Jump to content

Recommended Posts

Kur'an-ı Kerim Türkçe Meali Programı v1

eWpQgN.jpg

Bilgisayar başında boş vakitlerde dinlemek için yapmış olduğum  “Kur'an-ı Kerim Türkçe Meali" programı

Kodlamada yardımcı olan: korasoglu ve pairs'e Allah razı olsun...

Tercüme eden Prof. Dr. Hamdi Döndüren

:::........Linkler........::::

https://mega.co.nz/#!9B0VAJrK!jAa3XZyMofaNNTG0z6TaknNeMODeWZ_1llGJvqPDNJw

&

http://dosya.co/54rj1m5lypwj/Kur'an-ı_Kerim_Türkçe_Meali_v1_setup.rar.html 

&

http://yadi.sk/d/Gmg6unVAJUHpZ
Edited by m3hm3t1991

meal hangi hocaya ait. ben her meali okumam. arapçadan türkçeye kim ercüme etmiş önemli (Elmalı Hamdi Yazır - Prof.Dr. Suat Yıldırım - Ali Ünal) ben bu hocalara ait mealleri okurum. Kur'an-ı Kerim Allah kelamı. Kimin tercüme ettiği önemli. Güvenilir insanların meallerini okumak lazım.

Edited by hakarakurt

meal hangi hocaya ait. ben her meali okumam. arapçadan türkçeye kim ercüme etmiş önemli (Elmalı Hamdi Yazır - Prof.Dr. Suat Yıldırım - Ali Ünal) ben bu hocalara ait mealleri okurum. Kur'an-ı Kerim Allah kelamı. Kimin tercüme ettiği önemli. Güvenilir insanların meallerini okumak lazım.

tercüme eden prof. dr. Hamdi döndüren internetten hayatını araştırdım güvenilir geldi...

Bu nedemek anlamadım konu olan kuran benim işimle alakalı ve yazdığınız isimler iyi diğerleri kötü diye bir değerlendirme yapmanız bence maksadını açan bir yazı olur zira hafife almayın türkiyede konusunda uzman çok sayıda kalifiye yazar var. Sizin söylediğiniz istisna isimler de var ama bunlar devede kulaktır. Şöyle bir açıklama yapalım konu olan dil arapça ise mesela tercüme yapan kişinin dini konularda ne kadar uzman olursa olsun arap gramerinide çok iyi bilmesi lazım yani araplar teşbihi nerede ve nasıl yapıyor hangi kelime hangi yerde hangi anlamda kullanılıyor (eş anlamlı,eşsesli)Bunları iyi bilmesi lazım fakat diyebilirimki çok şükür güzel ülkemde bu işi yapan akademik seviyesi yük sek çok sayıda insan var.

Arkadaşımızı kutlarım amsde bir klasiktir playerle başlar başka çalışmalarla devam eder ama bu arkadaşımız bizim için değerli olan kuran ile başlamış Allah yardımcısı olsun elbetteki bizlerde yardımımızı esirgemeyiz.

herkesin görüşü kendine farklıdır  hani derler '' her sakallıyı hoca sanma diye'' bende bu konuda katilıyorum .

bilhassa ilahiyatdan diplomada alan meal yada tefsir yazıyor onun için dikkat etmek gerekir. nedeni kaynaksız meal yada mantıksal bir meali tefsiri oluyor..burda hocaların isim yazmama gerek yok onun için saglamı elmalılı mealidir

arkadaşlar demek istediğim şu. Peygamber efendimizin sözlerini (hadisleri) nakledenlere muhaddis denir. İmam Buhari, İmam Müslim gibi. Bunlar büyük muhaddisler. Bir insan peygamber efendimizin hadisini naklediyorsa ve bu insan hayatında bir defa yalan söylediğine şahit olunmuşsa, bu insanın naklettiği hadisler kesinlikle alınmıyordu. Kur'an-ı Kerim Allah kelamı her arapça bilen meal ve tefsirde bulunamaz. Ortalık hocadan geçilmiyor.

Diyelim ki siz bilgisayar konusunda uzmansınız. Başka bir insan da uzmansa birbirinizin dilinden anlarsınız. Kaldı ki bu dini konular için sadece uzman olmak da yeterli değil. Dini konularda çalışma yapan insanların (kitap yazma, meal, tefsir) dini hayatları düzgün olmalı, harama-helala dikkat etmeli vs.

Nasıl ki bu site bir proğram sitesi ve bu siteye girenler bu proğramlar hakkında az çok bilgiye sahip ve bu konularda bilgi paylaşımında bulunuyorlar.

3-5 günlük dünya hayatı için büyük bir azimle çalışıyoruz.

İNSAN EBEDİ HAYATI (SONUZ BİR HAYAT) İÇİN DE AZ BİR ARAŞTIRMA GAYTERİNDE BULUNMALI

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 3 ay sonra...