Jump to content

Cd-Romu Çalışmayan Pcnin Şifresini Nasıl Kırarım

crazy_pretty_murat
 Share

Recommended Posts

Masaüstü bir bilgisayarın cd-rom sürücüsü çalışmıyor.Bilgisayara bir şifre konmuş.Şifre konulan kullanıcı adı administrator olduğundan,bu hesaplada bilgisayar açılmıyor.Ayrıca güvenli mod v.s. ekranı geldiğinde klavye donuyor.Yani Komut istemiyle filan açıda deneyemiyorum.Hiren Boot cd'yi filan denemem içinde cd yerinin çalışması lazım.Şu an için en mantıklısı hiren bootu flashtan çalıştırmak geldi aklıma ama onu nasıl yapacağımıda bilmiyorum ?

Öncelikle Lazım olanlar Hirens Boot CD' yi BURAYA TIKLAYARAK indir.

Sonrasında 1 Adet 1 GB ve üzeri boş ( içinde önemli veri olmasin ) Flash Diske BURADA ANLATILAN şekilde Hiren's Boot CD yi ayarla

Flash Disk Boot edilebilir şekile geldikten sonra Bilgisayari Flash' tan başlat ve gelen main screen ekranında  Live Windows XP ile sistemi başlat

XP acildiktan sonra HBCD Menü vasitasi ile Password Tools menüsünden Windows Password NTWPass gibi bir program vardi onu calistir.

Gelen programdan sadece sürücü harfi bölümünü bilgisayarimdan bakarak Windows' un yüklü olduğu bölümün sürücü harfini program yazip reopen tusuna bas asagi kisimda kullanıcı adlari gözükecek sifreli olan kullanıcıyı sec once unlock tusuna sonra password tusuna basip sifre yazmadan gec ve apply tusuna bas sistemi yeniden başlat oturum sifresiz acilacaktir.

Öncelikle Lazım olanlar Hirens Boot CD' yi BURAYA TIKLAYARAK indir.

Sonrasında 1 Adet 1 GB ve üzeri boş ( içinde önemli veri olmasin ) Flash Diske BURADA ANLATILAN şekilde Hiren's Boot CD yi ayarla

Flash Disk Boot edilebilir şekile geldikten sonra Bilgisayari Flash' tan başlat ve gelen main screen ekranında  Live Windows XP ile sistemi başlat

XP acildiktan sonra HBCD Menü vasitasi ile Password Tools menüsünden Windows Password NTWPass gibi bir program vardi onu calistir.

Gelen programdan sadece sürücü harfi bölümünü bilgisayarimdan bakarak Windows' un yüklü olduğu bölümün sürücü harfini program yazip reopen tusuna bas asagi kisimda kullanıcı adlari gözükecek sifreli olan kullanıcıyı sec once unlock tusuna sonra password tusuna basip sifre yazmadan gec ve apply tusuna bas sistemi yeniden başlat oturum sifresiz acilacaktir.

Ama bu fat dosya sistemine çevirmiyo.Hata veriyor."Volume is too big." hatası veriyor.

Edited by crazy_pretty_murat

Arkadaşım flasha şu programı entegre edersen parolayı kaldırıp pc yi açabiliyorsun . İsmi  " Lazesoft Recovery Suite Home Edition " .  
ARkadaşım bu dediğim çok basit. Ne gerek var hirens i flasha yazdırmaya ordan açıcan dolu şeyle uğraşma 

işletim sistemi xp ise bilgisayar açılırken f8 ile f10 tuşlarına sürekli bas güvenli mod da aç güvenli modda zaten şifresiz girecektir .. daha sonra kullanıcı ayarlarından şifreyi kaldırırsın veya cd den çalışsan xp veya win7 pe yi usb ye yazdır onunlada açarsın biostan başlangıcı usb yapıp yani her türlü yaparsın anlıyacagın :)

İşletim sistemi XP. Conveys16 o dediğini bir deneyecem.Gerçi başka bir cd rom takıp yaptım ama yinede bunu flashla yapmak istiyorum.Onu yapmayınca peşini bırakmam o işin.Çünkü laptop olsaydı o sorunu çözmek için flash lazım olurdu.Ama hireni başka şeylerdede lazım oluyo.Onu flashla çalıştırmak lazım.Ama fata çevirirken hata veriyor işte.

Edited by crazy_pretty_murat

xp ise dedigimi yap işe yarar .. pc nin açma dügmesine bastıgın anda f8 ve f10 a devamlı bas ekrana güvenli mod ag destegiyle güvenli mod tarzı şeyler gelecek güvenli mod en üsttekini seç entere bas tamamdır direk açılır şifre istemeden oradan da şifreyi kaldır bitti.

Omurluk55;arkadaşım o kadar basit olsa yukarıdaki arkadaşlarda onu önerirdi.Bak forumda bir soruya cevap verirken önemli olan ilk şey,ilk mesajın okunmasıdır.Sen konuya bakarak hemen cevap atma.Güvenli modda şifresiz açma mantığı,administrator yönetici hesabı ile alakalıdır.Sistemde tek kullanıcı varsa ve buda administrator ise ve şifre bundaysa güvenli modda olsa,bu yönetici hesabını açamazsın.

masa üstü bilgisayar ise anakart daki pili çıkart biraz bekle ve tak makina şifresiz açılır. sonra bios a gir saat ve diğer ayarları yap kaydet çık.

en saçma sapan cevap da bu olmuş sanırım: tebrik ederim.

pil ile harddiske kurulan işletim sistemi arasında nasıl bir alaka kurdunuz

efes34 ,
NE KOMEDİ CEVAPLAR VAR VALLA  haklısın millet bende bir şey diyeyim diye yazıyor paso . Abicim güvenli modda şifre istememek diye bişey olabilir mi ya bu mantık nerden geliyor yahu :D bide  bios pilini çıkartmak ne alaka ya valla :D bilgisayarcıyım bu kadar iyi atan daha görmedim .