Jump to content

1000 Tl Bütçe İle Telefon Önerisi

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar önümüzde ki ay bir telefon almayı düşünüyorum ama bu bütçede uygun bir telefon bulamadım aklıdımda s4 mini yada s3 var karasız kaldım tavsiyelerinizi bekliyorum kullanım amacım genellikle oyun ve facebook,youtube vb şeyler. 

Sakın s4 mini yada s3 almak gibi bir hata yapmayın birde çok acelesi yoksa xiaomi mi3 yaz sonu- sonbahar gibi turkiyeye gelecek ve buyuk ihtimalle 64 gblik versiyon 1000tl yada biraz daha az bir fiyattan gelecek.

Ama ben şimdi alıcam diyorsan bi bakmanı tavsiye ederim:

http://zopo.com.tr/

Winows Phone kullanırım diyorsan da Lumia 925 e bak.Yanlız her oyun hemen wp market e gelmiyor oyun sıkıntısı çekebilirsin. 925 de guncelleme sıkıntısı çekmezsin microsoft en az 2 yıl daha güncelleme verir ve istediğin kadar oyun uygulama yukle 0 takılma bazı eksikler var işletim sistemi ile ilgili onlarda 8.1 güncellemesi ile gidecek (şuan beta sürümü var ve telefonuma kurdum ve çoğu eksiklik giderilmiş) 925 in kamerasını anlatmama gerek yok herhalde :) 

Yanlız uzun sure kullanmayı planlıyorsanız en az 3-4 yıl gibi lumia 925 alın derim çünkü 3-4 yıl sonra bile ilk günkü performansı gösterecek.

Sakın s4 mini yada s3 almak gibi bir hata yapmayın birde çok acelesi yoksa xiaomi mi3 yaz sonu- sonbahar gibi turkiyeye gelecek ve buyuk ihtimalle 64 gblik versiyon 1000tl yada biraz daha az bir fiyattan gelecek.

Ama ben şimdi alıcam diyorsan bi bakmanı tavsiye ederim:

http://zopo.com.tr/

Winows Phone kullanırım diyorsan da Lumia 925 e bak.Yanlız her oyun hemen wp market e gelmiyor oyun sıkıntısı çekebilirsin. 925 de guncelleme sıkıntısı çekmezsin microsoft en az 2 yıl daha güncelleme verir ve istediğin kadar oyun uygulama yukle 0 takılma bazı eksikler var işletim sistemi ile ilgili onlarda 8.1 güncellemesi ile gidecek (şuan beta sürümü var ve telefonuma kurdum ve çoğu eksiklik giderilmiş) 925 in kamerasını anlatmama gerek yok herhalde :)

Yanlız uzun sure kullanmayı planlıyorsanız en az 3-4 yıl gibi lumia 925 alın derim çünkü 3-4 yıl sonra bile ilk günkü performansı gösterecek.

Çevremde veya çoğu kişide lumia görmedim görsem bi aslında aklımda var benimde uzun bir süre kullanacağım telefonu 3- 4 yıl gibi bir sürede denebilir lumia 925 s3 veya s4 miniye göre daha mı iyi ? ayrıca kamerası nasıl hiç görmediğim için bilmiyorum powercam retrica gibi uygulamalar var mı mağazada ? 

Çevremde veya çoğu kişide lumia görmedim görsem bi aslında aklımda var benimde uzun bir süre kullanacağım telefonu 3- 4 yıl gibi bir sürede denebilir lumia 925 s3 veya s4 miniye göre daha mı iyi ? ayrıca kamerası nasıl hiç görmediğim için bilmiyorum powercam retrica gibi uygulamalar var mı mağazada ? 

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store

Burdan aradığın uygulama var mı yok mu diye bakabilirsin retrica yok ama nokia nın uygulamaları yada camera 360 var retricadaki filtreler bu uygulamalarda var ama retrica uygulaması yok gelmeside zor.

Hız farkı işletim istemi ve arayuzden kaynaklanıyor normalde o telefonların okadar kasılmaması gerekiyor ama belli birşeyden sonra illa sıfırlamak gerekiyor mesela moto g var saf android kullanıyor ve takılmalar daha az çünkü samsung gibi amiral gemi modelinde bile takılan bir arayuz yok içinde. Lumia ya geline de windows phone az sistem kullanıyor 512 mb ramli cihazlarda bile 0 takılma(mesela benim kullandığım lumia 720) ama 512 mb ramli androidlere bakarsanız telefonu takılmalardan kullanamıyorsunuz.

İsterseniz Lumia 525 e de bakabilirsiniz yanında 16gb class 10 kart alırsanız birde ekran koruyucu kılıf vs tam 600 e geliyor. Ram olarak ikiside 1gb ram oyuzden ikiside uzun sure en az 2yıl guncelleme alır.

Lumia 525 :8gb 499tl ----------- Lumia 925: 16gb 1099

Lumia 925 in artıları:

NFC
Dijital Pusula
Ön kamera
Flaş
Clearblack (Güneş ışığında daha iyi okunabilirlik)
Gorilla Glass Cam
Kablosuz Şarj Kapağı İçin Bağlantı Yeri.

4G (Şuan aktif değil ama Türkiye ye 4g gelince aktif edilir)

Daha hızlı işlemci
Çok daha iyi kamera
Daha fazla hafıza (8.1 çıktığında uygulamalar da dahil herşey sd kart kurulabilecek.)
Daha kaliteli malzeme. (Aliminyum)
Daha ince tasarım, daha büyük ekran , daha yüksek çözünürlük haliyle daha yogun pikseller(daha yüksek çözünürlük işlemciyi ve grafik işlemciyi daha çok kullanacağından dolayı performans farkı azalacaktır.).

Edited by keremec

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store

Burdan aradığın uygulama var mı yok mu diye bakabilirsin retrica yok ama nokia nın uygulamaları yada camera 360 var retricadaki filtreler bu uygulamalarda var ama retrica uygulaması yok gelmeside zor.

Hız farkı işletim istemi ve arayuzden kaynaklanıyor normalde o telefonların okadar kasılmaması gerekiyor ama belli birşeyden sonra illa sıfırlamak gerekiyor mesela moto g var saf android kullanıyor ve takılmalar daha az çünkü samsung gibi amiral gemi modelinde bile takılan bir arayuz yok içinde. Lumia ya geline de windows phone az sistem kullanıyor 512 mb ramli cihazlarda bile 0 takılma(mesela benim kullandığım lumia 720) ama 512 mb ramli androidlere bakarsanız telefonu takılmalardan kullanamıyorsunuz.

İsterseniz Lumia 525 e de bakabilirsiniz yanında 16gb class 10 kart alırsanız birde ekran koruyucu kılıf vs tam 600 e geliyor. Ram olarak ikiside 1gb ram oyuzden ikiside uzun sure en az 2yıl guncelleme alır.

Lumia 525 :8gb 499tl ----------- Lumia 925: 16gb 1099

Lumia 925 in artıları:

NFC
Dijital Pusula
Ön kamera
Flaş
Clearblack (Güneş ışığında daha iyi okunabilirlik)
Gorilla Glass Cam
Kablosuz Şarj Kapağı İçin Bağlantı Yeri.

4G (Şuan aktif değil ama Türkiye ye 4g gelince aktif edilir)

Daha hızlı işlemci
Çok daha iyi kamera
Daha fazla hafıza (8.1 çıktığında uygulamalar da dahil herşey sd kart kurulabilecek.)
Daha kaliteli malzeme. (Aliminyum)
Daha ince tasarım, daha büyük ekran , daha yüksek çözünürlük haliyle daha yogun pikseller(daha yüksek çözünürlük işlemciyi ve grafik işlemciyi daha çok kullanacağından dolayı performans farkı azalacaktır.).

512 Mb ram yetiyorsa çok iyi kardeşimde s3 mini var 1 gb rami yetmiyor çok fazla kasıyor bazen. biraz baktım 925 tam bütçeme uygun bir telefon gibi duruyor da tek sıkıntım hiç kullanmadığım için tereddüte düşüyorum şuan youtube üzerinde inceleme videosunu izliyorum s4 mini ile kıyaslamasını araştırdım herkez bu telefonun daha iyi olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu telefon da aynı fiyatta bu nasıl peki http://www.hepsiburada.com/liste/nokia-lumia-1320/productDetails.aspx?productId=telcepnoklm132&categoryId=371946

Bu modellerde oldukça performanslı > http://goo.gl/bg50rD

Hocam Discoverylerin dış görünüşünü pek sevmiyorum ayrıca arkadaşımda var pixel sorunu felan varmış daha hala düzeltemediler. 

Edited by kurt0619

• 2 hafta sonra ...

Bende telefon almayı düşünüyorum. Nitekim benimde bütçem 1000 tl civarında. Üstelik sizin gibi bende s4 mini almayı düşünüyorum ancak ayrıldığımız nokta aklımda birde ıphone 4 var. Siz araştırdınız mı merak ediyorum ıphone 4'e sıcak bakıyormusunuz ?

iphone 4 biraz eski kalıyor işlemcisi ve rami ios'a yetiyor ama ilerisi için sıkıntı olacağını düşündüğümden pek sıcak bakmıyorum ama illa ki iphone istiyorsanız 4s'ten aşağısını almayın buyrun karşılaştırması var

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-4-vs-Apple-iPhone-4S

biraz bekle lg g2 nin fiyatı düşecek g3 çıkınca.

Aynen bugün tvde gördüm bende öyle düşünüyorum.