Jump to content

Hdd Multiboot Nasıl Kurulur?

matraxx22
 Share

Recommended Posts

Bu sahadan uzun zaman uzak kaldımbirde geldimki bu camia baya gelişmiş gezellikler yeşermiş şu multiboot çalışmalarını çok sevdim biraz araştırdım Hdd den kurulummu dersin usb yi cd ye çevirmemi dersin çok şaşırdım bunlar mükemmel şeyler

En çok hoşuma giden Hdd de bir bölüm oluşturuluyor ve o bölüm format dosyaları bulunduruluyor yanlış anlamadıysam o bölümdeki işletim sistemlerini format için kuruyorum öylemi bu konuda açık bir anlatım istiyorum sizden kimi yazılar var benim için çok karmaşık kimi yazılar var benim için karma karışık bodoslama bu olayı öğrenemem ya şu grub4dos nedir nasıl kurulr

En çok merak ettiğim komple silsem pcyi grub4dos ve işletim sistemlerinin bulunduğu bölüme dokunmasam ön yükleme kısmında ben kaldırmadıkça sonsuza dek kalırmı grub4dos her seferind kullanabilirmiyim anladığınız kadarıyla ben çok az şey biliyorum ilk önce basit açıklamalarla ilk soru işaretlerinin giderilmesi gerek benim için kavradıktan sonra karmaşa bende kapılırım

şu an Pascal Multiboot v3 indiriyorum ama ne yalan söyliyim nasıl kurulucağına dair en ufak fikrim yok

harici hdd ile multiboot yapiyor arkadaslarimiz yapman gerekenleri arkadaslarimiz  anlatir size 

harici nin dışında olmuyormu acaba bende 500 gb lık USB girişli HDD var ondanmı yapabilirim yani sadece

Halbuki ben bu işemi ilk duyduğumda Sabit HDD ye bir bölüm açılır kurtarma diski gibi her zaman o kısım kullanılır format vs için bu bana süper bi şey gibi gelmişti halbuki öyle değilmiş yani format için artık cd dvd flash hatta Harici HDD ye bile gerek kalmadan başlangıç ekranına yerleştirilmiş Boot ekranından sistemi tekrar inşa edebilmek gibi algıladım ben bunu ama öyle değilmiş

Belki bi kaç sene sonra he şimdiki bilgisayarlara değilde yeni jenerasyon bilgisayarlara gelir var hatta ama özelleştirilme imkanı olmayan win8 le gelen yeni laptoplarda bunu görmüştüm ama sadece Win8 ve o kurtarma kısmını özelleştirme  imkanı tanınmamış

Edited by matraxx22

Bu konu "Sohbet-Chat" forumundan "Yazılım" forumuna taşınmıştır.

Bu site yönetici vasıflı şahıslar akılları sıra siteyi düzenlediklerini sanıyorlar ama askeri kışlaya çevirmişler siteyi kişisel paylaşımı kafalarına göre düzenlemek nedir ya ben konuyu nereye ve ne için açtım onların yaptıklarına bak ve yardım almak için açtığım konu çöp kimin yüzünden acep OFFF OFFF bişey demek istemiyorum horoz kendi çöplüğünde öter

kahretsin

yönetici doğru olanı yapmış bence çünkü bilgi almak istediğin konu yazılımla alakalı.

HÖ - HÖ

Benim istediğim Özgürlük buradaki olay özgürlüğün kısıtlanması

Not:Editlendi ama HÖ - HÖ ilalebet orada var olacak

Edited by matraxx22

HÖ - HÖ

Ya neden her zaman yardakçı yada şapurşupurcu çıkıyor her yerde yapılıyo her keze yapılıyo semtler arası minibüslerde bile şöförün .... şekilde savunan öven .... diyimde yanlış anlaşılmasın

Benim istediğim Özgürlük buradaki olay özgürlüğün kısıtlanması kapiş 

yazmayı beceremiyorsun anlatmayı vede anlamayı hiç becerememişin Hocam

seninde açtığın konuda bu site hakkında yazdığın gibi bizde görüşlerimizi ve bilgimizi paylaşıyoruz bencillik yapmıyoruz Hocam

Ama kişisel hakaret sınırlarını belki farkında olmadan benim az önce hiddetle aştığım gibi aşmayalım kırıcılığı farkındasız bir şekilde zorlamayalım

Konu Burda Kapansın HOCAM << Hocam ne ya :) hehehe

Bu konudan artık bana fayda gelmez Sabote edildi ediliceği kadar

1 TB harici harddiskimin 100 GB lik kısmını ayırıp multiboot yaptım kullanıyorum.Ayrıca 100 GB lik bir kısım daha ayırıp içine win 8.1 kurdum usb den çalışıyor.Geri kalanı da depolama olarak kullanıyorum.Yani yapılıyor sorun yok.

Harici harddiske multiboot yapacaksan winsetupfromusb kullan,sadece usb bellekleri değil harici harddiskleride görüyor.

Harici harddiske windowsu kurup usb den kullanacaksan wintousb kullan,program vs kurup usb den kullanabilirsin.

Not:Burası bilgi paylaşım alanı biraz kibar olun :)

Bu site yönetici vasıflı şahıslar akılları sıra siteyi düzenlediklerini sanıyorlar ama askeri kışlaya çevirmişler siteyi kişisel paylaşımı kafalarına göre düzenlemek nedir ya ben konuyu nereye ve ne için açtım onların yaptıklarına bak ve yardım almak için açtığım konu çöp kimin yüzünden acep OFFF OFFF bişey demek istemiyorum horoz kendi çöplüğünde öter

kahretsin

kardeş sen hayırdır?

1 TB harici harddiskimin 100 GB lik kısmını ayırıp multiboot yaptım kullanıyorum.Ayrıca 100 GB lik bir kısım daha ayırıp içine win 8.1 kurdum usb den çalışıyor.Geri kalanı da depolama olarak kullanıyorum.Yani yapılıyor sorun yok.

Harici harddiske multiboot yapacaksan winsetupfromusb kullan,sadece usb bellekleri değil harici harddiskleride görüyor.

Harici harddiske windowsu kurup usb den kullanacaksan wintousb kullan,program vs kurup usb den kullanabilirsin.

Not:Burası bilgi paylaşım alanı biraz kibar olun :)

Yürekten Eyvallah İşte istediğim de bu !

kardeş sen hayırdır?

OO müdür ne yaptın . Adam dövcek beyler durum ortada fazla söze gerek yok Dikkatini çekebildik hele

bir sıkıntın varsa konunu raporlayabilir ya da özel mesaj atabilirdin, buradan laf atmana gerek yok. burası askeriye değil istediğin zaman istediğin kişi ile konuşabilirsin. incici misin, ergen misin nesin.

abi adamin dibisin :) incici ler basti galiba forum u :P kac kisi burda laf anlatmaya calisiyoruz