Jump to content

Pc Usb Belleği Taşınabilir Görmesi

Cruzzwo
 Share

Recommended Posts

s.a arkadaşlar 16 gb toshiba ve 8 gb kingston flaş belleklerim var pc bunları taşınabilir disk olarak görüyor sağtıkla güvenli çıkar bölümündede şöle yazıyor silicon power aygıtını çıkart şeklinde yazıyor

win 8.1 kurucam bilgisayarıma usb boot programların hiç biri görmüyor 3 günden beri bununla uğraşıyorum baya araştırma yaptım ne denediysem olmadı yada ben yapamadım bununla değerli yardımlarınızı bekliyorum lütfen ve rica ediyorum aklım durdu sinir oldum....

W6Yy14.png

Edited by Cruzzwo

s.a arkadaşlar 16 gb toshiba ve 8 gb kingston flaş belleklerim var pc bunları taşınabilir disk olarak görüyor sağtıkla güvenli çıkar bölümündede şöle yazıyor silicon power aygıtını çıkart şeklinde yazıyor

win 8.1 kurucam bilgisayarıma usb boot programların hiç biri görmüyor 3 günden beri bununla uğraşıyorum baya araştırma yaptım ne denediysem olmadı yada ben yapamadım bununla değerli yardımlarınızı bekliyorum lütfen ve rica ediyorum aklım durdu sinir oldum....

Nt6 hdd installer ile harddiskten kurabilirsin windows u 

Nt6 hdd installer ile harddiskten kurabilirsin windows u 

hiç denemedim nasıl yapabilirim peki sıkıntı usb leri de çözmem gerekiyor 16 gb flaş belleği çöpe atmak istemiyorum sorun pc nin usb flaş bellek olarak görmemesi sıkıntı burda

S.Aleyküm arkadaşım ilk önce kullanmak istediğin flash belleklerini( low level format tool')'la bir biçimlendir,biçimlendirdikten hemen sonra ekran kapanmadan MBR'A çevir zaten kendi soruyor tamam demen yeterli.mümkünse yani vaktin varsa biçimlendirmeden önce çıkan ekranda (tam format,biçimlendirme) seçeneğiyle yap biraz sürüyor ama daha iyi olur.bidene bakalım iyileşecekmi.  buradan indirebilirsin=http://www.tnctr.com/topic/185888-hdd-low-level-format-tool-430/.kolaygelsin

pc usb bellegini görmeme sebebi biosla kaynaklıdır genelde fat32 olan usb eski bioslar görür 

Ayrıca format atmak ıcın biosu göstermek şart değildir usb wındows ıso kalıbını açıp nth6 ile format atabılırsınız 

Konu sitede mevcut basit ve kullanışlı bi işlemdir

pc usb bellegini görmeme sebebi biosla kaynaklıdır genelde fat32 olan usb eski bioslar görür 

Ayrıca format atmak ıcın biosu göstermek şart değildir usb wındows ıso kalıbını açıp nth6 ile format atabılırsınız 

Konu sitede mevcut basit ve kullanışlı bi işlemdir

kardeşim ben bios konusunu aştım ondan yana sıkıntı yok benim sıkıntım usb flaş belleği taşınabilir olarak görmesi üstte resimdede belirttim ben biosa girdim öncelik olarak format için usb flaş belleğimi gösterdim f10 yapıp cıktım pc yeniden başlarken anakar marka model ekranında takılı kalıyor usb nin ışıkları sürekli yanıp sönüyor fakat formatlama ekranı bir türlü gelmiyor öncen böle bir problem yoktu taki usb flaş belleğim taşınabilir olana kadar.

bakın aynen resimde olduğu gibi

rm9b7M.png

umarım bu resim açıklayıcı olur inşallah 

taşınabilir aygıt sorunu için sürücüleri kaldırmayı dene

aşağıda kullanışlı bir uygulama var

http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

bu küçük yazılımla flash belleklere ait daha önceden yüklenmiş sürücüleri tek tek uninstall etmeyi dene

bios da kilitlenme sorunu bazı anakartlarda mevcut özellikle foxconn

taşınabilir aygıt sorunu için sürücüleri kaldırmayı dene

aşağıda kullanışlı bir uygulama var

http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

bu küçük yazılımla flash belleklere ait daha önceden yüklenmiş sürücüleri tek tek uninstall etmeyi dene

bios da kilitlenme sorunu bazı anakartlarda mevcut özellikle foxconn

kardeşim sürücüleri kaç kere kaldırdım bir bilsen bu flaş bellek usb değilde aygıt yönetiçisinde hdd olarak görünüyor usb device olarak görünmüyor anlayacağın bu flaş belleği usb flaş belleğe çevirmemiz gerekiyor bunun bir programı varsa arkadaşlar bir el atın lütfen hala caresini bulamadım. taşınabilir hdd olduğu için format esnasında bunu pc görmüyor.

flaş belleğinin modeli nedir ayrıca yoksa o mp3 flaş falan mı aynı belleği başka pc dede dene aynı sorunu yapacakmı diye sonra yine olmazsa flaşx belleğe firmware atmak alzım ama garantisi varsa garantisine yollayın ama bu dediklerimi bir deneyin başka pc de falan

flaş belleğinin modeli nedir ayrıca yoksa o mp3 flaş falan mı aynı belleği başka pc dede dene aynı sorunu yapacakmı diye sonra yine olmazsa flaşx belleğe firmware atmak alzım ama garantisi varsa garantisine yollayın ama bu dediklerimi bir deneyin başka pc de falan

2 tane var. toshiba diğeri kingston her ikisinide aynı olarak gösteriyor

hmm dediğim ggibi siz onları başka yerde deneyin aynısını ypıyorsa cihazlarda sıkıntı vardır varas garaye yollayın yoksa firmware atmayı deneyin eğer başka yerde yapmıyorsa sistemi geri yükleyin yada formatı atın en son ihtimal olarak