya çalıştığımda hata veriyor.(Bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor)

sorunun tamda bu işte. windows8 de defender harici antivirüs yüklemeyin, google chrome un yaptıklarınıda yabana atmayın

Kardeşim yüklü değil o program. Mesajı bile yazmakta zorlanıyorum. Facebook adresi varsa oradan halledebilme imkanın varsa oradan görüşelim. Çözüme kavuşunca buraya aktarırım aynı olay başına gelen kimseler için yararlı olur...

sorunun tamda bu işte. windows8 de defender harici antivirüs yüklemeyin, google chrome un yaptıklarınıda yabana atmayın

Windows 8'de Windows Defender harici antivirüs kullanılabiliyor. Bu tanıya nasıl vardınız, anlamadım. Windows 8'de avast! Free Antivirus ve BitDefender Internet Security 2013 kullandım ve bir sorun yaşamadım.

...

Facebook adresimi veremem. Profilimdeki Skype adresinden bana ulaşabilirsiniz. Edited by reyiz

Avast'tan BitDefender'a geçmiş birisi olarak çok memnunum ve kasma falan yok çok stabil bir antivirüs , Free sürümünü kullanıyorum imzamdaki tüm sistemlerde BitDefender kurulu , sendeki sorun GoogleChrome bence yada başka birşey , bellek kullanımını büyükten küçüğe doğru sıralayıp resim eklermisin.

Edited by dj sms

BitDefender'i kaldırmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, sorun Interface CRC Count hatası ile ilgili galiba . Hata ile ilgili araştırma yaptım. Sorunun HDD kablosu ile ilgili olduğu ve genellikle kabloların temassızlığından kaynaklandığını öğrendim.

Çözüm için HDD kablolarını değiştirmeniz gerekebilir.

Edited by reyiz