Jump to content

İndirme Yerini Usb Olarak Belirlemek?

almander
 Share

Recommended Posts

Merhaba

Yüksek hızda internet bulunan bir yere gittiğim zaman indirme yapıyorum. Ancak pcye inen dosyayı usb diskime aktarırken çok bekliyorum. Dosya boyutu büyük olunca, bu bekleme daha da uzuyor. Internet Download Manager ve Utorrent ile indiriyorum bu dosyaları. Direkt usbye kaydetsin, kopyalama ile vakit kaybetmeyim diye her iki programda da geçici dosya klasörünü ve kaydetme yerini usb diskimdeki klasör olarak gösterdim. Hız düşünce geçici klasörü pc de bir klasör olarak gösterip, kaydetme yerini usb diskimdeki klasör olarak belirledim. Ancak tüm bunlara rağmen, utorrent ve idm ile yaptığım tüm indirmeler, usb diski kaydetme yeri olarak belirleyince neredeyse yarı yarıya bir hız düşüşü oluyor. Pc olarak belirlediğimde 1 mbit iken, usb olarak belirlediğimde 300 kb/s kadar iniyor. Bunun bir çözümü var mı? İndirme yerini usb diskim olarak göstermek, dosya inince direkt usbde belirmesi ve inen dosyayı pcden usbye kopyalama derdi ile uğraşmamak için ne yapmam gerekiyor? Şimdiden çok teşekkürler.

sen indirme klasörünü flash olarak göstersen bile direkt flasha indirmez Çünkü idm nin Çalışma Prensibi ;

İndirilecek dosyayı parçalara bölüp daha hzlı indirmek  hal bu olunca geçici klasöre atmak zorunda..

Hocam geçici klasörü de usb'deki bir klasör olarak göstersem bile aynı sonuç oluyor?

Ben ne diyorum sen ne cevaplamışsın. Usb olayından bahsediyorum. Hem yardımcı olmayacaksın hem asabiyete bağlıyorsun. 

Edited by almander

denedim hocam hız düşüyor :( Usb boyutu 16 gb bu arada.

o zaman çareyi başka downloader lerde arayacaksın bende dirket indi hıda sorunda yaşamadım hemde  chromenin indirme yöneticisini veya başka bir tane dene diyecem en iyileri bunlar  ya hız düşük olarak kabulleneceksin yada indirdikten sonra flasha taşıyacaksın hangisi daha az sürede oluyorsa onu tercih edersin

o zaman çareyi başka downloader lerde arayacaksın bende dirket indi hıda sorunda yaşamadım hemde  chromenin indirme yöneticisini veya başka bir tane dene diyecem en iyileri bunlar  ya hız düşük olarak kabulleneceksin yada indirdikten sonra flasha taşıyacaksın hangisi daha az sürede oluyorsa onu tercih edersin

Hocam peki usb'ye dosyayı kopyalamada hızı arttırmanın bir yolu var mı? Yoksa usb aygıtının performansı neyse o kadar mıdır?

Hocam peki usb'ye dosyayı kopyalamada hızı arttırmanın bir yolu var mı? Yoksa usb aygıtının performansı neyse o kadar mıdır?

Bir tane ssd alırsın bir tande sata hdd kutusu. Onu bilgisayara takar usb bellek gibi kullanırsın.Okuma yazma hızı malum ssd lerin..

Ne yaparsan Yap usbnin yazma hızını aşamazsın ama tera copy adlı programı dene 
Bkz.: http://forum.shiftdelete.net/windows-7/295025-dosya-kopyalama-sirasinda-performans-nasil-artirilir.html

Bir tane ssd alırsın bir tande sata hdd kutusu. Onu bilgisayara takar usb bellek gibi kullanırsın.Okuma yazma hızı malum ssd lerin..

Sorun programlarla alakalı değil. Flash bellek al bir tane USB 3.0 olsun. 2.0 ile uyumlu modelleri 2.0 teknolojisi ilede hızlı yazma sonucları cıkarıyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. 500 gb civarı taşınabilir disk almayı düşünüyorum. En azından flashlardan daha hızlı kopyalama yapıyordur. Cebime koyup taşırım artık :)

usb den çıkardığın an yine eski moduna döner browserdan indirme yeri ama internet download manager hata verir takmadığın zaman ama düşünmen mantıklı gerçekten bazen bende direk 2 tb usb hdd ye atıyorum dosyalarımı internet download manager yardımı ile