Jump to content

Hp Yazıcı 1510

systembilisim
 Share

Recommended Posts

Renkli kartuşun bitmiş,bunun ikazı bu.Bak kartuşta chip gibi bişey var.Çıkan sayfaları sayar ve belli bir sayıya ulaştıktan sonra kartuş boş ikazı verir.Sen dolum yaptıktan sonra bu kartuş ikazı gitmez.Çünkü makine kartuşun içindeki mürekkebin ne kadar olduğunu ölçemez.Chipe bakar.Chipi zaten bitmiş olduğu için dolumu algılamaz ama yazmaya devam eder.Şuda aklında kalsın.İkaz ışığı sabit yanarsa kartuş bitti ikazıdır.Yanıp sönüyorsa kartuş elektronik arızaya düşmüştür.Elektronik arızaya düştüğünde çıktı alamazsın.Durmadan yanıp söner.Bu durumda kartuşun arka tarafındaki gözenekleri ıslak mendille silersen ikaz (belki) gidebilir.Gitmezse kartuş çöp olmuştur.

-Sağdaki ikaz ışığı sabit bir şekilde yanıyorsa siyah kartuş bitti ikazıdır.
-Soldaki ikaz ışığı sabit bir şekilde yanıyorsa renkli kartuş bitti ikazıdır.
-Sağdaki ikaz ışığı durmadan yanıp sönüyorsa,siyah kartuş elektronik arızaya düşmüştür.Yani siyah kartuş yerinde yok ikazıdır.

-Soldaki ikaz ışığı durmadan yanıp sönüyorsa,renkli kartuş elektronik arızaya düşmüştür.Yani renkli kartuş yerinde yok ikazıdır.

Ayrıca bu yazıcının kartuşu pahalı ve siyah kartuş küçük hacimlidir.6 miligram mürekkep zor alır.60-70 sayfa alırsa şükür et.Çok çıktı alamazsın.Biraz detaylı anlattım ama bu 4 maddenin hepsini zaman içinde %100 yaşayacaktır arkadaş.Ben dolumcuyum.Benim işim yazıcı.O yüzden detaylı anlatayım dedim :)

Edited by crazy_pretty_murat