Jump to content

Uefi Win 7 Win 8

hikmetim
 Share

Recommended Posts

elimdeki güncel win 7 isolarından yani bu siteden indirdiğim 13in1 isolarını uefi kurulumu için çift menulu açılış nasıl yapabilirim. dvd kurulumu için bu isolara ne gibi bir işlem yapmam gerekiyor.köylü,nün yaptığı 16in1 win 8.1 isosu var bunun install wim dosyasını silip win 7 13in1 in install wimini atsam çalışırmı.tabii bi de açılışta win 8 kurulum yazısını değiştirmek gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Win7 nin uefi desteği yoktur sadece windows  8.1 uefi desteği vardır.

Yok daha neler, tekrar düşünün ve öyle cevap verin !  Yada aşağıdaki linkleri takip edin. En azından bir şeyler öğrenebilirsiniz bu konuda !

http://www.tnctr.com/topic/261829-uefi-nedir-gpt-nedir-tum-bilinmeyenler/

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd744301(v=ws.10).aspx

Haydi kolay gele !

• Editor

elimdeki güncel win 7 isolarından yani bu siteden indirdiğim 13in1 isolarını uefi kurulumu için çift menulu açılış nasıl yapabilirim. dvd kurulumu için bu isolara ne gibi bir işlem yapmam gerekiyor.köylü,nün yaptığı 16in1 win 8.1 isosu var bunun install wim dosyasını silip win 7 13in1 in install wimini atsam çalışırmı.tabii bi de açılışta win 8 kurulum yazısını değiştirmek gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim.

benim anlamadığım o ilk kurulum aşamasındaki Win 8 resmini değiştirme amacı nedir? teknik servis için ne gereği var ki? dursun varsın o resim. format sonrası bir daha karşılaşılacak bir şey değil ki...

13in1 win 7 dvd si var sadece bu dvd yi uefi kurulumuna çevirmek istiyorum.siteden koylu kardeşin yaptığı uefi 13in1 eylul 2014 gibi mesela.indirmek istemiyorum.hem öğrenmiş olurum.. :D

resim değil kardeş yazı olmazsa olmaz değil es geçilebilir.ben sadece tekrar indirmeyip elimdeki isoyu çevirmek istiyorum.mesela köylü kardeşin yaptığı win 8.1 16in1 isosu var bu isoya win 7 13in1 in install wimini atsam ve iso olarak kaydetsem hem uefi hemde normal kurulum yapar mı dvd den..