Jump to content

bilgisayar Türk icadı olsaydı...

cuma_08

Recommended Posts

(arama yaptım bulamadım daha önce verilmemiştir inşallah)

Bilgisayar Türk İcadı Olsaydı

Bilgisayar açılış mesajları :

- Ad Soyad girin

- Şifrenizi girin

- İkametgah girin

- Nüfus sureti girin

- Annenizin genç kİzlİk soyadİnİ girin

İnternette gideceğiniz adresi yazdıktan sonra ekrana gelen mesajlar:

- Emin mısınız?

- Ciddi mısınız?

- Bak son defa soruyorum!

- Günah benden gitti, bağlıyorum.

E-mail almak için yapılması gerekli işlemler :

1. Nüfus Cuzdanı aslı ve noter taştıklı fotokopisi

2.İkametgah senedi

3.Savcılıktan iyi hal kağıdi

4. 6 fotoğraf

5.Son 3 ay içinde alınmış işme tescilli elektrik,şu,doğalgaz faturası (ödenmiş olacak)

6. Erkek kullanıcıların Askerlikle ilişkileri olmadığına dair tecil belgesi veya teşkere belgesinin Noter tasdikli sureti.

7. 18 yaşını doldurmamış kullanıcılarda velilerinin yazılı izin belgesi...

Not: İnternet e-mail kullanım depozitosu 400$ olup aylık 50 milyon kullanım ücreti alınacaktır faturasını ödemeyen abonenin e.maili kesilir.

(not: İnternet işleri genel Müdürlüğü, hiçbir tebligat yapmadan abonenin e-mail adresini önceden haber vermeden kapatma veya değiştirme hakkına sahiptir)

Bağlanamama mesajları:

- Bu siteye giriş İnternet Yüksek Konseyi tarafından yasaklanmıştır.

- RTÜK bu siteyi,çocukların zihinsel gelişimini engellediğinden dolayı bir(1) gün süre ile kapatmıştır. - Aradığınız adres Anayasa'ya aykırı bulunmuştur.

- Site borcundan dolayı kapatılmıştır

Bağlanma mesajları :

- Sitemizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz, sitemize girmekle artık sadece bizim sitemize geleceğinize ve başka hiç bir adrese gitmeyeceğinize dair bir anlaşmayı kabul etmiş oluyorsunuz. Bu durumu kabul ediyorsanız "Evet", etmiyorsanız "Evet" tuşuna başın. İhtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri geçerli olacaktir.

Hata mesajları :

- Ulaşmaya çalıştığınız bilgisayarın mahallesinde elektrikler kesik olduğundan bağlantı kurulamıyor.

- Eksik tuşa bastınız, lütfen tekrar deneyin.

- "Q" harfine bastınız, bu durumun bir yanlışlık sonucu olduğuna inanıyoruz, Bir kez daha "Q" harfine basmanız halinde bilgisayarınız takibe alınacaktir.

- Hatasız bilgisayar olmaz.

- Kime şikayet ederseniz edin...

alıntıdır...

yok be sıkmadı bence gayet matrak oluk ya

bence tükler bilgisayarı bulsaydı bilgisayarın elektrikle depğilde başka şekilde çalışanıda bulunurdu

mesela abi benim bilgisayar tüplü seninki neci falan muhabbeti olurdu...

düşünün bide bilgisayarı bulsaydık msn yide biz buluyomuşuz sizce neler oluırdu negibi eklentileri olurdu hayal edinbi

yok be sıkmadı bence gayet matrak oluk ya

bence tükler bilgidsayarı bulsaydı bilgisayarrın elektrikle depğilde başka şekilde çalışanıda bulunurdu

mesela abi benim bilgisayar tüplü seninki neci falan muhabbeti olurdu...

düşünün bide bilgisayarı bulsaydık msn yide biz buluyomuşuz sizce neler oluırdu negibi eklentileri olurdu hayal edinbi

Sen Türk müsün ? :D

Türk isen

tükler bilgidsayarı
Cok yanliş bi cumle sanki sen Turk degilmiş gibi :D

veya Turk degilsen o başka ama kelimeleri dikkatli kullanalim :glare:

Sen Türk müsün ? :D

Türk isen Cok yanliş bi cumle sanki sen Turk degilmiş gibi :D

veya Turk degilsen o başka ama kelimeleri dikkatli kullanalim :glare:

:D Uyarıya bak hizaya gel. :D

"Turk degilsen" ---> Peki kardeş, sen hangi millettensin? Türksen, "Türk" adını neden "Turk" olarak yazıyorsun? biiirr...

" Cok yanliş bi cumle "---> Türkçe konuşup, yazdığından da emin olamayacağım bu durumda... Türkçenin "ç" ve "ü" harfleri vardır ama sen pek haberdar değilsin sanırım. Ayrıca, "yanlış" sözü "yanlis" olarak yazılamaz. Ben sözlükte de imla kılavuzunda da böyle bir söze rastlamadım. Onlardan da ziyade, cümle içerisinde büyük harf yazılımı olabileceğini kim öğretti acaba size merak ettim. ikiiii....

"sen Turk degilmiş gibi"---> Efendim canım? Ben anlatmak istediğini pek anlayamadım. Türk sözünü bilmiyorsun eyvallah, hadi "ğ" harfinden de haberdar değilsin; peki anlatmaya çalıştığını anlatamama gibi bir durumun da mı var? "sanki Türk değilmişsin gibi" mi demek istedin acaba? üçççç....

"kullanalim"---> Biz Türkler, bu sözde genelde "ı" harfini tercih ediyoruz. Siz niçin "i" harfini tercih etme gereği duydunuz? Bu da ayrı bir merak konusu...

Bütün bunlardan sonra, doğru kullanım konusunda uyaracak arkadaşlara uyarım olsun aynı zamanda, hâlâ "doğru kullanımı" mı savunuyorsunuz? Yoksa kendinizde bir dolu imlâ hatası varken, başkalarının yaptığı hataları mı görmeye devam ediyorsunuz? Sadece merakımdan soruyorum... Sabah sabah bu kadar da yazdım ya, helal olsun bana. :D

Saygılarımla...

Bürokrasi o kadar cokki seçim de oy kullanacagım yeri değişene kadar göbeğim çatladı bügün.

5 sene önce seçim bölgenizi değiştirecek olsaydınız 1 günde kesinlikle değiştiremezdiniz. :D

:glare: Uyarıya bak hizaya gel. :D

Bu uyarıya katılmamak da mümkün değil. Ellerinize sağlık.

hımm evet ben türküm ne o bişemi oldu kardeşşşşşşşşşşş bizbulduk lem biz ulduk diyo ya neydi o beşiktaşlı futbolcunun adıya unuttum ama evte biz bulduk ulen biz bulduk....

Babam 30 yil evvel, sofor olmasi hasebi ile Sivas'a yolculuk etmis. Akabinde secim arefesine istinaden orada kalmis secim gunu ve sonraki gun yola cikmis. Kendisine bir memur sadece, kimlik bilgilerini sorarak bir kagida yazmis ve oylece babami gondermis memlekete. Aradan 30 yil geciyor ve babam bu sure zarfinda defalarca oy kullaniyor ancak, gecen gun Y.S.K.'nin uyarisini bi vesile ile isittim ve ciktim yola ve websayfasinda ( Y.S.K.'nin ) babamin Sivas-Esentepe'de oy kullanmasi gerektigini gordum. Y.S.K. il/ilce mudurlugunde solugu aldim. Sabah 8:40 gibi girdim ve bi oraya bir buraya derken ogleden sonra 15:20 gibi yakami silkinerek ciktim binadan.

Babamin naklinin memlekete alinmasi gerekiyormus ve bu prosedure gore yapilmaliymis.

* be adam, nasil oluyor da bir gunlugune misafir oldugu memlekette ikamet ettigi goruluyor *

Bu soruya tatmin edici cevabi bulamadigim icin, babami da aldim ve avukatin yanina gittik. Adliye Binasi'na gittigini soyledi sekreteri. Biz de Adliye Binasi'na girdik. Babam birini goreyim dedi o sira ben de soluklanmak icin disari ciktim. Bir kac dakika sonra telefon acti babam ve kapidan almami istedi kendisini. Cikarken - adamini gormezsen bu isler cok uzar - dedi. Nasil oldu baba? derken

- kucuk bir siralama hatasi varmis onu duzelttirdim dedi ve kan ter icinde verdigim onca ugrasin ne kadar kolay bir sekilde heba oldugunu gordum.

Tam o sirada bu duzene isyan edesim geldi ama " Memleketim - Memleketim - Memleketim ".

Velhasil...

Bilgisayar yahut da benzeri turden insan-yararina olabilecek buluslari " Turkler yapsaydi " diye bir sey ancak varolan " kapali kutu zihniyetinin " bir an evvel ortadan kalkip yerine " ilerici-gelisimci-girisimci- " neslin hareket ozgurlugunu kisitlamayan bir platformun getirilmesi ile dunya duzenini degistirecek seylerin ortaya cikmasini da saglayabiliriz.

Esprileri ne yazik ki, edindigim aci tecrubelerimden dolayi kucuk bir tebessumle okudum. Yine de tesekkurler. Bir dokun bin ah isit gibi birsey mi oldu ne :glare:

Türl icadı diyip geçmeyin. F16 görünmezlik sistemlerini kim buldu sanıyorsunuz ? :D

mesela nasada uydu yörünge sistemini kim yaptı sizce :wacko:

geçri aselsan olaylarını görünce insan icat etmektende korkuyor türkiye'de

Türl icadı diyip geçmeyin. F16 görünmezlik sistemlerini kim buldu sanıyorsunuz ? :D

mesela nasada uydu yörünge sistemini kim yaptı sizce :wacko:

geçri aselsan olaylarını görünce insan icat etmektende korkuyor türkiye'de

katılıyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...