Jump to content

Laptopumdaki Çözülemeyen Ariza

mertkoray
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar casper marka laptopum var.normalde win 7 ydi ben win 8.1 yükledim.1 hafta sonra falan ekranda renkler falan karıştı.(resmini aşağıya koydum)win 8.1 den olur diye düşünüp tekrar geri win 7 ye döndüm yine aynı sorunla karrşılaştım.ekranin bu şekilde olması fazla olmuyor günde 1-2 kez.bunun üzerine laptopu 2 kez garanti servisine verdim.bugün pc geldi fakat yine aynı sorunla karşı karşıyayım.donanımsal bir değişiklik olmamış.sadece işletim sistemini yenilelmişler.ben onlara tam derdimi anlatamadığım için sorunun videosunu da cekip yolladım dostlar.sizce sorun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı?bu 3. aynı şikayetten gitmiş olacak.laptopun parasını iade ederrler mi acaba ? çünkü casperdan bıktım artık.s yorumlarınızı bekliyorum dostlar.

[url=http://hizliresim.com/0V3Qn8]0V3Qn8.png[/url]

hocam bu olaylar 1 ay içerisinde oluyor 1 ayda 2 kez verdim.en son verdiğim de 29 mayıstı.pc bugün elime geçti.win 8.1 şekilde versm kabul ederler mi yoksa 7 ye dönüp mü vereyim ? 

yok windows 7 olarak döndürmen gerekmiyor sonuçta lisansın var windows 7 makineyle gelen .  illaki onun kurulu olması gerekmiyor .  makinenin değişimini iste tek cümleyle ;))  
DEĞİŞTİRECEKLER MECBURLAR

sen ne yap biliyomusn yapman gereken resim çek arızayı yaz klavyenin üstüne koy laptapı kapat birde ellerine geçtignde müşteri temsilcisine bagır cagır 

bak bakalm ne oluyor ama birdaha casper exper  beko arcelik acer vestel grundig hp bunlar cok dandik nanya hynix marka ram takıyorlar hitachi hdd ekran lcd paneli dahi cok kötü  alacagınız 2 marka asus ve lenavo

Aynen katılıyorum.. Ekran kartınız arızalı değişim isteyiniz. okulumda öğretmen arladaşların hp  ve casper marka laptopları sürekli sorun var. Benim lenovo bir arkadaşımında asus u var arıza nedir bilmiyorum. Ben bir defa arıza yaptırdım oda elimden kaydı fazla sert düşmedi ama   100 tlye hallettirdim..

Edited by bkrydn68

herkesin cevabını alıp alıntılı cevap yazmak isterdim herkeste söylediğinde haklı bende bir hp g62 b01et modelini aldım 1 yıl sonra aynı senin yaşadığın sorun bir süre sonra bilgisayar hiç ısınma sorunu yokken kendiliğinden kapanıyordu sonra servise götürüp sökünce içinde boşta duran bir vida ekran kartına kısa devre yapmıştı ve kuzey güney kopruleri yakmıştı ve tamiri bana 300 tlye patladı. bence sende en iyisi bir an önce bilgisayarı geri götür iade et.

Merhaba arkadaşlar flood yapmak istemiyorum ama bugün casper yetkili servisinden mesaj geldi.Cihazımdaki arızaya çözüm olarak"hatalı ekran kartı driveri yuklendi driver hatası için güncellemeler kapatıldı test ok" ben 2 yıla yakın süredir bu laptopu kullanıyorum ve laptop ile gelen driverleri güncelliyorum.Ne ara bu driverler sorun verdirmeye başlamış anlamış değilim ?Bir de  GT 540M

en son ne zaman güncelleştirme çıkarmış acaba?Zırt pırt güncelleştirme çıkaracaklarını zannetmiyorum.Müşteri Hizmetlerini aradim.Tekrar ekran kartı driverini güncellersem aynı sorunu vereceğini söyledi.Bu nasıl iş anlamadım.Ne yapmam gerekir arkadaşlar.Beni orda kandırıyorlar mı? Masal anlatıyorlar gibi geldi.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.İyi günler arkadaşlar.

Sizin önerileriniz nelerdir arkadaşlar?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar flood yapmak istemiyorum ama bugün casper yetkili servisinden mesaj geldi.Cihazımdaki arızaya çözüm olarak"hatalı ekran kartı driveri yuklendi driver hatası için güncellemeler kapatıldı test ok" ben 2 yıla yakın süredir bu laptopu kullanıyorum ve laptop ile gelen driverleri güncelliyorum.Ne ara bu driverler sorun verdirmeye başlamış anlamış değilim ?Bir de  GT 540M

en son ne zaman güncelleştirme çıkarmış acaba?Zırt pırt güncelleştirme çıkaracaklarını zannetmiyorum.Müşteri Hizmetlerini aradim.Tekrar ekran kartı driverini güncellersem aynı sorunu vereceğini söyledi.Bu nasıl iş anlamadım.Ne yapmam gerekir arkadaşlar.Beni orda kandırıyorlar mı? Masal anlatıyorlar gibi geldi.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.İyi günler arkadaşlar.

Sizin önerileriniz nelerdir arkadaşlar?
Yardımlarınızı bekliyorum.

driver dan olması imkansız ya bana kalırsa böyle , gt540m için sürekli driver çıkıyor ben hep yüklüyordum birkaç ay öncesine kadar casper vardı bende .  allah aşkına ya driver güncellenmezse oyunlarda performans artışını sağlayamazsın ekran kartı heleki .  CİHAZIN DEĞİŞMESİNİ İSTE tüketici haklarıyla ilgili bişiler yapılabilir mi bilmiyorum ama bana göre bu olayda sana bir MASAL ın başlangıcını yapmışlar :)

Edited by conveys16

hocam bir de artık güncellemeler  kapalı olacakmış böyle bir saçmalık olabilir mi ? 

güler misin aĞLAR MISIN . hayatımda duyduğum en saçma pc olaylarından birisi bu ne ya . driver ekran kartı için en önemlsii ben leptopu ilk aldığımda oyunlar kasıyordu güncelleme yapmam gerktiğini farkettim ve Nvidia nın sitesinden beta driver lar dahil modelime uygun driverleri taratıp  , beta dahi olsa indirip oynadım bugüne kadar ve çok faydası oluyor . Ben daha önce hiç tüketici haklarına gitmedim ama sen cihazın değişmesini kesin olarak istdiğini ve oyun performansını doğrudan etkileyen bir şeyin yapılmamasını istendiğini geçerli bir sebep görmüyorum bunu diyerek cihazı değişmesini bence iste.  tüketici haklarına da bbaşvuru heralde 3 göndermeden sonra yapılıyor dersin 3 gönderme olmasına rağmen yalan yanlış sebeplerle durumu örtmeye çalıştıklarını diyebilirsni aklıma ilk gelen bunlar ama birisiyle birlikte bu işe bence el at yada tek yapabiliyorsan yap bir şeyler !

Edited by conveys16

aslında driverlardan olabilir belki gözünden kaçmış yanlış driver kurmuş olabilirsin senin pc çift ekran kartlıdır büyük ihtimal. Belkide nvidia değilde diğeri yanlış driver kurulmuştur

hocam yanlış driverı kurma gibi bir olay söz konusu değil.pc ile gelen cdden yaptım driverları ya da win 8.1 kurduğumda driverları güncelleştir dediğim zaman kendi doğru olanı kurmuştu.2 yıldır kullanıyorum hep aynı driverları yüklüyorum bir sorun yoktu şimdi driverlar sorunlu dediler.evet laptop çift kartlı

hocam yanlış driverı kurma gibi bir olay söz konusu değil.pc ile gelen cdden yaptım driverları ya da win 8.1 kurduğumda driverları güncelleştir dediğim zaman kendi doğru olanı kurmuştu.2 yıldır kullanıyorum hep aynı driverları yüklüyorum bir sorun yoktu şimdi driverlar sorunlu dediler.evet laptop çift kartlı

zaten yanlış driver kurulmuyor ki :) nvidia uyumlu değil diyip kurulumu bitiriyor pc kabul etmezki yanlış driveri

hocam ben bu laptopa win 8.1 kurmuştum.bildiğiniz üzere win 8.1 kendi driverlarını kendi buluyor.ekran kartını bulamamıştı.onu da bilgisayar-yönet-ekran kartı-güncelleştir dedim buldu ve yükledi.yanlış bir şey mi yapmışım ?

hocam ben bu laptopa win 8.1 kurmuştum.bildiğiniz üzere win 8.1 kendi driverlarını kendi buluyor.ekran kartını bulamamıştı.onu da bilgisayar-yönet-ekran kartı-güncelleştir dedim buldu ve yükledi.yanlış bir şey mi yapmışım ?

bana göre hic bir yanlislik yok biz nivdia özel oto driver sürücüsü kullaniyoruz 2 leptopda güncelleri bulup bize bildiriyor biz yüklüyoruz yoksa performans alamayiz fazla

sizde w8 in kendi marketinden güncellemisiniz hic bir sorun olmaz oda kendi firmasindan update ediyor

yok değil tabiki birde siz nvidia nın sitesinden indiripte kurmamışsınız öyle yapsanız dicemki belki nvidia nın o sürümünde bi sıkıntı vardı ama bugüne kadar görülmemiş bir şey öyle bir sorun benim bildiklerim doğrultusunda  .   o pc değişmeli

ekran panelinde sorun olabilir bende 6 senedir casper kullanıyor abartmaya gerek yok casper kötü filan diye 1 kere servislik oldu oda vidası attı kasanın o kadar geçenlerde de benim biraz hor kullanmamdan ekranda renkler gidip geliyordu panelde sorun vardı garantisi bittiği için kendim yaptırdım haliyle şu an tekrar sorunsuz kullanmaya devam ediyorum 6 senede sadece hdd yavaşladı oda olsun o kadar

ekran panelinde sorun olabilir bende 6 senedir casper kullanıyor abartmaya gerek yok casper kötü filan diye 1 kere servislik oldu oda vidası attı kasanın o kadar geçenlerde de benim biraz hor kullanmamdan ekranda renkler gidip geliyordu panelde sorun vardı garantisi bittiği için kendim yaptırdım haliyle şu an tekrar sorunsuz kullanmaya devam ediyorum 6 senede sadece hdd yavaşladı oda olsun o kadar

1 ayda aynı sorundan dolayı gidiyorsa o servis,o marka kötüdür ve bir daha casper marka sakız bile almam :) arkadaşlar 1-2 güne laptop elimde olur.o zaman tekrar konuşuruz.hepinize teşekkür ediyorum :)

casper genel olarak kötü .  casper leptopumu satma sebebim çözülemeyen bir sorundan dolayı oldu  .  Sorun kesinlikle çözülmesi imkansızdı gerekli parçayı değiştirdim bile yine aynıydı sattım bende .saygılar yakşamlar