Jump to content

Windows 8.1 Update 1 16In1 [24.4.2014]

köylü
 Share

Recommended Posts

köylü kardeşim belki beni hatırlarsın ta xp den beri internetcafemde senin sistemlerini beyenerek kullanırım şimdilerde ise win764 bit kullanıyorum gene senin sistemin yakında win8 64bit geçeceğim senden istediyim kafeciler için geliştirebileceğin bi win8 mesela update2 de başlat yeri normal olacakmış öncelikle bu doğrumu ve sonra direk masa üstü otomatik aktivitasyon olabilir gereksiz dil ve bileşenler çıkartılabilir hızlandırma ayarları yapılabilir v.b.  gibi böyle bi sistem yaparsan kardeş bizim internetcafeciler sitesindede senin sisteminide paylaşmak isterim kardeş haber bekliyorum 

• Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

burda ne demek istediğini pek anlamadım açarmısın biraz.birde bişey rica edebilirmiyim .netbookuma  w8 sin.lang.yükledim metroda bişey açılmıyor çözünürlük düşükmüş,acaba diyom win 8 sing.lan. den metro arayüzünün çıkarılmış bir sürümünü yapabilirmisiniz .metroya girmezseniz  bu sistemle netbook uçuyor.ayrıca yandex e yüklediğin için çook sağol.sabah indirecğim

netbookuma  w8 sin.lang.yükledim metroda bişey açılmıyor çözünürlük düşükmüş

BUYURUN COZUM

CALISTIR-regedit-bul-Display1_DownScalingSupported

1024*768 icin ---- degeri 1 yapin 
Edited by adbenim

• Editor
asağıda mbr ve gpt diskler(uefi modu) de çalıstırılacak kodları veriyorum

mbr diskler için

başlat calıstırdan cmd yazıp komut satırını acıyoruz ve aşağıdaki komutları sırası ile girip her satırdan sonra entere
basıyoruz önemli bir husus takılı başka usb bellek ve harici hdd niz varsa her ihtimale karsı çıkarın sadece
kullanacağınız usb kalsın ve ayrıca usb diskinizde önemli veri varsa yedek alın diske format atılacaktır

Diskpart
List disk
Select disk 1
(Buradaki 1 sizin usb belleğinizin numarasıdır bir önceki ekranda diskler listelenir listeden usb belleğinizin numarasanı
secin ve ona göre yazın)
Clean
Create partition primary
Active
Format FS=NTFS QUICK
Assign
Exit

gpt diskler için uefi modundaki bioslar için (bu komutlar hem mbr hemde gpt disklerde çalısır)

başlat calıstırdan cmd yazıp komut satırını acıyoruz ve aşağıdaki komutları sırası ile girip her satırdan sonra entere
basıyoruz önemli bir husus takılı başka usb bellek ve harici hdd niz varsa her ihtimale karsı çıkarın sadece
kullanacağınız usb kalsın ve ayrıca usb diskinizde önemli veri varsa yedek alın diske format atılacaktır

Diskpart
List disk
Select disk 1
(Buradaki 1 sizin usb belleğinizin numarasıdır bir önceki ekranda diskler listelenir listeden usb belleğinizin numarasanı secin ve ona göre yazın)
Clean
Create partition primary
Active
Format FS=fat32 QUICK
Assign
Exit

Bu işlemden sonra iso içeriğini usb ye cıkarın ve usb diskten boot edin
Bu komutlarla windows 7 -8- 8.1 tüm sistemleri usb den kurabilirsiniz

Windows 8.1 ile 7 yi tek bir pakette birleştirme imkanın olursa tam süper olur kanımca.  :hi:

onu yapmak için intall.wim imajını intall.esd formatına sıkıştırılmamış olması lazım 

USB den Kurulumda Kullanmak İçin "köylü" nün paylaştığı dosyadaki "install.wim ve ei.cfg" dosyalarını Extended in paylaşdığı tüm sürmler içerisindeki dosyalar ile değiştirmem yeterli olur mu?

• Editor

onu yapmak için intall.wim imajını intall.esd formatına sıkıştırılmamış olması lazım 

USB den Kurulumda Kullanmak İçin "köylü" nün paylaştığı dosyadaki "install.wim ve ei.cfg" dosyalarını Extended in paylaşdığı tüm sürmler içerisindeki dosyalar ile değiştirmem yeterli olur mu?

http://www.dosya.tc/server29/eMCk0P/dvd.zip.html

sistemdeki boot wimi sil sttup.exeyi sil bootx86.wimin ismini boot.wim olarak değiştir ve linkteki dosyaları kullan

Merhaba arkadaşlar dün 4 kez iso dosyasını google driveden indirmeme rağmen bağlantı hatası aldım.
İDM yükleyip indirmeyi başardım.
Fakat w7 kendi yazılımıyla iso dosyasını DVD yazdırdım ( Nero ile yazdırmadım ) dün geceden beri format atmaya çalışıyorum x64 bit olarak ve Windows Kurulumunda bulunan  '' Dosyalar kurulum için hazırlanıyor''  %91  - %93  arasında takılıyor ve aşağıda resimde bulunan sorunu yaratıyor çözümünü nedir neyden kaynaklanıyor ? 
Ayrıca şimdi nero ile yazdırma işlemini yaptım sorun devam ederse tekrar yorum atacağım

MYLgP9.jpg

Arkadaşlar Nero ile diske yazdırınca sorun ortadan kalkıyor teşekkür ederim köylü ellerine sağlık eyw 

Herşey tamam iyi güzel gidiyordu ki lakin KMS Aktivasyon Windows & Office v4.7.6 ile crackledikten sonra internet problemi çıktı acaba bunun çözümü nedir ? 

• Editor

Koylu kardesim calismalarin cok basarili devamini bekliyoruz yaptigin bu calismaya otomatik aktivasyon ekleye biliyormuyuz varsa paylasa bilirmisin

http://s3.dosya.tc/server22/Y1tuKN/_OEM_.rar.html

Rar içerisindeki dosyayı sources klasörüne atınız