Jump to content

İp Adresi Degiştirme Programı

delalbey
 Share

Recommended Posts

Öncelikle herkeze slm arkadaşlar konuyu yanış yere açtıysam özür dilerim konuyu dogru yere taşırsanız sevinir...

Ben bir ip adresi degiştrici program kulanıyom herhangi bir okey salonununa girdiyimde salon sahipi  beni atıyor ben bende SafeIP PROGRAMINI AÇIP İPMİMİ OTABATİK DEGİŞRİYOM SALONA GİRDİYİMDE SAG TARAFTA İP DEGİŞMİŞ GÖRÜNÜYO AMA SALONA GİRİŞ YAPAMIYORUM YARDIMŞARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

Öncelikle herkeze slm arkadaşlar konuyu yanış yere açtıysam özür dilerim konuyu dogru yere taşırsanız sevinir...

Ben bir ip adresi degiştrici program kulanıyom herhangi bir okey salonununa girdiyimde salon sahipi  beni atıyor ben bende SafeIP PROGRAMINI AÇIP İPMİMİ OTABATİK DEGİŞRİYOM SALONA GİRDİYİMDE SAG TARAFTA İP DEGİŞMİŞ GÖRÜNÜYO AMA SALONA GİRİŞ YAPAMIYORUM YARDIMŞARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

Salona tekrar gırebılmeniz için sayfayı yenilemeniz lazım.

arkadaşlar bu sorumu bir türlü bi cvp alamadım yardım edin lütfen

Hotspot shield yükleyip denermisin. 

Ya da chrome kullanıyorsan zenmate eklentisini kur.

Yinede salon sahiplerinin seni sürekli atmasını anlamış değilim. Etik olmayan bir şeyler yapıyor olabilir misin?

Edited by yasak_ask

dostum kullandığın program senin iç ip ni değiştiriyor dış ip ni değiştirmiyor yani diyelim 192.168.2.14 iken program ip ni 192.168.2.148 yapar ama dış ip sabitse sürekli site ara yüzü seni bundan dolayı atar hadi modemi aç kapa yaptın diyelim static dış ip sahip olduğun için dış ip her modem aç kapa yapışında değişiyor ama girmiş olduğun okey sayfası güçlü bir firewall ayarı yapılmışsa bu sefer ister iç ister dış ip değiştir bu sefer seni mac adresinden tanır ben izmir bornova mesleki eğitim merkezinde bilgi işlemci olarak çalışıyorum ve okulda fortigate cihazı var senin dediğin ip ve mac filtreleme dediğin olay bu şekilde yapılabiliyor.

Bu fortigate adlı firewall cihazı ile ister sadece iç ister sadece dış ip yasaklamakla beraber istersen direk kesin çözüm olarak mac adreslerini yasaklayabiliyorsun hele bu cihazı sunucu pc ye bağlarsan ve web sitene yönlendirirsen nick name yasaklamaktan tut istersen argo kelime yapan kullanıcıyı direk engelletebilirsin sende bundan dolayı giremiyorsun

Virtual Private Network = VPN    Bunda mantık server ile makınanızın dogrudan ıletısıme gecmesı yarıne aracı bır server ile iletişim kurulmasını saglamaktadır halıyle ip adresinizde aracı server tarafında atanan ip adresi olak görülmektedir.

1--Normal sekilde makınalar soyle baglantı kurar kabaca:

S (senin makinan)  ---> X (baglantı kurdugun sayfa)

İP-----111.111.111--------> Karsı tarafta 111.111.111 seklinde gorecektır ip adresini,

2--Buda aracı server kullanan makına: (VPN)

İP-----111.111.111---->111.222.333.---->111.222.333  olacaktık ip adrsiniz. (karşı taraf makınanızın ip adresinin 111.222.333 oldugu kanısına varır.)