Jump to content

Ams Winrar Sağ Tık Menü

ClapTonApp
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,ams de yaptığım çalışmaları build ettiğimde sağ tıklayınca winrar benzeri programlar ile açılabiliyor,bunu kapatmanın bi yolu yok mudur,yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim. :D

Edited by ClapTonApp

• Editor

Compile ederken "Encrypt data segment" seçeneğini seçersen, dosya şifrelenir ve arşiv programları dosyayı açamaz.

nLqCDO3.png

Tempe çıkartıyor oradan da alınır :D.

Evet. Bende söyleyecektim aslında bunu. Konuyu açan kişi biliyordur diye söylemedim. Sonuçta programın ve dosyaların çalışabilmesi için bir yere çıkartılması gerekiyor. Ulaşılmasını engellemek istediğiniz dosyalar ne türde? Belki özel bir şifreleme yapıp sadece program tarafından açılmasını sağlayabiliriz.

exe olarak niye çıkartıyorsunuzki

Zaten exe olarak çıkatılıyor ama winrar nasıl sfx dosyalarını açabiliyor işte o türden.

Compile ederken "Encrypt data segment" seçeneğini seçersen, dosya şifrelenir ve arşiv programları dosyayı açamaz.

nLqCDO3.png

Teşekkürler,aradığım cevap buydu. :D

Tempe çıkartıyor oradan da alınır :D.

Onu biliyorum.Ama winrar almak daha kolay bi çok kişi açabilir.

Evet. Bende söyleyecektim aslında bunu. Konuyu açan kişi biliyordur diye söylemedim. Sonuçta programın ve dosyaların çalışabilmesi için bir yere çıkartılması gerekiyor. Ulaşılmasını engellemek istediğiniz dosyalar ne türde? Belki özel bir şifreleme yapıp sadece program tarafından açılmasını sağlayabiliriz.

Zaten biliyordum temp klasörüne çıkarttığını. :D

Zaten exe olarak çıkatılıyor ama winrar nasıl sfx dosyalarını açabiliyor işte o türden.

Teşekkürler,aradığım cevap buydu. :D

Onu biliyorum.Ama winrar almak daha kolay bi çok kişi açabilir.

Zaten biliyordum temp klasörüne çıkarttığını. :D

çıkartılabiliyorsa o zaman winrarla masa üstüne çıkart sonra sfxi şifreleyerek yap

Auoit kodu vereyim onunla yapabilirsin en azından çözüm bulmaya çalışmış oluruz umarım bölümle ne alakası var demezseniz

FileInstall("C:\Documents and Settings\Administrator.PC\Desktop\aaa.exe",@TempDir & "\$$.tmp")

FileMove ( @TempDir & "\$$.tmp",@TempDir & "\temp.exe" ,1 )

RunWait(@TempDir & "\temp.exe")

FileDelete(@TempDir & "\temp.exe")

Edited by korasoglu

temp.exe çalıştırıldıktan sonra yine Temp klasörüne çıkartmayacak mı dosyaları? Programın gizli olup olmaması önemli değil.

Bunun yerine hazırladığım örnekteki gibi çalışma klasörünü gizleyebilirsiniz:

https://app.box.com/s/7649yhhnrtebxfbiisah