Jump to content

Biosa Hiç Bir Türlü Giremiyorum

kadopol
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Samsung NP300E5Z notebook uma windows 8.1 kurdum. Biosta uefi modunu etkinlestirdim. PC çalışıyor sıkıntı yok windows 7 dönmek için kurulum yapmak istiyorum. Bir türlü bios a göremiyorum.Denemediğim yöntem kalmadı. Gelişmiş sekmesinde Uefi firmware settings ekranı bende gelmiyor. Hızlı başlat ı devre dışı yaptım yine olmadı. Böyle yaşamak zorunda mıyım. YARDIM

- Laptopların genelinde bu sıkıntı var , firmalar acaba kullanıcının biosla hiç işi olmayacakmı zannediyorda bu şekilde yapıyor desem öyle bir ihtimal yok..Bu bildiğin keriz yerine konmak..Her neyse , F2 yada esc yi deneyebilirsin..Fn tuşuda olaya dahil olabiliyor bazen..alt ve shift ile numeric kombinasyonlar falan..Çok şükürki laptop almıyorum kendime ama bazen eş dost kurulum için getiriyor deli oluyorum..

Arkadaşlar Samsung NP300E5Z notebook uma windows 8.1 kurdum. Biosta uefi modunu etkinlestirdim. PC çalışıyor sıkıntı yok windows 7 dönmek için kurulum yapmak istiyorum. Bir türlü bios a göremiyorum.Denemediğim yöntem kalmadı. Gelişmiş sekmesinde Uefi firmware settings ekranı bende gelmiyor. Hızlı başlat ı devre dışı yaptım yine olmadı. Böyle yaşamak zorunda mıyım. YARDIM

bataryayı bi kez çıkarıp geri tak f2 ile girmeyi dene yada esc ye bas ordan biosa yönlendirmesi lazım

Shift tuşuna basılı tutarak Yeniden Başlat. Bu sefer normal yenidenbaşlamayacak Çıkan ekranda Sorun gider/Gelişmiş Seçenekler/UEFI Bellenim ayarları diye gider oradan yapabilirsin.

Edited by xarax

aynı laptop elimde şu an uefi etkin ilk açılışta f2 f4 seçenekleri ekrana geldiğinde f2 ye basacaksın giriyor diğer bi seçenek esc ye bir kere bas bu ekranda boot menü açılır tab tuşu ile apss menü ye geç setup a tıkla bios a atıyor

tüm bunlar olmuyorsa bios güncellemeyi dene