Jump to content

Bilgisayarım Usb 2.0 Flashdisk'imi Artık Görmüyor.

Burak47
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar işletimsistemim Windows 8.1 skype ile aktifleştirilmiştir. 2 Adet USB'im var, biri 4GB diğeri ise 8GB her ikisi de SunDisk marka küçük ve girişi plastik olanlardan.Onbeşgün öncesine kadar sorun yoktu ama bugün bilgisayarıma taktım ve USB' ler tanınmıyor ancak takılırken ve çıkarılırken bilgisayardan takma ve çıkarma sesi geliyor. Bilgisayarım>Yönet>Disk Yönetimin dede görünmüyor acil yardım. Windows XP kurulu olan diğer bilgisayarıma takınca tanıyor ve açıyor. Lütfen acil yardım. :hım:

1 ) win 8.1 de ilk iş biosunu güncelle

2 ) biosta flaş enebl yani açık olmalı

3 ) pc nin marka ve modeline göre kendi sitesinden chipset ide ata/atapi denetleyicilerini yeniden kur

4 ) flaş belleği başka cihazlarda kontrol et

5) pc de trojan virüs vb kötü amaçlı yazılımlar varsa temizlet

6 bilgisayarım sağ tık yönet ordan sürücü seçeneklerini gör ve oradan biçimlendirme yap

olmazsa gene yaz bakalım başka ne derdi olabilir .

bilgisayarında webroot virüsü var ve system32 dosyalarını etkilediği için usbleri algılıyor ama içini göstermiyor istersen dediğimden emin olmak istersen cd den açılan windows cdleri yada ubuntuyu cd den açarak dene tabi cd den boot etmeden nce flashları bilgisayarına tak masaüstüne geldiğinde cd açılmalı işletim sistemleri flash içeriğini göreceksin dediğim olay ile flashların sağlam olduğunu gördükten sonra tüm yedeklerini d ye at sonra at formatı olsun bitsin

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak sorunum devam ediyor önceleri sorun yoktu fakat daha sonra sadece Sandisk (Küçük plastik olanlardan ik tanesini 4GB ve 8GB olan) bellekleri görmemeye başladı. Disk yönetiminde dahi görmüyor ancak takarken ve çıkarırken sesle uyarıyı veriyor ama görmüyor. Bazende görüyor ancak kesinlikle flash belleğe format atamıyorum ve herhangibirşey de kaydedemiyorum. Başka bilgisayarlarda kesinlikle normal çalışıyor.

İşletim sistemim Windows 8.1 Pro Vl, Skypee den etkinleştirilmiştir.Donanımım ise imzamda yazıyor.

Eset Smart Security 7 kullanıyor iseniz bir kereye mahsus olmak üzere geçici olarak korumayı devre dışı bırakınız. ESS7 USB aygıtları standart olarak bloke ediyor malesef.

Öncelikle USB bellek ve USB HDD'nizi sökün, Aygıt Yönetiicisi açın, Görünüm --> gizli aygıtları göster diyerek sistem tarafından o an için kullanılmayan donanımların gösterilmesini sağlayın. Taşınabilir Aygıtlar altında USB bellek ve USB HDD'nize ait sürücüleri kaldırın.  Bu işlem bittikten sonra tekrar aygıtlarınızı bağlayarak tekrar tanınmasını sağlayın

Haydi kolay gele !

Eset Smart Security 7 kullanıyor iseniz bir kereye mahsus olmak üzere geçici olarak korumayı devre dışı bırakınız. ESS7 USB aygıtları standart olarak bloke ediyor malesef.

Öncelikle USB bellek ve USB HDD'nizi sökün, Aygıt Yönetiicisi açın, Görünüm --> gizli aygıtları göster diyerek sistem tarafından o an için kullanılmayan donanımların gösterilmesini sağlayın. Taşınabilir Aygıtlar altında USB bellek ve USB HDD'nize ait sürücüleri kaldırın.  Bu işlem bittikten sonra tekrar aygıtlarınızı bağlayarak tekrar tanınmasını sağlayın

Haydi kolay gele !

Ne güzel bilgi vermişsin..

Ama konu ve soru sahibinden iki gün geçtiği halde bir bilgi yazılmamış. Problem bu metodla çözüldümü çözülmedimi ben şahsen merak ediyorum.

Problem bildiren mesajlara verilen çözüm tavsiyeli mesajlara mutlaka olumlu yada olumsuz şeklinde cevaplar verilmeli. Böyle olursa hem yardım etmek isteyenlerin şevki kırılmaz ve teşvik edilmiş olurlar hemde bu sayede başkalarıda birşeyler öğrenmiş olur.

• 1 ay sonra...

Haydi kolay gele !

Bende de aynı sorun oluştu, Win 8.1 Language işletim sistemim... Sandisk Cruzer Edge 8GB flashı görmemeye başladı... Win 7'de takar takmaz görüyor... Sizin dediğinizi yaptım ancak çare olmadı... 7 yıllık flash belleği görüyor ama 1 senelik flash belleği görmüyor... Daha öncede buna benzer sorunlar yaşamıştım Win7'de biçimlendirdiğim zaman win8 görüyordu ama onu da yaptığım halde artık görmüyor... 

iyi günler konu aynım ı bilemedim ama 32 gb hafıza kartımı bilgisayara takıyorum biçimlendirmiyor da windows biçimlendirmeyi tamamlayamadı dıyo. görmüyor da önerisi olan var mı acabaa... konu yu yanlıs yere açmıssam şimdiden özür dilerim..

dostum 2 hafta öncesine kadar demişsin ilk yazarken virüsten kaynaklanıyor diğer pclerde görüyor diyorsun sorun sistemsel donanımda sorun arama bende çok sık karşılaşıyorum bu sorunla hatta flash belleği tak pc yi resetle masaüstüne geldiğinde flash belleği tanıdığını göreceksin bunun başka bir açıklaması yok