Jump to content

USB aygıtı tanınmadı Sorunu

striker

Recommended Posts

Arkadaşlar Windows Vista 64 bit'e geçtim. İlk başta her şey problemsizdi; gayet iyi anlaşıyorduk. Fakat bir süre sonra mouse'umun ışığı yandığı halde fonksiyonunu yerine getirmemeye başladı. Yani ne imleç oynuyordu; ne de tuşları çalışıyordu. Mouse'u çıkartıp taktım USB'ye; "Bu aygıta bağlı USB aygıtlarından biri tanınmıyor" hatası verdi. Mouse'u değiştirdim; yine aynı hata... Diğer USB yuvalarına taktım, başka cihazlar bağladım; aygıtın takıldığını anlıyor laptop; driver yüklemeye çalışıyor fakat yine aynı hata çıkıyor. Bir süre sonra durup dururken USB girişleri tekrar çalışmaya başladı. Fakat en sonunda yine kilitlendi ve bir daha düzelmedi. Tüm güncel driver'ları yükledim; format atıp sistemi baştan kurdum, XP'ye geri döndüm, Pardus yükledim, tekrar Vista'ya geçtim; yok, yok...

Arkadaşlar yok mudur bunun çaresi; Allah rızası için birileri yardımcı olsun :) Yepyeni laptop'ımdan soğudum vallaha. Okuyan ve yardım etmeye çalışan arkadaşların tümünden şimdiden Allah razı olsun.

Sağlıcakla kalın.

Konu başlığını içerikle alakalı olacak şekilde düzenleyiniz. Aksi takdirde çöpe taşınacaktır.

Kusura bakmayın; forum konusunda çok acemiyim. Düzenlemeye çalıştım ama umarım olmuştur. Lütfen çöpe taşımayın konuyu; USB sorunu mahfetti beni :)

Kusura bakmayın; forum konusunda çok acemiyim. Düzenlemeye çalıştım ama umarım olmuştur. Lütfen çöpe taşımayın konuyu; USB sorunu mahfetti beni :angry:

Başka bi maus dene büyük bi ihtimalle usb mausun bozulmuştur garantili ise değiştir yada tamire gönder..

Benim başıma da böle bi olay gelmişti usb mausu kasanın önündeki girişe taktım ve maus öldü tabi format atıp tekrar deneyene kadar farkına varamamıştım.

Başka bi maus dene büyük bi ihtimalle usb mausun bozulmuştur garantili ise değiştir yada tamire gönder..

Benim başıma da böle bi olay gelmişti usb mausu kasanın önündeki girişe taktım ve maus öldü tabi format atıp tekrar deneyene kadar farkına varamamıştım.

Arkadaşım yardım çaban için teşekkürler; ama başka 3 tane daha mouse denedim; USB girişine mp3 çalar, printer, webcam ve fotoğraf makinesi gibi bilimum araçları bağlamayı denedim; ama sonuç hep aynı; aygıtın takıldığını algılıyor, donanım yüklemeye çalışıyor ve en sonunda aynı uyarıyı veriyor....

Benim de basima bole bir durum geldi. microsoft mouseum durup dururken islemez hale geldi. ayni sekilde isigi yaniyor ama kontrol etmiyor. surucu indirdim denedim olmadi. yeni windows kurdum arkadasin makinasina taktim calismiyor. en sonunda yeni mouse aldim kurtuldum ama canim mouse araya gitti. baska bilgisayarlarda dene o zaman anlarsin sorun sendenmi mousedanmi. malesef yapacak pek bisi yok. gecmis olsun. yeni mouseun hayirli olsun.yurt disindan aldigim icin garantiyede gonderemedim....

Benim de basima bole bir durum geldi. microsoft mouseum durup dururken islemez hale geldi. ayni sekilde isigi yaniyor ama kontrol etmiyor. surucu indirdim denedim olmadi. yeni windows kurdum arkadasin makinasina taktim calismiyor. en sonunda yeni mouse aldim kurtuldum ama canim mouse araya gitti. baska bilgisayarlarda dene o zaman anlarsin sorun sendenmi mousedanmi. malesef yapacak pek bisi yok. gecmis olsun. yeni mouseun hayirli olsun.yurt disindan aldigim icin garantiyede gonderemedim....

Bütün driver lar son sürüm yükledim, hepsi tanımlı... Mouse tan olsa keşke; en kral mouse feda olsun arkadaşım, ben diyorum USB ler çalışmıyor; sen diyorsun ki mouse gitti; giden mouse olsa keşke :D

Yok mu çözecek babayiğit bu sorunu? :D

• 3 hafta sonra ...

Bütün driver lar son sürüm yükledim, hepsi tanımlı... Mouse tan olsa keşke; en kral mouse feda olsun arkadaşım, ben diyorum USB ler çalışmıyor; sen diyorsun ki mouse gitti; giden mouse olsa keşke ;)

Yok mu çözecek babayiğit bu sorunu? ;)

aynı sorun bendede var bazen düzeliyor bazende aynen aygıt tanınmadı diyor bu olayı çözecek babayiğit yok kusura bakma :lol::D:D:D

dostum bios ayarlarından usb iptal etmiş olabilirsin.ona bir bak derim.

Bütün arkadaşlara ilgisi için çok ama çok teşekkür ederim. Maalesef Laptop'ın bios ayarlarında bios'un iptal edilmesi gibi bir seçenek mevcut değil. Arkadaşlar bir şey daha soracağım; bu bilgisayar şu anda garanti kapsamında, servisine ******ürsem ücretsiz olarak yaparlar mı sizce; yoksa ücret talep ederler mi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...