Jump to content

Leptoba Recovery Oluşturma Nasıl Yapılır

m3hm3t1991
 Share

Recommended Posts

Selamün.aleyküm arkadaşlar. Hp g62 p320 w7 64 bit leptobumun recovery özelliğini tamemen kaldırdım.yeniden recorvery alanı oluşturmak istiyorum. Forumda aradım pek anlayamadım. Yardım edecek akadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Not.recovery özelliği baya güzel  pc açılırken f11e bastığımda w7 64  bit sadece C sürücüsü tek olmak üzere karşıma çıkıyordu bende 64 bit olması ve sadece C sürücüsü olmasını sevmedim tamemen kaldırdım dvdden 32 bit yükledim c ve d olarak ayırdım ve tekrardan recovery özelliğini yapabilirsem daha güzel ve hızlı olacağını düşünüyorum.

hiç açıklayıcı anlatılmamış istediğim hardiskte recovery alanı oluşturup alınan yedekle eskisi gibi f11 basınca sistemi yeniden yüklemesi

a1Acronis_Ana.jpg

Araçlarda "active acronis startup recovery manager" var. Onunla başlangıca ekliyorsun programı. Normal recovery gibi kullanıyorsun. f11 i kullanıyordu yanılmıyorsam.

a1Acronis_Ana.jpg

Araçlarda "active acronis startup recovery manager" var. Onunla başlangıca ekliyorsun programı. Normal recovery gibi kullanıyorsun. f11 i kullanıyordu yanılmıyorsam.

Masaüstünde kullanılıyormu bu özellik tek leptoplardamı var yoksa.. F11'e basıp tek tuşla oluyorsa masaüstündede o zaman baya güzel bir şey

Edited by lori_mehmetziya

a1Acronis_Ana.jpg

bu linkteki anlatımı denicem bu recovery olur mu başlangıçta f11 basınca mı başlıyor recovery

http://forum.shiftdelete.net/yazilim-tavsiyeleri/304841-acronis-true-image-home-2013-sistem-geri-yukleme.html

bu linkteki anlatımı denicem bu recovery olur mu başlangıçta f11 basınca mı başlıyor recovery

http://forum.shiftdelete.net/yazilim-tavsiyeleri/304841-acronis-true-image-home-2013-sistem-geri-yukleme.html

Hocam linkteki anlatımla oluşturulan bir cd ile recovery geri yükleniyor. Sen acronisin son sürümünü bul indir yükle yukarıda resimde görünen araçlardaki başlangıç yöneticiyi görürsen onunla işlem gerçekleştir. Cd ile olan recovery zaten windows 7 de de var hali hazırda.

Hocam linkteki anlatımla oluşturulan bir cd ile recovery geri yükleniyor. Sen acronisin son sürümünü bul indir yükle yukarıda resimde görünen araçlardaki başlangıç yöneticiyi görürsen onunla işlem gerçekleştir. Cd ile olan recovery zaten windows 7 de de var hali hazırda.

son sürümü yükledim backup yaptım sonra acronis startup recovery manager tıkladım aktif ettim sonra ki adımda başlangıçta deneme yaptım geri yükleme yaptıktan sonra boot ekranı sürekli açık kalıyor f11 bas diyor 

son sürümü yükledim backup yaptım sonra acronis startup recovery manager tıkladım aktif ettim sonra ki adımda başlangıçta deneme yaptım geri yükleme yaptıktan sonra boot ekranı sürekli açık kalıyor f11 bas diyor 

Ekran görüntüsü koyma şansın var mı?

HDD yi 2 ye bölmek için Recovery bölümünü silmene gerek yoktu , Recovery sadece C bölümüne müdahale eder , D bölümü oluşturup Recovery bölümünü silmemeliydin.

Orijinal halini getirmek baya bir çaba ve bilgi ister Youtube ta analatımlar var , bunun gibi incele derim

http://www.youtube.com/watch?v=yJkbWfEfKn0&list=PLC97C8D767026E3B0

birde en kolayı EasyBCD programıyla Recovery oluşturabilirsin , aslında bu araçla Windows 7 kurulum bölümü oluşturmuş olursun yani dvd ye gerek kalmaz..

En İyisi yinede Acronisle temiz bir yedek alman ve yedeklemen...

Recovery Bölümlerini silmeden önce Acronisle yedekleyin ilerki zamanlarda lazım olabiliyor , 10-15gb lık alan.

Edited by dj sms

HDD yi 2 ye bölmek için Recovery bölümünü silmene gerek yoktu , Recovery sadece C bölümüne müdahale eder , D bölümü oluşturup Recovery bölümünü silmemeliydin.

Orijinal halini getirmek baya bir çaba ve bilgi ister Youtube ta analatımlar var , bunun gibi incele derim

http://www.youtube.com/watch?v=yJkbWfEfKn0&list=PLC97C8D767026E3B0

birde en kolayı EasyBCD programıyla Recovery oluşturabilirsin , aslında bu araçla Windows 7 kurulum bölümü oluşturmuş olursun yani dvd ye gerek kalmaz..

En İyisi yinede Acronisle temiz bir yedek alman ve yedeklemen...

Recovery Bölümlerini silmeden önce Acronisle yedekleyin ilerki zamanlarda lazım olabiliyor , 10-15gb lık alan.

vazgeçtim baya karışık bu zaten f11 bastığımda yarım saat yükleme yapıyordu bu acronisi biraz öğrendim şimdi 6 dk de yükledi bu daha iyi yardımların için teşekkür ediyorm

Ekran görüntüsü koyma şansın var mı?

1175460_10201367649767014_1856843367_n.j

acronis true image 2013 yükledım ondan sonra f11 aktif ettim araçlardan sonra da backup aldım herşeyi haleddiyorum pc baştan başlatırken bu ekran çıkıyor karşıma kilitlenıyor sonradan pc gene baslıtorum f5 basıyorum düzeltıryoum programa giriyorum ordan tekrar f11 deaktif ypaıyorum oluyor :S başka bir yöntem varmı karşıma hiç çıkmasın ben sadece f11 bastıgımda cıkacak anlıcagın zaten ilk yaptıgımdada f11 basmadan cıkmıstı

Özür dilerim benim dediğim özellik securezone imiş 

http://forum.donanimhaber.com/m_27090062/tm.htm

Ben böyle recovery programları felan kullanmam hiç.Böyle bir özelliğinin olduğunu biliyorum ama birazcık yanlış yönlendirdim :)

tamam acronisi kullancam artık recovery oluşturmaktan vazgeçtim

Edited by m3hm3t1991

• 4 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Benimde nedendir bu recovery işine içim bir türlü ısınmadı.Biraz amele gibi oluyo ama ben winpeyle yapıyorum.İnciğine kadar bütün ayarlarımı yapıp,winpeyle açıp,diğer diske bir klasör açıp kopyaladım.Sonra sistem dosyası yapıp gizledim.Buda ilginç farklı amele bir yöntem ama hoşuma gider senelerdir :)