Jump to content

Mega Holdings Hakkında

HakanAlbayrak
 Share

Recommended Posts

Yakın bi arkadaşımın abartmasıyla sırf kırmamak için girdim .o sıra bunların konferansı vardı oraya katıldım zaten oraya girince anlıyorsunuz hayattan umudunu kesmiş insanlar 18-25 yaşları arasında vasıfsız ınsanların zengin olma hayalıyle kandırılan ınsanların hepsini toplamışlar. tek konu arkadaslarınızı nasıl kazıklıyacagınız bıde bunların en ustlerı var pastadan en buyuk payını alanlar onların resımlerını arabalarını gosterıp zavallıların beynını yıkıyorlar :) daha bıde konferansa 30 tl para alıyorlar hatta birisi bıletsız gırmıs cocugu dısarı attılar :) hemen ertesı gun par iadesi istedim 200 tlde eksık yatırdılar . ve benı getıren arkadas 7 aydır 500 lira para kazanmıs gırmedıgı kapı kalmadı ..yanı arkadaslarınızı kaybetmek ıstemıyosanız gırmeyın bu ıse cunku bunu yakın cevrenızden baska bırıne dersenız yuzunuze kapılar kapanıcaktır saygılar .

Ben bu konu hakkında fazlasıyla araştırma yaptım. 

Mega holdings aslında yalan söyleyen bir firma değil ancak verilen rakam çok fazla.

2000 TL gibi bir rakama üye olup 100 liraya yapılabilecek bir websitesi satın almak hiç karlı bir iş değil.

Bende farklı bir network sistemine üyeyim. İsmi LR Health and Beauty. Alman firması. Sağlık ve kozmetik üzerine ürünleri var.

Sen diyorsun ki 2000 TL'yi veriyorsun ama sadece web sitesine sahip olmuyorsun. Eğitimler v.s de içinde diyorsun.

Güzel kardeşim benim üye olduğum network firmasıda aynı şekilde ürün eğitimleri,başlangıç seminerleri gibi hizmetler sunuyor. Üstelik üyelik ücretleride 85,200 ve 350 TL gibi makul fiyatlarla ve bu fiyatlara sana ürün geliyor. Bu ürünleri istersen kullan istersen sat sana kalmış. Şirket asla zorlama yapmıyor. Seni aramıyor neden üye yapmıyorsun neden çalışmıyorsun tarzında. Çalışırsan başarabileceğini söylüyor ki şu anda en yakınımdaki insan sırf bu işten yüksek miktarlarda para kazanıyor. 

Bir noktaya da dikkat çekmek istiyorum. Benim çalıştığım firmada herkes eşit ve adil. Şirkette yüksek rütbeli adamında hakları aynı en düşük paketten giriş yapanında hakkı aynıdır. 

İstersen bir araştır. Şirketini kötülemek gibi bir niyetim söz konusu değil. Sadece aynı şartları farklı kulvarda daha iyi bir rakama sunan bir firma daha var onu söylemek istedim. :)

En azından network marketin yapan birileri var aramızdada halimizden anlıyor. Kardeşim senin yaptığında network marketingde unilevel planı olarak geçiyor. Mega ise Binary planını uyguluyor. Fiyatın yüksek olması cazip aslında referans olduğun kişi başına 30$, kurduğun denge başınada 100$ kazanıyorsun. Bu para en üstteki içinde yeni giren içinde aynı. Birde bazılarına göre her zaman en üstteki kazanır mantığı var bu da işten anlamadığını belli ediyor. Çünkü işe 5 yılını vermiş kişide, 15 yılını vermiş kişide günlük 3300$ dan fazla para kazanamıyor, limit getirilmiş yani megada da herkes adil. Ayrıca lider kariyerine geldiğiniz vakit şirket size özel sigorta yapıyor ve bu sigorta sizin kazancınız üzerinden hesaplanarak yatıyor. Şuan mesela benim sigortam asgari üzerinden yatıyor ben bu gidişle öldükten sonra emekli olurum anca.. Megada bir zorlama yok istersen ürünü satın al çekil kenara ister çalış çabala referans ol kazanç elde et sana kalmış. Bu bir sistemdir ister gir çalış istemezsen çalışma bizdede kimse zorlamıyor.

Seminerlerden para alındığı doğrudur. Siz gidip ahmet şerif izgörenin seminerine gittiğinizdede veya başka bir kişisel gelişim seminerine gittiğinizdede onlara söyleyin ben para vermeden girmek istiyorum diye

@helehoyni kardeşim beni eğer dolandırdılarsa iyi ki dolandırmışlar varya teşekkür ediyorum kuzenime :)

En azından network marketin yapan birileri var aramızdada halimizden anlıyor. Kardeşim senin yaptığında network marketingde unilevel planı olarak geçiyor. Mega ise Binary planını uyguluyor. Fiyatın yüksek olması cazip aslında referans olduğun kişi başına 30$, kurduğun denge başınada 100$ kazanıyorsun. Bu para en üstteki içinde yeni giren içinde aynı. Birde bazılarına göre her zaman en üstteki kazanır mantığı var bu da işten anlamadığını belli ediyor. Çünkü işe 5 yılını vermiş kişide, 15 yılını vermiş kişide günlük 3300$ dan fazla para kazanamıyor, limit getirilmiş yani megada da herkes adil. Ayrıca lider kariyerine geldiğiniz vakit şirket size özel sigorta yapıyor ve bu sigorta sizin kazancınız üzerinden hesaplanarak yatıyor. Şuan mesela benim sigortam asgari üzerinden yatıyor ben bu gidişle öldükten sonra emekli olurum anca.. Megada bir zorlama yok istersen ürünü satın al çekil kenara ister çalış çabala referans ol kazanç elde et sana kalmış. Bu bir sistemdir ister gir çalış istemezsen çalışma bizdede kimse zorlamıyor.

Seminerlerden para alındığı doğrudur. Siz gidip ahmet şerif izgörenin seminerine gittiğinizdede veya başka bir kişisel gelişim seminerine gittiğinizdede onlara söyleyin ben para vermeden girmek istiyorum diye

@helehoyni kardeşim beni eğer dolandırdılarsa iyi ki dolandırmışlar varya teşekkür ediyorum kuzenime :)

Benim çalıştığım firma tam 30 ülkede faaliyet gösteriyor ve bu yıl 30.yılı. En yakınımdaki insan bu işte orga lider seviyesinde ve kazancı kendi ölse bile çocuklarına miras olarak kalacak. Altında şu an Mercedes A180 mevcut. Asıl üyesi 200 ve onun altındakilerle beraber toplamda 10.000 kişiye yakın üye mevcut. LR sisteminde limit söz konusu değildir. Kazanç alt üyeler çalıştıkça sürekli artar. Her ayın 15'inde de devlet memuru gibi günü gününe prim haketmişse eğer yatırılır. Bunun adı zaten sende biliyorsundur MLM sistemi. 

Ben seminerlerden para alınmasını doğru bulmuyorum. Neticede bu sisteme üye olan bir kişinin işi öğrenmesi için eğitime ve seminerlere ihtiyacı vardır. Ha çalıştığım firma Ahmet Şerif İzgören gibi saygın insanları getirmeyebilir kabul ama verdikleri eğitim işi öğrenmek için gayet iyi bir seviyededir. 

Yine de Türkiye şartlarını düşünürsek eğer Mega Holding firmasının istediği ücretler çok yüksek bir seviyede.  Ülkemizdeki çoğu insanın asgari ücretle geçindiğini düşünürsek eğer. 

Edited by mywin1646

Yakın bi arkadaşımın abartmasıyla sırf kırmamak için girdim .o sıra bunların konferansı vardı oraya katıldım zaten oraya girince anlıyorsunuz hayattan umudunu kesmiş insanlar 18-25 yaşları arasında vasıfsız ınsanların zengin olma hayalıyle kandırılan ınsanların hepsini toplamışlar. 

bunda haklısın dostum iyi anlatmışsın :D

Yakın bi arkadaşımın abartmasıyla sırf kırmamak için girdim .o sıra bunların konferansı vardı oraya katıldım zaten oraya girince anlıyorsunuz hayattan umudunu kesmiş insanlar 18-25 yaşları arasında vasıfsız ınsanların zengin olma hayalıyle kandırılan ınsanların hepsini toplamışlar. 

bunda haklısın dostum iyi anlatmışsın :D

demi yaa avukat, hemşire, anestezist, kuyumcu vs arkadaşlarımda hayattan umudunu yitirmişlerdi aynı benim gibi

@someone videodaki anlatımı yapan arkadaş işi ve sistemi tamamiyle başka bir yerinden anlamış

öncelikle sistem 6-36-216... diye değil 2-4-8 diye ilerliyor kendi koluna 3. bir kişi dahil edemiyorsun yani başladığın en fazla 2 kişilik kolun oluyor bu sayede arkadaşın anlattığı yukarıdakilerin kazancı fırlayıp gitmiyor herkesin kazanç miktarı EŞİT, sonrasında arkadaşın anlattığına göre ilk 3 kişi 6 bin lirayı üst koluna yatırmıyor böyle bişey zaten yok şirkete yatırıyor şirket ürün satıyor kazanç elde ediyor. bizim üst kollarımız bizim kazancımızdan komisyon alamıyorlar bahsettiği kat sayısı hikaye kısmı. burasınıda diğer tarafından anlamış, sadece satış yaptıklarında ve dengeyi kurduklarında kazanç elde ediyorlar. işte burada da yattığımız yerden para kazanmış olmuyoruz, sürekli iş takibasyonu yapmamız gerekiyor. Ayrıca piramitin başında enes olgun yok böyle bir durum yok, şirketin sahibi michael cheng var ve biz bu şirketten ürün satın alıyoruz, tavsiye ediyoruz kimseyi zorla sokmuyorz(.)

videonun geriya kalan kısmını izlemeye dayanamadım. anlatan arkadaş 3 yaşında olamayan zekası ile belki bunu anlar

4gM5jY.jpg

@someone videodaki anlatımı yapan arkadaş işi ve sistemi tamamiyle başka bir yerinden anlamış

öncelikle sistem 6-36-216... diye değil 2-4-8 diye ilerliyor kendi koluna 3. bir kişi dahil edemiyorsun yani başladığın en fazla 2 kişilik kolun oluyor bu sayede arkadaşın anlattığı yukarıdakilerin kazancı fırlayıp gitmiyor herkesin kazanç miktarı EŞİT, sonrasında arkadaşın anlattığına göre ilk 3 kişi 6 bin lirayı üst koluna yatırmıyor böyle bişey zaten yok şirkete yatırıyor şirket ürün satıyor kazanç elde ediyor. bizim üst kollarımız bizim kazancımızdan komisyon alamıyorlar bahsettiği kat sayısı hikaye kısmı. burasınıda diğer tarafından anlamış, sadece satış yaptıklarında ve dengeyi kurduklarında kazanç elde ediyorlar. işte burada da yattığımız yerden para kazanmış olmuyoruz, sürekli iş takibasyonu yapmamız gerekiyor. Ayrıca piramitin başında enes olgun yok böyle bir durum yok, şirketin sahibi michael cheng var ve biz bu şirketten ürün satın alıyoruz, tavsiye ediyoruz kimseyi zorla sokmuyorz(.)

videonun geriya kalan kısmını izlemeye dayanamadım. anlatan arkadaş 3 yaşında olamayan zekası ile belki bunu anlar

herkesin kazanç miktarı EŞİT,                bizim üst kollarımız bizim kazancımızdan komisyon alamıyorlar

demişsin de o zaman verdiğin tabloya göre X şahıs bu durumda 14 kişi lik bir ekip kurabilecek ve toplamda 820$ - stopaj vergisi alabiliecek.

bunun dışında bir kazancı olmayacak öyle mi ?. (Kendinde bir çelişki gördüm açıkcası)

[spoiler]

T44B1hc.jpg

[/spoiler]

+ olarak verdiğin tabloya göre diyelim ki v kişisi çok çalışdı ve kendine bir x2 kolu daha açtı ve ordan toplamda 820$ kazandı değil mi ?

böyle bir senaryo da tablodaki x in kazancı ne olacakdır ?

herkesin kazanç miktarı EŞİT,                bizim üst kollarımız bizim kazancımızdan komisyon alamıyorlar

demişsin de o zaman verdiğin tabloya göre X şahıs bu durumda 14 kişi lik bir ekip kurabilecek ve toplamda 820$ - stopaj vergisi alabiliecek.

bunun dışında bir kazancı olmayacak öyle mi ?. (Kendinde bir çelişki gördüm açıkcası)

[spoiler]

T44B1hc.jpg

[/spoiler]

+ olarak verdiğin tabloya göre diyelim ki v kişisi çok çalışdı ve kendine bir x2 kolu daha açtı ve ordan toplamda 820$ kazandı değil mi ?

böyle bir senaryo da tablodaki x in kazancı ne olacakdır ?

Dediğim cümle açık. Üst kolumuz bizim yaptığımız kazançtan kar elde edemiyorlar yani ben birine satış yaptığımda %5i üst koluma, %3ü onun üst koluna, %2si onun üst koluna aktarılmıyor böyle bişey yok sadece bana aktarılıyor. Üst kolum diğer kolunada satış yapıldında denge kurarak kazanç sağlıyor. Burda bir çelişki yok. Sayısal olarak sol tarafınada kişi bulursa yani denge sağlarsa denge başına 100$ kazanacak. Resimdeki tablonun sonu yok 820$ kazanınca durmayacak devam edecek katlana katlana..

Edited by PcKOaLi

Benim anlamadığım peki kendinize neden calismiyorsunuz birine satarken zaten host domain en fazla 100 lira tutar adamdan alın parayı 1900 lira size kalır hem o size bir usuru müşteri bulur sizde çok az miktarını onlara verirsiniz böylece tüm para size akar neden başka bir şirkete aksın ki?

Edited by shmd

Benim anlamadığım peki kendinize neden calismiyorsunuz birine satarken zaten host domain en fazla 100 lira tutar adamdan alın parayı 1900 lira size kalır hem o size bir usuru müşteri bulur sizde çok az miktarını onlara verirsiniz böylece tüm para size akar neden başka bir şirkete aksın ki?

Yapılabilir abi neden olmasın sonuçta oda bir network marketing. Günümüzde şuan çoğu şirketlerin büyümesinde ki en temel etken network marketing. Bir iş kurarsın distribütörlük verirsin al sana NW. En basitinden Meşhur adıyamanlı çiğ köfteci  adam üretiyo şubelerine dağıtım yapıyor satın diyor. Aynı coca cola, ülker ve diğerleri gibi. NW'in farklı farklı planları mevcut. Dilersen sende dediğin sistemi başlatabilirsin.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...