Jump to content

Windows 8.1 Update - Ir4 [Orijinal Ms Sunumları]

ilkertezcan
 Share

Recommended Posts

64-bit: 
http://vg.dl.ws.microsoft.com/dl/content/c/updt/2014/10/9600.17053.winblue_refresh.140923-1144_x64fre_client_professional_tr-tr-ir4_cpra_x64frer_tr-tr_esd_cfc06ddca6842df6eaee1ac0715b4c11079b4595.esd
bu sürümü indirip isoya çevirdim ve sanalda kurulumu yaptım.
kurulum sonrası güncelleme kontrolü görüntüleri:

[spoiler]
Q4EkYk.png

bgAO8n.png
[/spoiler]

şu meşhur 750 mb civarı güncelleme sonrası (toplam 3 güncelleme) güncelleme kontrolü görüntüleri:

[spoiler]
oYPLYo.png

g4zNnL.png
[/spoiler]

buda iki isonun karşılaştırması:

6l74QN.png

aklımda iken; net 3.5 aktif halde değil bu arada :)

Microsoft iyi modifiyeci değilmiş MOTUN'un yanında :Troll:

Edited by Myzteziz

EASMurat - ESD Decrypter'ın Kullanımı:

1. ESD Decrypter, Kendime Göre değiştirip Kullanılması gereken yerleri, Türkçeleştirmiştim zaten bunu sizinlede Paylaşmaya karar verdim..!
2. C Sürücüsüne " EASM_OS_EDIT " Adında bir Klasör Oluşturuyor, size sadece .ESD Uzantılı dosyayı Bu oluşan Klasörün içine kopyalamak kalıyor...
3. Orjinalinde ESD Decrypter  1adet ESD dosyasını .Wim Dosyasını dönüştürebiliyordu..! Örneğin Win8.1_PRO.esd sürümü diyelim, Bense bunu 20'ye çıkardım bu nedemek ?
4. EASM_OS_EDIT Klasörüne koyacağınız dosyanın uzantısı .ESD olmak zorunda yoksa çalışmaz, .ESD'in içinde Sıkıştırılan Tüm işletim sistemlerini .Wim'e Çeviriyor. 
5. Mesela herhangi bir Güncellenmiş .ESD uzantılı çalışmayı örneğin; 15in1 veya 9in1 ESD Uzantılı dosyanın içindeki tüm işletim sistemlerini, Tek bir install.wim olarak topluyor..!
6. Program çalıştığında sizi Otomatik olarak TÜRKÇE Yönlendirecek, Çıkan menüden (veya istenilen işlem) seçilir, fakat ben sadece 2.secenekteki yolları Düzenledim...
7. Mesela sistem 13in1... Doğal olarak geriye kalan 7işletim sisteminde hata verecek bunu kaile almayın Çünki işlem sonunda sadece Çıkarılan 13Sistemi Wim'e çevirecektir, Sıkıntı yok yani..! 
8. Ben bilerek  20 işletim sistemi yaptım, bu sayı azatılıp çoğaltılabilir fakat, 20taneden fazlasını DVD ile Şuan kurmanız imkansız olduğundan, USB'kurulum şart olduğu için 20adet de sınırladım.
9. Bilgisayarınızın gücüne göre "takriben 15-20 dakika sonra" .esd uzantılı Dosyanız .wim'e dönüşmüş olacaktır, Fakat .esd'nin içindeki işletim sisteminin çokluğuna göre bu süre artar.
10. Kolay gelsin  ;) iyi Forumlar..!

EASM ESD AYIKLAYICI indirme Linki : https://yadi.sk/d/IM4Dg4Rnd8Sg6

Resimlerine bakmak için Tıklayın[spoiler]

99XlEN.png

bg8RJm.png

vQz74r.png

Ana Konuya buradan devam edin..!

[/spoiler]

Sayın @ulas55 bey,

İndirdiğinzi 32-bit ESD dosyasını ISO'ya çevirirken hata çıkarmasından anladığım kadarıyla DISM tabanlı ESD

Decrypter programını kullanmışsınız. WimLib tabanlı olan sürümle denemenizi tavsiye ederim:

Ben bu sürümle NT5.2'de (XP'den sonra çıkan Server2003'te) başarıyla ESD'leri ISO'ya çevirebiltebildim. Ki

konuda "ESD Decrypter'in Kullanımı"nı anlatırken bunu zikretmiştim: 

"(WimLib tabanlı sürümü tavsiye ederim. NT5 desteği olmasının beraberinde DISM'e göre paketleri daha

hızlı açar.)

NT5'ten kastım, Windows XP ve Windows Server 2003'tü.

Peki DISM tabanlı sürüm neden hata veriyor? Microsoft DISM'i Windows Vista ve yeni sürümlerin çekirdeği olan

NT6 için hazırlamıştır. Üçüncü bir şahsın geliştirdiği WimLib'in hem NT6'lı Windows'lara, hem NT5'li Windows'lara

desteği vardır. Hatta daha hızlıdır.

Umarım, indirdiğiniz 32-bit ESD dosyasını başarıyla ISO'ya çevirebilirsiniz.

Sayın @GOKHANSOYLU:

ESD Decrypter'ın nasıl kullanıldığını konuda yazmıştım. :) Ah, okumayı keşke sevsek...
Buradan, ESD Decrypter'ın sunduğu dört seçeneği isteğiniz üzere izah etmeye çalışayım:

1 - Normal düzeyde sıkıştırılmış install.wim'li ISO dosyası oluştur:  Hepimizin seçeceği tercih. ESD dosyasını
doğrudan ISO'yu dönüştürür. 

2 - Yüksek düzeyde sıkıştırılmış install.esd'li ISO dosyası oluştur:  Birinci tercihle aynı işi yapar. Ee farkı ne?
Yüksek düzeyde sıkıştırma yapar. Fazla zaman alır. ISO'nuzun boyutu düşük olur. Ki forumda 'katılımsız kurulum'
yapan arkadaşlar bu düzeyde paketlerini sıkıştırıp Windows sunumlarını üyelere sunuyor. 32 ve 64'i tek dvd'ye
sığdırmak isteyenler kullanır genellikle. Bilgisayarınızın gücü iyiyse bu seçenekle ISO'yu dönüştürebilirsiniz.
Dezavantajı Windows'un bilgisayara kurulumu biraz daha uzun sürer. Zira, Windows kurulumu kendi içindeki
yüksek skıştırılmış paketi açmak daha fazla CPU gücüne ve zamana ihtiyaç duyacaktır. 

3 - Sadece normal düzeyde sıkıştırılmış install.wim dosyası oluştur: Birinci seçeneği düşünelim. Yani yüksek
sıkıştırma olmadan sadece install.wim dosyasını sunar bizlere. Ee bu dosya son kullanıcı olarak bizim ne işimize
yarayacak? Bilenler, ustalar için. Katılımsız kurulum hazırlayorsanız mesela. Veya MiniXP'den "elle" Windows'u
kurmak için(örneğin; wimlib-imagex.exe extract install.wim 1 --dest-dir=c:\ ). Bilmeyenlere tavsiye etmem.

4 - Sadece Yüksek düzeyde sıkıştırılmış install.esd dosyası oluştur: Dörndüncü seçeneğin yüksek düzeyde
sıkıştırılmış hali. Yine ISO yok. Sadece Winodws'u kurulum dosyalarını ihtiva eden install.esd dosyası olacak ve bu
üst düzeyde sıkıştırılacak. Fazla zaman alır, CPU'yu yüklenir.

@EASMurat, hayli esaslı bir Türkçe'leştirme paketi hazırlamışsınız. Eminim bu ihtiyaç duyacak pek çok kullanıcıya
yararlı olacak. Ellerinize sağlık.

Son olarak, konuyu beğenenlere buradan şükranlarımı sunuyorum, lütfen kabul buyursunlar. 'Beğeni' almaya
hiç niyetim yoktu aslında. Tek gayem başta Katılımsız Kurulum hazırlayanlar olmak üzere herkesi bizzat Microsoft'un
sunduğu en taze Windows 8.1 dağıtımından haberdar etmekti. Bu maksat hasıl olduysa ne mutlu...