Jump to content

Google Chrome Anasayfa Sorunu

canavar123
 Share

Recommended Posts

bunu denediniz mi ?

100 kere denemiştim

yok bunu denemedim ie den kaldırdım ama chrome dan kaldıramadım gerçi fazla uğraşmadım format atma niyetim vardı zaten attım ama çevremden çok yardım istiyorlar

kolay kaldırma  seçeneği olsa iyi olur 

sonuna \uninstall ekleyince kalkıyor diyolar ama ben kaldıramadım

Konuyla ilgili şu çözüme bir bak. Saygılarımla

http://uzmanim.net/soru/portalsepeti-tarayici-korsani-nasil-temizlenir/5395

Netamahal benimki

formata gerek yoktu, ne varsa local settıngde bulunur, çözümü yeni bir kullanıcı hesabı açarsın, verilerini yeni kullanıcıya tasıyıp eski kkullanıcısı sıldınmı sorundan eser kalmazdı

O zor ama formattan iyidir heralde  :thumbsup:

ARKADASLAR FORMAT KACAMAKTIR . ADVANCED SYSTEM CARE 7.3 TOOLBOX girin orada Anasayfa degistirici var anasayfalarinizi koruyun sonsuza dek :)

Denemedim mi sandın kullandım korumadı netmahal çok güçlü

masaüstündeki crome  sağ tık özelliklerdeki kısayol hedef: "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" fazla yazanları sil 

Aynen

Aynen

daha önceleri öyle yapıyordum ama çakallar bunun farkına varmışlarki yeni yöntem bulmuşlar.ozanus arkadaşın dediği mantıklı geldi bir dahaki sefere deneyeceğim ama sanki sadece yeni kullanıcı ile iş bitmeyebilir system32 içine de birşeyler atıyor sanki onuda combofix çözer gibime geliyor

• Editor

1-) Alttaki adreslerde bulunan kısayolların [sağ tık Özellikler'den] "Hedef" ve "Başlama yeri"ni kontrol edin.

Nalet "babylon" belası bu adresleri kullanıyor.. (nethamal, portalsepeti, websearch vb aynısını kullanıyor olabilir..)

2-) Ayrıca "C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Temp'in içini silin

3-) Son olarak regedit ile de "Nalet şey"i arayın {"bulunamadı" diyene kadar tekrar edin!} tüm girdilerini silin, sonra Chrome'u açın..

Umarım kurtulursunuz.. 

C:\Users\Public\Desktop (Ortak Masaüstü kısayolu)
veya
C:\Kullanıcılar/Ortak/Ortak Masaüstü

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome
C:\Users\SEMS\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar
C:\Users\SEMS\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\StartMenu
C:\Users\SEMS\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
Edited by semsibey

1-) Alttaki adreslerde bulunan kısayolların [sağ tık Özellikler'den] "Hedef" ve "Başlama yeri"ni kontrol edin.

Nalet "babylon" belası bu adresleri kullanıyor.. (nethamal, portalsepeti, websearch vb aynısını kullanıyor olabilir..)

2-) Ayrıca "C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Temp'in içini silin

3-) Son olarak regedit ile de "Nalet şey"i arayın {"bulunamadı" diyene kadar tekrar edin!} tüm girdilerini silin, sonra Chrome'u açın..

Umarım kurtulursunuz.. 

C:\Users\Public\Desktop (Ortak Masaüstü kısayolu)
veya
C:\Kullanıcılar/Ortak/Ortak Masaüstü

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome
C:\Users\SEMS\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar
C:\Users\SEMS\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\StartMenu
C:\Users\SEMS\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

semsibey onu ben regeditte hepsini bitirdim 3 kere denedim çıkmadı ama chrome açınca tekrar regedit açtım tekrar değişmiş oluyor

HEPSININ BIR SILINIS HIKAYESI VAR EMIN OLALIM KI Iobit Uninstaller ile anasayfayi ele geciren bir sey vardi Seekandsearch virüsü . Onu öyle kaldirmistim ve tek öyle kalkıyor bildiğim
. BUDA O SEKILDE KALDIRILABILIR

Hayır bu öyle değil öyle bir program kurulu değil