Jump to content

Masaüstüne Sağ Tık Yapınca Çok Bekliyor? [Çözüldü]

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar masaüstünde boş bir yere sağ tık yapıyorum 15 sn sonra menü geliyor. Acaba aşağıdaki resimde belirttiğim yerden mi yapıyor? Şayet ondan ise o menüyü nasıl kaldırabilirim? Regeditten bulamadım.

[spoiler]O2MlpQ.png[/spoiler]

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

Ondan değildir. Explorer.exe de bir sorun var büyük ihtimal. Win8-8.1 kullanıyorsan PC ye reset at. Çünkü 8-8.1 kapanmıyor.

çok kez reset attım.

ram'i çok kullandığı zaman böyle yaptığını düşünüyorum
ayrıca cclearner ve combofix ile bi temizletsen belki düzelir

[spoiler]ZNdBQg.jpg[/spoiler]

Kullandığın Sağ Tık Eklentileri Kastırıyor Olabilir mi ?

daha önce de kullanıyordum hatta her zaman bunları kullanıyorum lakin neden yapıyor anlamış değilim... Edit: Tam emin olmamakla birlikte onboard ekran kartına geçtim ve sağ tık menüsüne resimde belirttiğim grafik özellikleri/seçenekleri menüsü geldi sanırsam bu yapıyor ama bunu nasıl kaldırırım bilemiyorum... Edit 2: Grafik seçeneklerinden baktım bu seçenekleri kaldırabileceğim özellik bulamadım.

onunla alakası yok o ekran kartının ayarlarına giriş arayüzü. büyük ihtimalle sağ tıkla eklediğin gizli dosyaları gizle göster eklentileri yüzünden oluyor. 

antiyi devre dışı bırakıp denermisin bnde kaspersky varkenn öyleydi

arkadaşlar sorunun neden kaynaklandığını buldum. %500 Grafik özellikleri menüsü yüzünden yapıyor. Çünkü klasöre sağ tık yapınca anında sağ tık menüsü geliyor. Ben daha önce zotac 8400 gs ekran kartı kullanıyordum onu çıkarınca böyle yapmaya başladı zaten.

@Pairs:

denedim fayda etmedi..

Sonuç: Acaba bu grafik özellikleri menüsünü sağ tık menüsünden nasıl kaldırabilirim ?

[spoiler]O2MlpQ.png[/spoiler]

driveri kaldır kurarken aygıt yöneticisinden güncelleştir yöntemiyle yaptınmı gelmemesi lazım

Evet driver ı wizard ile değil ini ile kur :)) iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yok arkadaşlar grafik sürücüsünü kaldırdım yazılımını sildim ve öyle denedim yine yavaş açılıyor. Formattan başka bir çare var mıdır?

işletim sistemini win 8.1e güncellemenin böyle bir soruna sebep olduğunu duymuştum ki bende de aynı sorun oldu 8den 8.1e güncelleyince.

aynen daha önceden güncellemeleri yüklemezdim. Bütün güncellemeleri ne kadar varsa yükledim sonra böyle oldu.

Edit: blue_life'ın sağ tık menüsünü de kaldırdım yine çok bekliyor...

YBJWOqj.png
Sağ tuşa yerleşen o iki girdiyi şununla devredışı bırakabilirsin.
ShellExView adlı mini programı indir ve aç. Resimde gösterdiğim 3 girdiyi devredışı bırak.
Sonra windows gezginini yeniden başlat. Bu kadar.
Sağ tuş  sorununun neden kaynaklandığını bulmak için sağ tuşa yerleşen girdileri tek tek devredışı bırakıp deneme yap.

YBJWOqj.png
Sağ tuşa yerleşen o iki girdiyi şununla devredışı bırakabilirsin.
ShellExView adlı mini programı indir ve aç. Resimde gösterdiğim 3 girdiyi devredışı bırak.
Sonra windows gezginini yeniden başlat. Bu kadar.
Sağ tuş  sorununun neden kaynaklandığını bulmak için sağ tuşa yerleşen girdileri tek tek devredışı bırakıp deneme yap.

the ile başlayan hiçbir girdi yok. Team verdim özelden.

O zaman yapacağım bir şey yok. Sizin tek tek ShellEx te dosyların adını inceleyip denemeniz gerek. Kesinlikle başka bir ad ile vardır. Saygılarımla

dediğin gibi tüm pembe olanları devredışı bıraktım ama yine aynı sorun söz konusu..

Edit:

@Yağmuradam;

öncelikle sana teşekkür ederim ve diğer arkadaşlara da.

Arkadaşlar sorunu yaratan Nvidia ya ait eski sürücülerin bıraktığı sağ tık bileşenleri imiş. 2 adet nvidia ile ilgili bileşeni shellexview programı ile devredışı bırakarak kurtuldum.  :)

dediğin gibi tüm pembe olanları devredışı bıraktım ama yine aynı sorun söz konusu..

Edit:

@Yağmuradam;

öncelikle sana teşekkür ederim ve diğer arkadaşlara da.

Arkadaşlar sorunu yaratan Nvidia ya ait eski sürücülerin bıraktığı sağ tık bileşenleri imiş. 2 adet nvidia ile ilgili bileşeni shellexview programı ile devredışı bırakarak kurtuldum.  :)

gercekten fark etti sag tık süresi anında acılıyor şimdi nvidia ile inteli kaldırdım ben Edited by corolla98

arkadaslar konumuz cözülmüs ama kücük bir ayrinti bence güzel olur msd sürümü yüklü mü deyilmi yada kim tarafindan yapilmis isletim sistemleri 

bence bunlar önemli cünkü msd sürümünde cok fazla sorun olmaz allah var cok sükür benim pc de vürüs girmezse 5 ay 3 ay gidiyor 

ama bazi arkadaslarimizin görsel ve ayrica reg exe yani görsellik icin programlar komutlar filan kullanilmis ise yada win üzerinde islem yapilmis ise cok oluyor

benim görüslerim böyle tercihim de msd sürümü istersem tema yada icon deyisikligi yaparim  bütün ustalarimizi bilirim az cok emeginizi de sizlerin calismalarinizi da dolu ustalarimizin forumatini denedim kullandim kullandirdim benim görüsüm görsel deyil sadece msd bu konuya yazma tercihim ise msd fazla sorun cikarmaz ve sitabil dir ama kücük bir hatada bozulma yada hata yaratma sansi benim gürüsüm görsel sistem dir