Jump to content

Kurulum Başlayınca Program Neden Kilitleniyor?

PColik
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar AMS ile bir AIO yaptım. Kurmak istediğim programları seçiyorum ve Kuruluma Başla butonuna tıkladığım zaman kurulum bitene kadar hiç bir işlem yapamıyorum. Ben projeme 2 tane RadioButton ekledim. Bunlardan birinde Kurulum tamamlandığında bilgisayarı kapat, diğerine ise yeniden başlat yazdım. Ama Kuruluma Başla butonuna tıkladığımda kurulum bitene kadar o RadioButton'lar seçilmiyo. Ben bunun Kuruluma Başla butonundaki Application.Sleep kodundan olduğunu düşünüp o kodu kaldırdım fakat yine olmadı. Bunu nasıl düzeltirim? Şimdiden teşekkürler herkese... :)

AMS'de 1 işlem gerçekleşirken aynı anda diğeri gerçekleşmez.Diğer dilleri veya ortamları bilemem. Bende denedim farklı bir olayı ancak bir döngü bitmeden diğerine geçmiyor.(Normal Olarak)

Örnek verecek olursam;

Uçak Oyunu yapmıştım baktıysanız. Ateşler belirlediğim bölgeye gitmeden başka bir işlem yapılmıyor.

Edited by nightmare3519

Anlaşılan istediğin cevaba erişemeyeceksin 

ama bende başka bir öneri yükle tuşuna basıldığında küçük bir dialog  veya dialogEx çıksın kurulumdan sonra yapılacaklar diye kullanıcı seçiini yapsın yaptıktan sonra asıl kurulua başlasın

Anlaşılan istediğin cevaba erişemeyeceksin 

ama bende başka bir öneri yükle tuşuna basıldığında küçük bir dialog  veya dialogEx çıksın kurulumdan sonra yapılacaklar diye kullanıcı seçiini yapsın yaptıktan sonra asıl kurulua başlasın

Evet güzel fikir aslında . Dialogda  seçilen işlemleri global bir değişkene aktarırsınız kruulum sonunda kontrol ettirirsiniz.