Jump to content

Gamingpc Sistem Tavsiyesi Yardımı

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Sİstem topluyorum kendi topladığım sistem resimdeki fakat bazı sorularım var.

9pyzv5.png

Sistem bu şekilde...Şimdi sorularıma gelicek olursak.

1-) AMD'ye yönelmelimiyim? (Fiyat/Performans ürünü olsun istiyorum fakat beni uzun yıllar boyunca idare edebilicek bir PC olmalı en az 5 sene)

2-) AMD'de olsa İntel'de olsa işlemcide stock fan kullanmam önerebiliceğiniz kaliteli performanslı ve sessiz bir fan gerekiyor.Sıvı soğutma istemiyorum çok sorunlu oluyorlar ve kasada monte edilicek kısımda zaten 2 tane fan var.

3-) Ekran kartı konusunda kararsız kaldım. AMD 4GB 512Bit Asus R9 290x mi ekran kartımı alsam yoksa Nvidia 4GB 256Bit GTX970 mi veya GTX780 3GB 386Bit

Yani AMD 'mi yoksa Nvidia' mı ikileminde kaldım.İşlemci İntel olduğu için uyumlu olsun diyorum ama performans yönündende iyi olsun istiyorum. Sizce hangi ekran kartını seçmeliyim.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-r9-290-directcu-ii-oc-4gb-gddr5-512bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-290x-directcu-ii-4gb-gddr5-512bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-290-vapor-x-tri-x-oc-4gb-gddr5-512bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP#ozellikler

Nvidia :

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx770-directcu-ii-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html?stk=True&srt=UP#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx770-superclock-acx-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html?stk=True&srt=UP#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-twin-frozr-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html?stk=True&srt=UP#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx970-amp!-omega-edition-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html?stk=True&srt=UP#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/evga-gtx970-superclock-acx-20-gddr5-4gb-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html?stk=True&srt=UP#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx970-amp!-extreme-edition-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-kar.html?stk=True&srt=UP#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx970-rog-strix-gddr5-4gb-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html?stk=True&srt=UP#ozellikler

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

AMD'ye kesinlikle yönelme Mimari açıdan birde 32 nanometre sistemi kullanıyorlar Parasızlıkdan AMD olsun diyenler için yapılmış bir işlemci :) intele gelince 4.nesil 22nm sistemi kullanıyor K Serisi olduğu içinde Çarpan kilitleri açık tam net performans alırsın Örnek olarak PC De deneyim dizinimde 7,4 de sabit kalırken intel değersiz testte bile 7,7 yi buluyor :) Amd daha 2.nesilde :) yenilik her zaman iyidir!

istersen 2011 Soket DDR 4 Anakartların Vatana gelmesini bekle Sata Express var :) Normalde Sata 3   : 6gb/s alırken Sata Express 10gb/s alıyor :) Ama bütçeyi biraz daha arttırman gerekiyor

Fan olarak Sıvı soğutma Kullanabilirsin sağlam bir fan istiyorsan :)

Intel sistem düzüceksen Mutlaka NVIDIA olmalıdır Intel Sisteme Amd yi sokmayı sevmem zaten Catalsty control center amd ekran kartının sürücüsü bugüne kadar hep sorunlu ve hep sorunlu kalıyor! dolayısıyla INTEL/NVIDIA kullanabilirsin!

Amd Chipsetli ekran kartlarını Intele dahil etmek hiç istemiyorum :) NVIDIA Daha çok gelişmiş birbirlierine çok uyum saglicaklardır emin ol K Serisi aldığına göre Overclockda yapıcaksın ? :) Sıvı soğutmayı mutlaka al! onu alamazsan bakır büyük soğutmalar var onları tercih edebilirsin onlarında fanının altında çok kötü tozlar birikiyor sürekli dert sıvı soğutma alabilirsin.

Ayrıca Zotac markalı Ekran Kartlarına bulaşma bütçeni arttır ekran kartı için Dx12 olanı al FPS Den düşmezsin Çıkıcak olan yeni nesil oyunları Dx12 kalitesiyle oynarsın zaten Microsoft Windows 10 DX12 ile gelcek.

Ekran Kartı olarak Asus markalar tercihimdir!

Ekranı HDMI Olarak Ekran kartına bağla HDMI Kablosu Mutlaka Altın kablo olsun içinden çıkmaz ise vatandan bir tane HDMI TO HDMI Altın olanadan al!

Amdleri sakın Düşünme Intel/Nvidia bu 2 liyi al Yok aksine AMD Yi idda edenler var ise konu altında yazsınlarda görelim teknolojik olarak her açından intel üstün bu yüzden pahalı!

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx970-rog-strix-gddr5-4gb-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html?stk=True&srt=UP#genel-bakis

diğerlerini alma ayrıca bir tane daha asus marka var içlerinden ama o dx11.1 sen 12 yi al .

En az 5 sene idare etsin diyorsanda Genel INTEL ALICAKSIN amd 2.nesilde yeni nesil oyunları programı herşeyi biliyorsun zaten teknolojinin gerisinde kalırsın  Millet yükselirken sen hep 2. nesilde kalıcaksın bütçen varsa niye 4. nesil intel almicaksınki ? Ben bunu düşünerek Soket 2011 alıcam :) DDR4 sistem ama beklemem gerekiyor işte maksat performans olsun

Edited by iJohnny

Seçimlerinizi göz önüne alırsak, performans için sistem toplayacağım derken, boşa para ödenecek ürünler seçmişsiniz derim. Örneğin,

Performans için Z97X Gaming 5 anakart seçip, işlemci olarak i5 4690K seçmek ?

Sırf tepki süresi 1 sn diye 1184 TL'lik bir ekran seçmek ?

Oyun için toplanacak sistemde, hafa akışı düşük ve power supply'i 80+ olmayan bir kasa seçmek ? 

Sistem toplamada belirli kaideler vardır,

1. Sadece işinize yarayacak donanımlar seçilmeli, gereksiz yere masraf çıkartacak donanım ve özellikleri seçmek yerine sadece işinize yarayacak ve daha ucuz ürünler seçilmeli.
  2. Donanım uyumu göz önünde bulundurulmalı. Bu sadece toplanan sistemdeki parçaların uyumu anlamına gelmez. Üst seviye anakart alıp, orta seviye işlemci seçimi gibi olağan dışı seçimlerden kaçınılmalı.
  3. Sadece belirli markarlar üzerinde durmak yerine, daha ucuz ve aynı performansı verebilecek ürünleri seçilmeli.
  4. Mümkün olduğunca yapacağınız asıl iş için yeterli donanım parçaları seçilmeli, yada bir tık daha üst seviye donanımlar araştırılmalı.

Bu donanımları seçimenizdeki nedenleri yazar iseniz, isteklerinizi daha net şekilde öğrenebilir, ve bu istekleri göz önüne alarak daha net şekilde fiyat / performans ürünlerini sizin için önerebiliriz.

Haydi kolay gele !

Seçimlerinizi göz önüne alırsak, performans için sistem toplayacağım derken, boşa para ödenecek ürünler seçmişsiniz derim. Örneğin,

Oyun için toplanacak sistemde, hafa akışı düşük ve power supply'i 80+ olmayan bir kasa seçmek ? 

1. Sadece işinize yarayacak donanımlar seçilmeli, gereksiz yere masraf çıkartacak donanım ve özellikleri seçmek yerine sadece işinize yarayacak ve daha ucuz ürünler seçilmeli.
  2. Donanım uyumu göz önünde bulundurulmalı. Bu sadece toplanan sistemdeki parçaların uyumu anlamına gelmez. Üst seviye anakart alıp, orta seviye işlemci seçimi gibi olağan dışı seçimlerden kaçınılmalı.
  3. Sadece belirli markarlar üzerinde durmak yerine, daha ucuz ve aynı performansı verebilecek ürünleri seçilmeli.
  4. Mümkün olduğunca yapacağınız asıl iş için yeterli donanım parçaları seçilmeli, yada bir tık daha üst seviye donanımlar araştırılmalı.

Bu donanımları seçimenizdeki nedenleri yazar iseniz, isteklerinizi daha net şekilde öğrenebilir, ve bu istekleri göz önüne alarak daha net şekilde fiyat / performans ürünlerini sizin için önerebiliriz.

Haydi kolay gele !

Aynen :) Benimde o dikkatimi çekti o anakartı alıpda i5 K Serisini almak biraz saçma olmuş oralar dengesiz

• Sadece işinize yarayacak donanımlar seçilmeli, gereksiz yere masraf çıkartacak donanım ve özellikleri seçmek yerine sadece işinize yarayacak ve daha ucuz ürünler seçilmeli.
  • Donanım uyumu göz önünde bulundurulmalı. Bu sadece toplanan sistemdeki parçaların uyumu anlamına gelmez. Üst seviye anakart alıp, orta seviye işlemci seçimi gibi olağan dışı seçimlerden kaçınılmalı.
  • Sadece belirli markarlar üzerinde durmak yerine, daha ucuz ve aynı performansı verebilecek ürünleri seçilmeli.
  • Mümkün olduğunca yapacağınız asıl iş için yeterli donanım parçaları seçilmeli, yada bir tık daha üst seviye donanımlar araştırılmalı.

Haydi kolay gele !
Peki hocam biraz yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir sistem tavsiye edersiniz?

Bu arada psu 80+ bronz ayrıca ekranı 1 ms olduğu için değil 144 hz olduğu için tercih ettim ekran hoşuma gitti olmuşken iyi bişey olsun istedim. Edited by TimeShift

bu saatten sonra 5 bin lira verip ddr3 sistem toplamak mantıklı değil

MSI X99S MPOWER Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 Anakart 

Intel Core i7 4820K Soket 2011 3.7GHz 10MB Önbellek İşlemci 

GSKILL 16GB (4x4GB) Ripjaws4 Kırmızı DDR4 2666MHz CL15 1.2V Ouad Kit Ram  1

Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce  

Samsung 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD 

WD20EZRX WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 64MB Cache intellipower 

al bunu arkana bakma 5  6  sene

Edited by xboxhunter16

O kadar uçamam ben o çok fazla

Sana katılıyorum :) bende onun için bekliyorum DDR4 toplayacağım sata expressin hızını gerçekden merak ediyorum ama fiyat bayağı pahalı olucak :(

Yardım edebilicek birisi yok mu? Neden uyumsuzluk dendidendi sisteme?

o anakarta i5 işlemci almayı denersen dengesiz sistem derler alırsan ona i7 alıcaksın veya i5 istiyorsan anakartıda düşür o kadar para verme sisteme monitörüde bir monitöre 1000 tl verilmez senin topladığın sistem sırf para israfı

Kasa neden o kadar çok pahalı? Zalman Z3 plus alsana daha şekil? bana öncelikle bir bütçeni söyle bakalım sana en uygununu toplıyacagım INTEL/NVIDIA Olucak.

o anakarta i5 işlemci almayı denersen dengesiz sistem derler alırsan ona i7 alıcaksın veya i5 istiyorsan anakartıda düşür o kadar para verme sisteme monitörüde bir monitöre 1000 tl verilmez senin topladığın sistem sırf para israfı

Kasa neden o kadar çok pahalı? Zalman Z3 plus alsana daha şekil? bana öncelikle bir bütçeni söyle bakalım sana en uygununu toplıyacagım INTEL/NVIDIA Olucak.

Fiyat performans olması tercihimdir. Yani 2.000 TL lik bir pc 3.000TL ye eşit olursa mesela iyi olur. Yani bütçe en fazla 5.000 TL ama o kadar olmasın.

Anakartın özellikleri hoşuma gitti ayrıca lag için engelleyici daha doğrusu azaltıcı lan portu oolması cezbetti. Monitörün de hertz i ve ayarlanabilir olması hoşuma gitti yani ms sinde değilim ve 3D destekli olmasını beğendim.

Kısacası beni en az 5 sene idare edicek ve bütün oyunları yine en az 5 sene sonra çıkıcak oyunları bile max ayarda sıkıntı çıkartmadan oynayabiliceğim pc lazım. Kaliteli oyun zevkini yaşamak istiyorum artık.

AMD'ye kesinlikle yönelme Mimari açıdan birde 32 nanometre sistemi kullanıyorlar Parasızlıkdan AMD olsun diyenler için yapılmış bir işlemci :) intele gelince 4.nesil 22nm sistemi kullanıyor K Serisi olduğu içinde Çarpan kilitleri açık tam net performans alırsın Örnek olarak PC De deneyim dizinimde 7,4 de sabit kalırken intel değersiz testte bile 7,7 yi buluyor :) Amd daha 2.nesilde :) yenilik her zaman iyidir!

istersen 2011 Soket DDR 4 Anakartların Vatana gelmesini bekle Sata Express var :) Normalde Sata 3   : 6gb/s alırken Sata Express 10gb/s alıyor :) Ama bütçeyi biraz daha arttırman gerekiyor

Fan olarak Sıvı soğutma Kullanabilirsin sağlam bir fan istiyorsan :)

Intel sistem düzüceksen Mutlaka NVIDIA olmalıdır Intel Sisteme Amd yi sokmayı sevmem zaten Catalsty control center amd ekran kartının sürücüsü bugüne kadar hep sorunlu ve hep sorunlu kalıyor! dolayısıyla INTEL/NVIDIA kullanabilirsin!

Amd Chipsetli ekran kartlarını Intele dahil etmek hiç istemiyorum :) NVIDIA Daha çok gelişmiş birbirlierine çok uyum saglicaklardır emin ol K Serisi aldığına göre Overclockda yapıcaksın ? :) Sıvı soğutmayı mutlaka al! onu alamazsan bakır büyük soğutmalar var onları tercih edebilirsin onlarında fanının altında çok kötü tozlar birikiyor sürekli dert sıvı soğutma alabilirsin.

Ayrıca Zotac markalı Ekran Kartlarına bulaşma bütçeni arttır ekran kartı için Dx12 olanı al FPS Den düşmezsin Çıkıcak olan yeni nesil oyunları Dx12 kalitesiyle oynarsın zaten Microsoft Windows 10 DX12 ile gelcek.

Ekran Kartı olarak Asus markalar tercihimdir!

Ekranı HDMI Olarak Ekran kartına bağla HDMI Kablosu Mutlaka Altın kablo olsun içinden çıkmaz ise vatandan bir tane HDMI TO HDMI Altın olanadan al!

Amdleri sakın Düşünme Intel/Nvidia bu 2 liyi al Yok aksine AMD Yi idda edenler var ise konu altında yazsınlarda görelim teknolojik olarak her açından intel üstün bu yüzden pahalı!

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx970-rog-strix-gddr5-4gb-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html?stk=True&srt=UP#genel-bakis

diğerlerini alma ayrıca bir tane daha asus marka var içlerinden ama o dx11.1 sen 12 yi al .

En az 5 sene idare etsin diyorsanda Genel INTEL ALICAKSIN amd 2.nesilde yeni nesil oyunları programı herşeyi biliyorsun zaten teknolojinin gerisinde kalırsın  Millet yükselirken sen hep 2. nesilde kalıcaksın bütçen varsa niye 4. nesil intel almicaksınki ? Ben bunu düşünerek Soket 2011 alıcam :) DDR4 sistem ama beklemem gerekiyor işte maksat performans olsun

Sata Expressler 3 tane SAta Kablosunun Birleşiminden Oluşurlar Bu Nedenden Normal Sata SSD leri Sata Expres İle Kulllanamazsınız...
Sata Expressli SSD Almanız Gerekir ki ben çıktıgını duymadım...
Birde Bana Pek Kullanışlı Gelmedi SataExpressler Sata Express Portları PCI-E Portları Kadar Büyük O Nedenden Pek Luzümsuz Görüyorum Ben,Sata Expres SSD yerine PCI-E SSD Daha Mantıklı Geliyor Bana Nedense :)

Sİstem topluyorum kendi topladığım sistem resimdeki fakat bazı sorularım var.

9pyzv5.png

Şimdi Sen Pc Toplayacaksın İntel SkyLake-S CPU'sunu Çıkaracak Güncelleyemeyeceksinde Ondan Dolayı Beklemeni Öneririm...

Önce Bir Bekle İntel Skylake-S CPU'larını Çıkarsın Sonrasında Bütçene Uygun DDR4'lü Skylake-S CPU'lu Bi Sistem Toplarsın...

İllada Toplicam Diyorsan Buyur ;
Qh91Ory.png

Ram Miktarı 8 GB'a İndirgene Bilir,Performans Sıkıntısı Çekmezsiniz 8GB'a Düşürsenizde...

Edited by Ex_treme

Sata Expressler 3 tane SAta Kablosunun Birleşiminden Oluşurlar Bu Nedenden Normal Sata SSD leri Sata Expres İle Kulllanamazsınız...
Sata Expressli SSD Almanız Gerekir ki ben çıktıgını duymadım...
Birde Bana Pek Kullanışlı Gelmedi SataExpressler Sata Express Portları PCI-E Portları Kadar Büyük O Nedenden Pek Luzümsuz Görüyorum Ben,Sata Expres SSD yerine PCI-E SSD Daha Mantıklı Geliyor Bana Nedense :)
Şimdi Sen Pc Toplayacaksın İntel SkyLake-S CPU'sunu Çıkaracak Güncelleyemeyeceksinde Ondan Dolayı Beklemeni Öneririm...

Önce Bir Bekle İntel Skylake-S CPU'larını Çıkarsın Sonrasında Bütçene Uygun DDR4'lü Skylake-S CPU'lu Bi Sistem Toplarsın...

İllada Toplicam Diyorsan Buyur ;
Qh91Ory.png
Ram Miktarı 8 GB'a İndirgene Bilir,Performans Sıkıntısı Çekmezsiniz 8GB'a Düşürsenizde...

Peki SkyLake-S ne zaman çıkar tahmini ve fiyatı ne olur? Rami düşürüp HDD yi 1TB Seagate 1TB yapıp Sıvı soğutmadan kıssak Kepler yerine Maxwell alsak olmaz mı?

Peki SkyLake-S ne zaman çıkar tahmini ve fiyatı ne olur? Rami düşürüp HDD yi 1TB Seagate 1TB yapıp Sıvı soğutmadan kıssak Kepler yerine Maxwell alsak olmaz mı?

SkyLake-S'lerin 2015 Ortalarına Doğru Duyurulacagı Söyleniyor,Fiyatına Dair Bir Bilği Yok Ama Şimdinin i7-4770K ve Çevresindeki CPU'ların Yerini Alıcak Desktop CPUları Olucaklar...

Olur , Ama Sogutucu Şart İntelin Stock Fan Yetersiz,Sıvı Sogutucudan Vaz Geçip İyibi Fanlı Sogutma Alabilirsin...

Edited by Ex_treme

Onu düşündüm bende çünkü hortumla uğraşmak istemiyorum onun yerine en az bi 120mm fan ama hangisi olcak işte

Hortumla Uğraşmaktan Kaçıyorsanız Bence Sıvı Sogutmadan Kaçmayın Ama Fiyatı Düşürmek İçinse Bunu Alabilirsiniz;

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2597

Eger Bu Fanlı Sogutucuyu Alıcaksanız Anakartta Degişiklige Gitmek İsteyebilirsiniz,Çünkü Bu Sogutucular Biraz Agırlar Ve AnaKartlarda Bükülme Gibi Sorunlar Çıkabiliyor...

Bu Sorunun Çıkmaması İçin Bu Anakartı Tercih Edebilirsiniz...

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-sabertooth-z97-mark1-intel-z97-soket-1150-ddr31866mhz-hdmidp-anakart.html

Edited by Ex_treme

TimeShift için konu gittikçe içinden çıkılmaz hale geliyor. Yok SkyLake yok SATA Express. Uçmaya gerek yok. Sonuçta sadece oyun oynayacaksınız. Dengeli bir fiyata sahip, çok extreme bileşeni olmayan bir kasa toplamanız yeterli. Daha önceki iletimde donanım toplama ile ilgili kriterleri zaten dile getirmiştim.

İlk iletimdeki bu kriterleri özellikle yazdım ki, gereksiz donanım seçimleri ile uğraşmayın, uçlarda gezip boşa para harcamayın. Ancak görüntü itibarı ile önerilen sistemler iyice uçmaya başlamış. Ben yorumumu ve önerimi yapayım, sonra ek yorum yapmak isteyen alıntı ile kendi yorumunu yapsın. Sistem olarak AMD önermeyi Buldozer kod isimli işlemcileri çıktı çıkalı bıraktım. Hem rakibi Intel'in performans olarak hep gerisinde kaldı, hemde güç tüketimi konusunda aşırı yüksek düzeylere ulaştı. Bu yüzden önerilerimi hep Intel bazlı yapıyorum. 

Ekran kartı 

Öncelik ile üst seviye oyuncu değilsiniz, eğer öyle olsa idiniz GTX Titan gibi üst seviye performans sunan ekran kartlarına yönelirdiniz. Bu yüzden GTX 970 veya AMD R9 290X fazlası ile işinizi görecektir. Performans olarak iki üründe aynı performanstadır. Marka olarak ister iseniz de, ASUS GTX 970 ROG Strix veya Sapphire R9 290 Tri-X. Bu iki kartın oyun performansı ve soğutma performansları oldukça iyi.

Anakart

Üst seviye bir oyuncu olmadığınız için, CrossFire yada SLI gibi çoklu ekran kartlarını kullanmayacağınız, ekstra fan bağlantısı vs vs gibi ekstra donanım gereksinimleri olmayacağını göz önüne alır isek, Gaming serisi anakartlar çoklu ekran kartı bağlantıları vs gibi nedenler ile size fazladan masraftan öteye gitmeyecektir. Bu yüzden Z97 chipsetli orta seviye bir anakart işinizi fazlası ile görecektir. Benim önerim Gigabyte Z97M-D3H olacak, fiyatına göre performansı gaming serisi anakartları aratmayacak kadar iyi.

İşlemci

İşlemci olarak sizin için en uygun olan Core i7 4970Çarpan kilidi açık olan Core i7 4970K sizin için abartı bir işlemci olur. Sonuçta overclock yapmayacağınız içinde aralarındaki 130 TL'lik fark size diğer bileşenler için ek kaynak yaratacaktır. Öneriler arasında Intel'in SkyLake işlemcileri önerilmiş. Öncelik ile SkyLake serisi işlemciler, 2015 Temmuz ayı içerisinde satışa çıkacak, fiyat olarak 1000 TL ve üzeri bir fiyatlandırma olması bekleniyor. Ayrıca SkyLake DDR4 tabanlı bir sistem olacağı için fazlası ile el yakacak. Çünkü DDR4 RAM'ler 2 Gb, 4 Gb ve 8 Gb gibi alışık olduğunuz tek modül olarak kesinlik ile satılmıyacak. 4x4 Gb, 4x8 Gb, ve 8x8 Gb gibi setler halinde satılıyor. DDR4 RAM'ler için miminum fiyatı 850 TL gibi düşünür iseniz, sadece anakart, işlemci ve RAM için 2000 TL üzeri bir fiyat ile karşınıza çıkacak.

RAM 

Bellek olarak minimum 8 veya isteğinize göre 16 Gb RAM öneriyorum. Zira güncel oyunların minimum ihtiyacı artık 6 Gb ! Hele DirectX 12 çıkacak oyunlar için sistem belleği 8 Gb altında olmayacağı konuşuluyor artık. Önerim Kingston HyperX Beast 2 x 8 Gb 1600 MHz CL9 Hem sisteminiz, hemde oyun performansı için ideal bir bellek. Daha yüksek hız ile satılan RAM'ler malesef istenilen performansı yansıtamamakta veya kullanılan sistemlerde otomatik olarak tanımlanan CL değerleri nedeni ile sorunlar yaştmakta.

SSD

Yeni sistemler için olmazsa olmaz denilebilecek ürünlerin en başında SSD'ler gelmekte. Günümüz oyunlarının 40 Gb ve üzeri yer kapladıklarını göz önüne alır iseniz, en az 250 Gb bir büyüklüğe sahip olmalı. Benim önerim performansı çok iyi olan Samsung 840 Evo olacak. Fiyat/Performans ürünü işte asıl bu ürün. Hem performansı hemde kendi yazılımı ile sistem entegresi ve okuma/yazma kararlılığı açısından piyasadaki en iyi ürün bu.

KASA

Asıl kullananım amacınızın oyun olacağı için iyi soğutma sağlayan, geliştirebilir, çoklu bağlantıları destekleyen ve içerisinde sisteminize yetecek gücü sağlayacak 80+ Power Supply'i bulunan en iyi ürün Cooler Master HAF 912 Combat

Soğutma Sistemi

Böyle bir sistem almışken her türlü şart altında işlemcinizi serin tutacak ve kendi yazılımı ile istediğiniz performans ayarında çalıştırabileceğiniz en iyi ürün Corsair H80iKapalı devre olması, bağlantısının kolay olması, üst seviyede bile sessiz çalışması ve soğutma performansının fiyatına göre iyi olması alınması gereken bir ürün olarak karşımıza çıkartıyor.

Ekran

Kendi seçiminiz olan Asus VG248Qe gibi ürünler profesyonel amaçlı kullanımlar için üretilmiş ürünler ve sadece ek masraf demek. Bu ürün yerine nerede ise yarısı fiyata 27" veya 28" ekran bulabilirsiniz.

Haydi kolay gele !

gel benim pc veriyim sana aramana gerek yok

INTEL Core i5 4440 Soket 1150 3.1GHz 6MB Cache 22nm İşlemci --- işemci 16.09.2013 vatandan alınmadır garanti devam ediyor

Thermaltake Contac 21 CPU Soğutucu

ASUS Z87-A Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Ürünün 12aydn fazla garantisi vardır

Asus GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı daha 1  2 aylık

CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL10 Siyah Tek Modül Ram--- Ürün 12.08.2013 Tarihinden Vatandan alınmadır Garanti devam ediyor

CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL10 Siyah Tek Modül Ram Totalda 16 gb

SEAGATE 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

OCZ 128GB Vertex 4 Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 510MB Yazma)

Lg Modisc Super Multi Dvd Rewriter

Philips SBC-HG 100 Game Kulaklık Titreşimli

XILENCE 1000W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

Dark Knight HotSwap Disk Yuvalı ve USB 3.0 Destekli Oyuncu Kasası Kasa içinde

Cooler Master: MegaFlow 200 Red LED Silent Fan

120mm Red LED Cooling Fan 2 Adet

120mm White LED Cooling Fan 2 Adet

2300 son fiyat al  rahat rahat takıl

vatanbilgisayar.com

anakart:ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z

işlemci:AMD FX X8 8350,

işlemci soğutucu: THERMALTAKE MeOrb II ULTRA SLIM 775/1150/1155/56&AMD/FM1

ssd: samsung 840 pro 256gb veya 512gb

ekran kartı:Sapphire R9 270X DUAL-X OC GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı.

teknobiyotik.com

kasa:Aerocool Strike-X One

ram:Team Dark Series 16GB (2x8GB) DDR3 1866 mHz Bellek

not:
1-işlemciye termal macun'da al.
2-pci 2 ve 3 arasında performans farkı yok.

Edited by gangstarap