Jump to content

Hem Win7 Hem De Win8 Kullanmışlara Soru

mahmut_elmas06
 Share

Recommended Posts

Hem Win7 hem de Win8 kullanmış sayın arkadaşlarım.Sistemin 4gb ram 1gb ekran kartı ve amd athlon64 çift çekirdek olduğu için win8 e geçmekte tereddüt ettim.

Öyleki win7 bile yeri geldiğinde aşırı ram tüketebiliyor.Sizin deneyimlerinize göre ben de geçmeyi düşüneceğim.

Sizce Win 7 mi daha az ram ve işlemci kullanıyor win8 mi ? Gözle görülür bir fark var mı ?

Açılış hızı vs hiç önemli değil ki win7 nin açılış hızı da beni tatmin ediyor şu anda.Önemli olan kasma yapmaması ve sistemin stabil ve hızlı çalışması.

Edited by mahmut_elmas06

her ıkı sıstemı kullandım wın7 sistem çökmelerınde kurtarmalarda stabıl olma konusunda ideal ve bilgisayarına uyumlu surumu kurunca sorun yaşamayacagın kesın olmakla beraber 7 cpu konusunda verimli deil bunun yanı sıra oyunlarla uyumluluk srunu yok

8 ve üstü yazılımlar hızlı açılması ıle tanınmakta cpu fazla yemıor fakat bellı zaman sonra kasmalar takılmalar  oluyor sistem kurtarması sorunlu oyunlar ıse muammakı

her ıstedıgın oyunu açmayabılıyor.kim ne derse desın bellı bır zaman kullanınan bir sistemin açıgı guncelllemeler ıle duzeltılırken sabır gerektırıyor

onun ıcındırkı kendı kanaatımce w7 sürümlerinden vazgeçmem

Yedekleme ve kurtarma olayı harbiden baya sıkıntı 8.1 de ama bi yandan yeni çıkan özellikler yedeklemeye ihtiyaç duyurmuyor sanki, mesela pc yi yenileme ve sıfırlama gibi.. Yalnız UEFI destekli PC'lerde bios aktif olmadıgı için acronis tarzı recovery programları kullanılamıyor

Şu bilgisayar denen mereti win98 den beri kullanıyorum ama daha 1 kez  yedekten sistemi geri yüklemedim :D
Daha doğrusu 1 kez yükledim ama içime sinmedi sıfırdan format attım.Nedense backup yapılan sistemin normale göre çok daha yavaş çalışması gibi bir kanı uyandırdı bende :)

Win7 Microsoft'un şaheseri diyebilirim.Win8 ise hala bana geçiş sistemiymiş gibi geliyor tıpkı vista gibi.Yani 8 den sonraki Windows da Win98 gibi Xp gibi  Win7 gibi efdane olacak gibi hissediyorum.
Bundan dolayıdır ki Win8 yükleme konusunda kararsız kaldım :) Artısı da çok eksiside.