Jump to content

Bilgisayar Kapanmasını İptal Etme

PColik
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bazı yazılımlar yüklendikten sonra size sormadan otomatik olarak kendi başlarına bilgisayarı yeniden başlatmaya çalışıyor. Bu aracı çoğunuz kullanmazsınız ama belki işe yarar diye ekleyeyim dedim. 3 satırlık bir BAT dosyası. Bilgisayar kapanmaya başladığında veya içinize sindiğinde elinizi çabuk tutup hemen bu dosyaya çift tıklarsanız kapanma işlemi iptal oluyor. Fakat bilgisayarınızda UAC denetimleri açıksa kapatmanızı tavsiye ederim.

Link: https://onedrive.live.com/download.aspx?cid=27C7009D17B2A22C&resid=27C7009D17B2A22C%21460&canary=ddOnJPd1i04rMXRHT%2FJSjU1GnzYMVNXZBaD3xMklB2g%3D8

NOT: Sadece Windows 7 64bit üzerinde denenmiştir.

buna gerek yok kanımca. yani o telaşede(3-5 sn'de) bat dosyasını koyduğun yeri hatırlayıp açmak zor olur diye düşünüyorum.

Bunun yerine windows+r tuşuna basarak açılan çalıştır komut penceresinde hızlı bir şekilde "shutdown -a" yazılıp entera basılırsa amaçlanan yeniden başlatma eylemi iptal edilecektir. hem özel bir izin gerektirmez hem de her windows işletim sisteminde çalışır.

Edited by mogokce

buna gerek yok kanımca. yani o telaşede(3-5 sn'de) bat dosyasını koyduğun yeri hatırlayıp açmak zor olur diye düşünüyorum.

Bunun yerine windows+r tuşuna basarak açılan çalıştır komut penceresinde hızlı bir şekilde "shutdown -a" yazılıp entera basılırsa amaçlanan yeniden başlatma eylemi iptal edilecektir. hem özel bir izin gerektirmez hem de her windows işletim sisteminde çalışır.

windows tuşu bozuksa :D ÖR : Ben :D bat dosyasına kısayol tuşu atarım batı çalıştırırım :D örneğin ctrl+alt+f6

Edited by FeritEtemSinBin