Jump to content

Hangi İşletim Sistemini Tercih Edilmeli

Keisaku
 Share

Recommended Posts

Evde genellikle oyun oynamak için kullandığım bilgisayarıma format atma ihtiyacı duyuyorum. Ancak hangi işletim sisteminin hangi modunu kullanmam gerektiğini bilmiyorum ekte özellikleri gösteren bir resim var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler :)

OpZYznv.jpg

Edited by feten

arkadaşlar bende windows 8 var güncelledim 8.1 de sorun çıkarttı sistem kendini resetleyip duruyor bu sorunu yaşayan biri varmı veya direk 8.1 kuran arkadaşlar böylesi sorunla karşılaştınızmı cevap verirseniz sevinirim

keyi yedekleyin temiz kurulum yapın

öncelikle teşekkürler ilginiz için. Win7 yüklemeyi düşünüyordum ancak pro mu ultimate mi karar veremedim bu ikisi arasında ultimateyi mi yüklemeliyim. teşekkürler.

pro ıle ultımate arasında fark var bu yuzden provl kur forumda mevcut konu var ultımateden tek farkı wındows oyun klasörunun olmaması

ayrıca pro vl de surum yukseltme gıbı bı prblem yoktur

Edited by casper0007

http://www.tnctr.com/topic/236881-windows-7-professional-vl-sp1-3264-bit-msdn/

zahmet olmazsa link rica edebilir miyim :)

ben pro vl eklemedım ama aratırsan forumda dolu

örnek:http://prntscr.com/2qys1p

resme aldanmayın yazıyı tam yazmadım pro vl sürüm yükseltme yoktur zaten 7 en yuksek surumu olan ultımate ıle aynıdır toplu lısanslama için kullanılır yani volüme lisansdır

ultımateden farkı başlat windows oyunlarının olmaması

Edited by casper0007

Windows 8 ve 8.1 Beta bir işletim sistemidir. Çünki bu konularda bir çok araştırma yaptım bana göre doğru sizlere göre yanlış olabilir. Yukarıdaki sisteme baktığımda AMD-Fx gibi çok çekirdekli olan bir işlemci görüyorum. Eğer bu sistemle oyun oynucaksan sağlam bir işletim sistemi istiyorsan Windows 7 ama hangi sürüm ? CPU ( merkezi bellek birimi) arka planlarda çalışan gereksiz programlar ve servisler sayesinde %30 lara kadar çıkabilir bazı tecrubesiz moderatörlerin (virüs) olarak nitelendirmesi çok saçma :) Lafın kısası Windows 7 home premium x64 kur çok iyi gider güncellemelerle süper stabil bir performans sunar

arkadaşlar bende windows 8 var güncelledim 8.1 de sorun çıkarttı sistem kendini resetleyip duruyor bu sorunu yaşayan biri varmı veya direk 8.1 kuran arkadaşlar böylesi sorunla karşılaştınızmı cevap verirseniz sevinirim

yabanci siteden aldigim  8.1 kurdum simdiye kadar sorun cikarmadi  ayni pc de 7 ile beraber calisiyor

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar tavsiyeler üzerine http://www.tnctr.com/topic/236881-windows-7-professional-vl-sp1-3264-bit-msdn/

bunu yüklemiştim. ancak malum virüs filan girdi şuan sistemim can çekişiyor. Yeni tavsiyelerinizi bekliyorum, pcyi oyun için kullanıyorum crackli oyunlarda sorun çıkarmayan stabil bir işletim sistemi tavsiye edebilir misiniz?.

not: tavsiyenize link eklerseniz minnettar kalırım . saygılar.

sorun virüs bulaşması değil o zaten bir şekilde oluyor :) ben bu crackli oyunlarda sorun yaratmayacak bir sistem istiyorum. şu an kullandığım işletim sistemi bu oyunların çoğunda problem yaratıyor :)

dalga geçer gibi konu açmayın ya :D tabiki win 8.1 bu durumda xp yükleyin diyecek yoktur herhalde

dalga geçilen bir konu yok zaten xp tavsiyesi verecekte yok sadece kullandığım işletim sisteminin bana sıkıntı çıkardığını, kullanıp tavsiye edebilecekleri var mı diye sordum. burada dalga geçen sizsiniz.

windows 8.1 kur bence ..

herkes aynısını tavsiye ediyor güncel indirip kurayım en iyisi . Yardımcı olanlara teşekkürler.