Jump to content

Windows 8.1 Update 1 16In1 [24.4.2014]

köylü
 Share

Recommended Posts

Microsoft Toolkit programıyla lisans yedeği alabilirsin fakat ben pc ye fazla program ve oyun yüklemeden önce orjinal sistemin acronis true image ile full yedeğini almanızı öneririm  eğer fazla program ve oyun yüklemediyseen bunu dene en fazla 7 veya 8gb gibi bir yer kaplar ama ilerde laptopun gerekli programlarını filan acronis ile mount ederek gerektiğinde kullanabilirsin. kolay gelsin tabi bunların hepsini yapabilmen için laptopta C: ve D: sürücüleri bulunması lazım eğer d sürücüsü yoksa harici disk gibi birşeye yedek aldırırsın

sorun yedek değil kurtarma bölümü var şuan laptopda windows 8 var ben ona windows 8.1 update 1 yükleyecem keyi not edip sistemi kurunca direk aktivasyon oluyormu onu soruyorum ilginize teşekkür ederim 

• Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Benim PC için sanırım yolun sonu win8.1 i boot ederek kuramıyorum sorun işlemcimden sanırım ASUS F5SR Intel Core 2 Duo T5800 İşlemci (2.0Ghz) her nekadar kabaca destekliyor gibi görünsede boot edilerek önyüklemeyle yüklenemiyor hata veriyor ..önyüklemesiz kurabiliyorum ama sorun olacak sonradan takılmalar olacak sanırım .bu konuyla ilgili fikri olan yada kurulur diyen bana öğretire memnun olurum..

Hocam windows u kurdum. ancak bazı sıkıntılar var. ana başlat menüsünde ki hiçbirşey çalışmıyor. takvim olsun ayarlar olsun haberler vs. hiçbiri çalışmıyor.

acaba neden kaynaklı bi bilginiz var mı.

elinize sağlık iyi çalışmalar...

bu versionların hangisi en yüksek olanı?

yani win 7 deki gibi basic,home,prof,ultimate  gibi

win 8 de hangisi ?

windows8.1 update1 pro yu kullan en uygunu budur

Benim PC için sanırım yolun sonu win8.1 i boot ederek kuramıyorum sorun işlemcimden sanırım ASUS F5SR Intel Core 2 Duo T5800 İşlemci (2.0Ghz) her nekadar kabaca destekliyor gibi görünsede boot edilerek önyüklemeyle yüklenemiyor hata veriyor ..önyüklemesiz kurabiliyorum ama sorun olacak sonradan takılmalar olacak sanırım .bu konuyla ilgili fikri olan yada kurulur diyen bana öğretire memnun olurum..

boot ederek kulanabilirsin zaten öyle kuruluma başlıyor..kaliteli bir boş dvd alıp 4x hızında yazın..eger flash bellek için sorun warsa

Hocam windows u kurdum. ancak bazı sıkıntılar var. ana başlat menüsünde ki hiçbirşey çalışmıyor. takvim olsun ayarlar olsun haberler vs. hiçbiri çalışmıyor.

acaba neden kaynaklı bi bilginiz var mı.

elinize sağlık iyi çalışmalar...

38EAL9.jpg

format cd nizi bir daha gözden geçirin derim....

bende flash bellekte bilgisayar x86 bit destekli  8.1 x86 kurmak istediğimde kurmuyor siyah ekran veriyor neden acaba

boot ayarlarını aktif yaptınızmı.birde hangi programla  usb boot windows yaptınız..size tercihim windows7 tools programı ile boot yapın..bende bu program ile çaliştır ve şuan kullanıyorum sorunsuz

Elinize sağlık. 

İlk sayfada belirttiğiniz şekilde USB'yi bootable hale getirip dosyaları içine attıktan sonra problemsiz kurulum yapıyor. Yalnız ben Bluelife'ın ISO kalıplarından multiboot yapma olayını kullanıyorum. Win7, XP ve Win8.1 kurulumlarını problemsiz yapabiliyordum. Bahsettiğiniz şekilde install.wim dosyasını değiştirerek de denedim, olmadı. Başka bir öneriniz var mı?

• Editor

orijinal iso dosyası içerisine sistemdeki install.wimi koyarak nt6 yöntemiyle sorun cıkaraması lazım alternatif olarak daha evvel hazırladığınız setup iso içerisindeki install.wimle yer değiştirip isoyu defrag yaparak deneyin

Sevgili köylü herzaman diyorum senin sistemleri çok eskilerden beri kullanırız ve en ufak bi sıkıntısını görmedim.Maşaallah sen çok hızlısın senin hızına yetişemiyoruz.Seni stabil-görsel vede sorunsuz sistemlerle tanıdık hep öyle kal.

Diğer yöntemi denedim, oldu. :) Tek bootlu oldu ama işimi gördü en azından. 32bit, 64bit ayrı ayrı kurup denedim, herhangi bir sıkıntı görmedim. Eline sağlık. İlgin için tekrar teşekkürler.

nt6 yöntemi ile direk eklediysen çift boot.wim olduğundan dolayı x86 da hata verir nt6 için ilk mesajda ve konu içerisinde nasıl ekleneceğine dair bilgi verilmişti

mayıs güncellemeli olanda aynı şekilde mi ?

hayır o normal kurulumdur tek boot.wim vardır nt6 ile problem çıkmaz

Abi yeni mayıs güncel sistemde uefi desteği yok demişsin. Bu çalışmadaki install.wim ile güncel çalışmanın install.wim dosyasını değiştirsek uefi kurulum olur mu?

• Editor

uefi olanı vereceğim uploadda şu an sadece x64 sürümler

DVD den kuracaksan olur bootx86.wim dosyasını  silersen DVD ye sığar ama sadece x64 ler kurulur usb için zaten 4gb engeline takılır

mayıs guncellemelı olan ıle nısan arasında cok guncelleme farkı varmı?nisan olanı kurdum heryere multıbota dvd ye vs yenıden degıstırılmesını gerektıecek bir şey varmı acaba? Eline sağlık.