Jump to content

Videolarin Bulundugu Klasör Kasiyor

Skorpion
 Share

Recommended Posts

slm benim bir klasörde 50 ye yakin videolarim var. mpg formatinda bu klasörü acarken pc ön yükleme yaparken kasma yapyior pc donup kaliyor.
arastirdim bunun WLXQuickTimeControlHost.exe den dolayi olacabilecegi bunu deaktiv edince sorunun gidecegi yaziyor bikacyerde, bunu da denedim olmadi
yeni güncel codec yükledim problem ayni
windows 7 kullaniyorum sorun neden olabilir acaba

Klasörü açarken ön izleme yapıyor, haliyle donanıma göre kasma yapacaktır. Klasörü açmadan önce Görev yöteticisini açın bir kenarda izleyin işlemci birden fırlıyorsa işlemci yetersiz geliyor demektir, işlemcin sağlamsa hdd den de olabilir  hasarlı kısma video denk gelmişse donma yapar, diğer ihtimal codeklerle ilgili bir çakışma varsa donma yapar.. Videolar için hangi programı kulllanıyorsanız kaldırın vlc son sürüm yükleyin ve disk birleştirme yapın.

Edited by Mertcan0725

slm videolar icin kmplayeri kullaniyordum kaldirip vlc playeri kurdum yine ayni sorun devam ediyor

dediginiz gibi görev yöneticisini acip sonrada vidolarin bulundugu klasörü actim herhangi bir asiri yükselme olmuyor

bu ön yüklemeyi nasil kaldirabilirim bunun bir caresi varmi acaba

slm videolar icin kmplayeri kullaniyordum kaldirip vlc playeri kurdum yine ayni sorun devam ediyor

dediginiz gibi görev yöneticisini acip sonrada vidolarin bulundugu klasörü actim herhangi bir asiri yükselme olmuyor

bu ön yüklemeyi nasil kaldirabilirim bunun bir caresi varmi acaba

Video önizleme kapatılıyor mu bilmiyorum ama bunla alakalı bir sorun olduğu belli oldu wise care ile tam bakım yaptıktan sonra deneyin bakalım ne olacak..

sayfanın en altından ;

http://www.tnctr.com/topic/205725-wise-care-365-pro-296241-final/page-2

bened zamanında yaşamıştım windows xp deydi kodek yüklemiştim düzelmişti bence codec ile ilgili herşeyi silin baştan yükleyin yenisini yükleyin olmazsa eski yükleyin ve gom playeri denediy arkadaşın dedği gibi disk birleştirme yapın  olmazsa sistem geri yükleme yapın

Vidyoları farklı klasörler altına al en basit çözüm bu olsa gerek. Olmadı birlikte açta --> varsayılan program seçten notepade felan seç varsayılanı böylece önyükleme yapmaz. Bir daha vidyoyu açman gerektiğinde birlikte aç demen gerekicek

Bilgisayarım > Gelişmiş Sekmesi Altında > Performans > Ayarlar Gelen Pencerede Simgeler Yerine Küçük Resimler Göster'in seçili olmaması gerekir aradığız bu.

[spoiler]

KyeQgwC.png

oEKhe42.png[/spoiler]

Edited by SimpsoN_Bart