Jump to content

2000Tl'ye Kadar Dizüstü Tavsiyesi

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar maximum 2000tl bütçem var dizüstü almayı düşünüyorum. Masaüstü pc 4 çekirdekli 2.4ghz işlemcili 2gb rami olan bilgisayarım var. Bunu aratmayacak performansı iyi bir dizüstü almak istiyorum.genel olarak ofis programları kullanıyorum az da olsa grafik tasarım programlarını kullanıyorum. Önerilerinize ihtiyacım var.

Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar. Lenovo,dell veya asus arasında bir seçim yapmam gerekse hangini neden seçmeliyim

ben lenovo derim asusu unda makinaları güzel ama lenovo taş gibi pc yapıyor uzun yıllar sorunsuz kullanılıyor tabi elektronik birazda şans işi :)

ben lenovo derim asusu unda makinaları güzel ama lenovo taş gibi pc yapıyor uzun yıllar sorunsuz kullanılıyor tabi elektronik birazda şans işi :)

DOSTUM BANA LENOVU SUNMA İKİ DEFA FORMAT ATTIM BIOS GÜNCELLERKEN BİLGİSAYAR ÇÖKÜYOR SONRA GÖTÜRÜP TESLİM ETTİM VE İKİ GÜNCE ASUS X SERİSİ ALDIM ÇOK İYİ

DOSTUM BANA LENOVU SUNMA İKİ DEFA FORMAT ATTIM BIOS GÜNCELLERKEN BİLGİSAYAR ÇÖKÜYOR SONRA GÖTÜRÜP TESLİM ETTİM VE İKİ GÜNCE ASUS X SERİSİ ALDIM ÇOK İYİ

Ben sadece fikrimi söyledim dostum..!!!  Lenovoyu savunan yok zaten sadece öneri ben bi yamuğunu görmedim şimdiye kadar Asus da iyi marka ayrıca bağırmana gerek yok web de yazıların anlamını biliyosan sorun yok selametle  :pc:

Office işlerinde kullanıyorsan ve grafik tasarımda da sıkıntı yaşatmayacak kaliteli bir bilgisayar istiyorsan işlemcinin i7 olması gereksiz masraftır. i5 bir makine alıp SSD ile upgrade edersen tepkilerine anında cevap verecek bir makinen olur. Eğer iş ağırlıklı kullanıyorsan Lenovo Z500 ve üst modelleri senin için mantıklı olacaktır. Z500 Hdd kapağı alttadır ve garantiyi bozmayacak şekilde hdd değiştirilebilir ve üretici diskinden clon alarak orjinal şekilde kullanabilirsin. Mekanik diske sahip i7 makineden alamayacağın tepki süreleri ve akıcılığı SSD li i5 bir cihaz rahatlıkla verebilir. Dell mi Lenovo mu sorusuna ise kesinlikle lenovo sebepleri Dell' in telefonla ve yerinde destek hizmetini kaldırmış olması lenovo nun servis dönüşlerinin ortalama max 15 gün olması Dell in eski kalitesini kaybetmiş indirgemiş olması ve Dell in alt kasanın bütün olması en ufak parça için komple sökülmesi gerekmesi fan bakımı dahil ilerleyen zamanlar da sana sıkıntı olacaktır. Z500 ve Z510 larda da windows ekran kartı sürücüsünü otomatik güncellediğinde de ekran ışığı kısılıyor güncellemelere dikkat etmen gerek.

Edited by koraymobile

• 2 hafta sonra ...

Fiyat performans Lenovo derim. Lenovo G550 serisinden laptobum var. 3 senedir maşallahı var. Şükür servislik bi durumuda olmadı. Bu yuzden servisi nasıldır bilmiyorum. . Bu aralar Lenovo Z510 serisi revaçta imkanın varsa teknoloji mağazalarında incele derim.