Jump to content

Böbrek Taşı Düşüren Var Mı ?

ahmetbayram5
 Share

Recommended Posts

kardeşim öncelikle geçmiş olsun. bende yok ama babamda vardı kaç milim oldugunu bilmiyorum ama çok çekti bir arkadaşından ögrendigi şeyleri yaparak taşı kırdı ve düşürdü  

zeytin yagı ve limon  

hergün sabah 1 bardaga yakın içti limon taşı kırmayı sagladı zeytin yagı da dışarya atmasını inş sanada faydası olur.

ses dalgası ile kırdır.

sakın fazla  bekleyeyipde   büyütme ameliyatlık olursun

bıçakla kesmeden  idrar yolundan girip lazerle kıran özel hastaneler var.ama 2-3 bin  sigorta fark ücreti istiyorlar.

o da taşın büyüklüğüne göre.

böbrekteki  4 taştan üçünü kırıp   birini bırakıp.2 sene sonra  potansiyel  ücretli hasta olman  gibi.:))

2 seans  yapmak isteyende çıkar.yani  2+2 bin tl   cik:))

yalnız  sağlığın bu kadar  paraya endeksli olması  yanlış

insanlar  parasızlıktan  hastalığını tedavi ettiremiyor ve ölebiliyorlar.

kardeşim öncelikle geçmiş olsun. bende yok ama babamda vardı kaç milim oldugunu bilmiyorum ama çok çekti bir arkadaşından ögrendigi şeyleri yaparak taşı kırdı ve düşürdü  

zeytin yagı ve limon  

hergün sabah 1 bardaga yakın içti limon taşı kırmayı sagladı zeytin yagı da dışarya atmasını inş sanada faydası olur.

bunu kaç gün uyguladı ?

bulunduğum yerdeki devlet hastanesinde taş kırma ünitesi var. taşların çapı küçük olduğu için doktor ameliyata gerek yok dedi. bir gün çalışırken şiddetli karın ağrısına yakalandım öyle ağrı ki kendimi yerlere atıyorum,karnıma bastırıyorum dinmiyor.tuvaletimi altıma kaçıracak gibi oluyorum tuvalete gidiyorum 1 damla idrar zor çıkıyor.kendimi acile attım gerekli tahlilleri yaptırdıktan sonra 5 mm 2 tane taş olduğu,bol su içmem gerektiği,bunların doğal yollarla düşeceği söylendi.o günden sonra bir kez daha az şiddetli ağrıya yakalandım,hastanede serum yedim kendime geldim. ondan sonra sık sık saunaya gitmeye başladım,bol su içmeye başladım ağrım hiç olmadı ama taşı da düşürmedim çünkü ne gördüm ne hissettim.taşlar belki biraz daha büyüdü bilmiyorum.hafta içi tekrar kontrole gideceğim.bunu çekmeyen gerçekten bilmez.diş ağrısını çok kötü sanıyordum bu ondan da beter.bol su içsin herkes(kola,çay,ayran gibi şeyler suyun yerini tutmuyor)

düşen taşını  kaybetme.kırılan taşını  maden teknik arama müdürlüğünün  bölge müdürlüklerinde   ucuza tahlil ettir.

mesela izmit kartepede   MTA  bölge müdrülüğü var.veya  ankarada  tahlil yaptır.ege bölgesinde de var mta  bölge müdrülğü .

her doktor taş tahlili istemeyebilir.  2 sene sonra  potansiyel hastasın

tahlil sonucuna göre  beslen.tahlili doktora göster sana  diyet verir.

bütün taşları  2 milime kadar   en iyi  tomografi  cihazı görüntüler. bir de 3 veya 4 boyutlu  ultrason cihazı  görüntüler.özel hastanenin  cihazları daha iyi.

ben yazın bir özel hastanede  muayene dahil  sgk farkı  120 tl  ye bütün tahlil ve tomografi ultrason çektirdim.ilçe  devlet hastanesi ultrason ve röntgen cihazı  14 mm tek  taş gördü.meğersem 4-5 taş varmış.

taşın cinsine göre   çok  çay ve kuruyemiş  taşı büyütür

Edited by cenkobay

istanbulda  özelde ses dalgasıyla  pazarlıkla   300-500 tl ye kırdırırısn.hatta  idrar yolundaki taşı bile kırıyorlarmış.denemedim öyle duymuştum.

kayseri gilaburu suyu  var .iyi geliyormuş

her gün limon suyu iç.taşı önler

Edited by cenkobay

istanbulda  özelde ses dalgasıyla  pazarlıkla   300-500 tl ye kırdırırısn.hatta  idrar yolundaki taşı bile kırıyorlar.

bulunduğum yerdeki devlet hastanesi ücretsiz yapıyor yeter ki sağlık güvencen olsun.ameliyat her oluşunda böbreğe zarar verirmiş bu yüzden ufak taşların kendiliğinden düşmesini öneriyor doktorlar

Canım kardeşim ben bir ağabeyin olarak sana bir tek şey tavsiye edeceğim aktarlardan alacağın 2 adet AVOKADO yaprağını bir litre suda kaynat ılık olarak iç bunu 15 gün kadar tekrar et içebildiğin kadar iç taşın çamurlaşıp vücuttan atılacak geçmiş olsun .

Edited by pixokid

Canım kardeşim ben bir ağabeyin olarak sana bir tek şey tavsiye edeceğim aktarlardan alacağın 2 adet AVOKADO yaprağını bir litre suda kaynat ılık olarak iç bunu 15 gün kadar tekrar et içebildiğin kadar iç taşın çamurlaşıp vücuttan atılacak geçmiş olsun .

oturduğumuz apartmanın bahçesinde avakado ağacı var bir deneyeyim.bu yöntem test edildi değil mi ? herkes bir şey söylüyor hangisini uygulayacağımı şaşırdım.öneri için teşekkürler...

Yazılım ağırlıklı bir forum sitesinde böbrek taşına KESİN çözüm aramak...  :troll:

Her yöntem her bünyede işe yarayacak diye bir kaide yok... Öneriler bunlar, yapıp yapmamak sizin bileceğiniz iş. Hiç bir şey yapmamaktansa çözüm için denemeler yapmak daha mantıklıdır sanırım.. Sonuç itibariyle mevcut rahatsızlığınızı ileri taşıyacak gibi görünmüyor öneriler.. Geçmiş olsun.

Yazılım ağırlıklı bir forum sitesinde böbrek taşına KESİN çözüm aramak...  :troll:

Her yöntem her bünyede işe yarayacak diye bir kaide yok... Öneriler bunlar, yapıp yapmamak sizin bileceğiniz iş. Hiç bir şey yapmamaktansa çözüm için denemeler yapmak daha mantıklıdır sanırım.. Sonuç itibariyle mevcut rahatsızlığınızı ileri taşıyacak gibi görünmüyor öneriler.. Geçmiş olsun.

geçmiş olsun dileğin için teşekkürler... bugüne kadar böbrek taşı düşürmemiş bir doktor bu hastalığın ne kadar acı verdiğini hissedemez ve doktorun umrunda da olmaz benim erken düşürüp geç düşürmem.her şeyi uzmanına sorarsak baştan savma olabiliyor bazen.sonuçta günde onlarca kişiyle uğraşıyor ve bir süreden sonra bıkkınlık gelebilir.çoğu doktor da hastalıkla hiç ilgisi olmayan ilaçları yazıyor sırf oradan nemalanmak için.ilaç firmalarından dünya kadar para alıyorlar bizim gibi deneklerin sayesinde.motorla giderken gözüme ufak bir şey kaçtı hastaneye de yakındım hemen acile oradan da göz doktoruna gittim.kendi elinde damla olmasına rağmen acil olan gözüme damlattırdı diğeri için reçete yazdı.hem de 3 tane damla.ne işe yara diye sorduğumda da sen kullan boşver dedi.ufak bir kol ağrısı için gidiyorsun dünya kadar ilaç ve krem yazıyor.bizi ilaçlara bağımlı yapıp ilaç şirketlerinden nemalanıyorlar.bu site yazılım ağırlıklı olsa da kullanıcı sayısı fazla.elbet yardımcı olan çıkar.

geçmiş olsun dileğin için teşekkürler... bugüne kadar böbrek taşı düşürmemiş bir doktor bu hastalığın ne kadar acı verdiğini hissedemez ve doktorun umrunda da olmaz benim erken düşürüp geç düşürmem.her şeyi uzmanına sorarsak baştan savma olabiliyor bazen.sonuçta günde onlarca kişiyle uğraşıyor ve bir süreden sonra bıkkınlık gelebilir.çoğu doktor da hastalıkla hiç ilgisi olmayan ilaçları yazıyor sırf oradan nemalanmak için.ilaç firmalarından dünya kadar para alıyorlar bizim gibi deneklerin sayesinde.motorla giderken gözüme ufak bir şey kaçtı hastaneye de yakındım hemen acile oradan da göz doktoruna gittim.kendi elinde damla olmasına rağmen acil olan gözüme damlattırdı diğeri için reçete yazdı.hem de 3 tane damla.ne işe yara diye sorduğumda da sen kullan boşver dedi.ufak bir kol ağrısı için gidiyorsun dünya kadar ilaç ve krem yazıyor.bizi ilaçlara bağımlı yapıp ilaç şirketlerinden nemalanıyorlar.bu site yazılım ağırlıklı olsa da kullanıcı sayısı fazla.elbet yardımcı olan çıkar.

Kesinlikle katılıyorum ve hak veriyorum sağlık sektörü ile alakalı söylediklerinize..