Jump to content

bilgisayarım açılmıyor

fargas

Recommended Posts

Dün kullanmış oldugum bilgisayarım bu gün açılmıyor kasaya elektrik girişi görünüyor power on dügmesi ile açılış işlemleri başlıyor ekranda hiçbir görüntü yok monitör power save konumuna geçiyor girişte arıza uyarı sesleri vermiyor kasayı açtım anakarta elektrik girişi var anakartın üzerindeki ışık yanıyor CPU fanı aktif ama IDE kanallarına baglı CD-ROM , hardiske elektrik gelmiyor CD-ROM 'u açmaya çalıştıgımda sürücüde ne ışık var nede ses neden kaynaklandıgını bulamadım anakart ve CPU' dan şüpheleniyorum sorunum hakkında bilgi sahibi olan, fikir ve deneyim sahiplerine duyrulur

problem ana kartta gibi görünüyor CPU lar genelde arıza çıkartan parçalar değillerdir... bağlı olan herşeyi söküp Ram HDD CD-ROM VGA vs... sonra ana kartı bi boşta dene sonra da deneme yanılma yöntemiyle parçaları değiştir derim hangi parçada sorun olduğunu anlayabilirsin...

cdromların açılmadığına ve işlemci fanın falan çalıştığına göre muhtemelen sürekli restart ediyor makinan onun için öncelikle kabloları kontrol et bütün parçaları tek tek sök ve tekrar tak eğer imknın warsa ekran kartını we ramleri kontrol et muhtemelen onlardandır :wacko:

Bilgisayarının Bağlantılarını çıkar. Kasayı aç. İçerisini temizle, anakartın üzerine kuru hafif bir bezle 10-15 defa vur.. Ekran kartını ve ramleri çıkar. Sonra anakartın üzerindeki tozları da al. Ekran Kartını Ramlerini tak. Sistemine gir.

Selametle

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

Sorun Power Supply de olabilir anakartta. öne bi power supply dene eger sorun dewam ederse sorun anakarttadır. Anakartın Garantisi dolmuş ise anakartı TİNERLE İYİCE Bİ YIKA VE 20 Dk kadar güneste beklet sonra bi daha dene düzelme ihtimali cok yüksek...basarilar.

biosu güncelle

birde dilinle anakatı kontrol

çarpıldığın yer çalışıyor demektir.

:D:):)

kardeş bence tozdandır. tozları küçümsemeyin kısa devre bile yaptırıyor ben sık sık temizliyorum şimdiye kadarda sorun yok sen ana kartın pilini çıkar alkol ile iyice yıka oldan son kurut dene çalışacaktır...

biosu güncelle

birde dilinle anakatı kontrol

çarpıldığın yer çalışıyor demektir.

kardeş bence tozdandır. tozları küçümsemeyin kısa devre bile yaptırıyor ben sık sık temizliyorum şimdiye kadarda sorun yok sen ana kartın pilini çıkar alkol ile iyice yıka oldan son kurut dene çalışacaktır...

arkadaş konuyu mayıs ayında açmış yaklaşık 2 ay önce yani bu sorun hallolmuştur diye düşünüyorum bi de merak ediyorum bi sorun hakkında konu açan arkadaşlar hallolduğu zaman veya başka çözüm bulduklarında neden bunu belirtmiyorlar bu durumda bazı arkadaşlar da tarihe dikkat etmeden bu konulara cevap yazıyorlar forum düzeni açısından hiç iyi değil diye düşünüyorum...

• 1 ay sonra...

Dün kullanmış oldugum bilgisayarım bu gün açılmıyor kasaya elektrik girişi görünüyor power on dügmesi ile açılış işlemleri başlıyor ekranda hiçbir görüntü yok monitör power save konumuna geçiyor girişte arıza uyarı sesleri vermiyor kasayı açtım anakarta elektrik girişi var anakartın üzerindeki ışık yanıyor CPU fanı aktif ama IDE kanallarına baglı CD-ROM , hardiske elektrik gelmiyor CD-ROM 'u açmaya çalıştıgımda sürücüde ne ışık var nede ses neden kaynaklandıgını bulamadım anakart ve CPU' dan şüpheleniyorum sorunum hakkında bilgi sahibi olan, fikir ve deneyim sahiplerine duyrulur

tek kelimeyle ekran kartı uçtu..

benim de masaüstü bilgisayarım yaklaşık yarım saat önce kapandı ve o zamandan beri açılmıyor. ilk başta ısındığı için kapandığını düşündüm ve kasayı açtım, cpu ekran akrtı ve hdd normale göre daha sıcaktı. cpu fanını söküp soğuttum. daha sonra kasa da soğuyunca her şeyi geri takıp çalıştırdım fakat power ışığı çok kısa bir süre yanıyor ve sonra da açılmıyor. fişini çekip tekrar takarsam power ışığının yanamsını sağlayabiliyorum fakat pc açılmıyor. sorun nedir sizce? eğer yarın sabaha kadar açılmamakta direnirse ram ve ekran kartı değişikliği yapıp deneyeceğim. eski donanımlar çalıştıracak mı acaba. umarım anakarta bir şey olmamıştır. :(

power ı değiştir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...