Jump to content
TNC-TR

red_d

Üye
 • Content count

  585
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

red_d last won the day on April 26 2018

red_d had the most liked content!

Community Reputation

432 Excellent

2 Followers

About red_d

 • Rank
  TnC Silver

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mbr ye uefi kuramazsınız, o kısımda bir hata var. Siz baştan şu adımları izleyin. Usb yi uefi modunda başlatın, kmpe x64 win10 ile açın, isosetup tan x64 windows isosunu yerleştirin, hdd ekranına gelene kadar devam edin, kurmak istediğiniz hdd nin eski sistemden kalan bölümleri varsa hepsini "sil" yapın, hdd tek parça ve "raw" durumunda olacaktır, daha sonra aynı hdd yi seçip kuruluma devam edin, "windows kurulumda ek bölümler oluşturulabilir" benzeri bir uyarı alacaksınız, devam edin. Uefi kurulumda toplam 5 bölüm oluşturacak ve diski gpt ye çevirecek. En büyük bölüm üzerinde kuruluma devam edin, zaten seçili durumdadır. Bu aşamalarda sorun alıyorsanız ekran görüntüsü atın. Belki bir faydamız dokunur. Bu sistem üzerinden bu şekilde defalarca format attım, umarım faydalı olur.
 2. Usb yi fat32 olarak formatladığınızı ve KMPE yi uygun şekilde usb ye aktardığınızı varsayıyorum ya da usb yi ikiye bölerek yaptıysanız (fat32+ntfs) KMPE nin bulunması gereken fat32 lik kısmın aktif (active) olduğunu varsayıyorum. İlk ihtimal --> UEFI olarak format atmak isterseniz usb yi boot managerden UEFI olarak başlatınız, aksi takdirde UEFI format atamazsınız. Genelde gözden kaçan ya da unuttuğumuz ama önemli bir ayrıntıdır. 2kinci ihtimal --> Yukarıdaki bilgilerde sorun yoksa kurmak istediğiniz işletim sisteminin x64 olduğundan emin olun. Bu kısımda hata yaptığınızı zannetmiyorum.
 3. Benim laptopa da kurulmuyordu, bios ta bir ayar var ahci ve compatible diye, öyle bir ayar vs varsa onu değiştirip dene belki işe yarar.
 4. Winsetupfromusb ile multiboot yapıp xp isolarını ekleyebilirsin.
 5. red_d

  Multiboot 2018

  Çoğunda flaş 2 ye bölünüyor, ilk kısım fat32 olduğu için uefi sorunu yok. İkinci kısım ntfs olduğu için iso larda 4 gb sınırlaması da yok. İsoların nereye atılacağının önemi de yok. Benim bildiğim ve kullandığım sistemler: 1-km 8-10 pe + winsetupfromusb 2-km boot v2 3-AIOboot Yapımcı arkadaşlar sistemleri sürekli güncel tutuyor. İstediğini deneyebilirsin, konuya vakıf olursan ekleme çıkarma da yapabilirsin. Hepsi özelleştirilebilir sistemler.
 6. red_d

  Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

  Aslında zaten yüklemiştiniz, dosya ve klasörler gizli kalan fat32 kısmındaydı. Gizli kısmı göremediğiniz için farkedememişsiniz. Flaş fat32 + ntfs olarak bölünür ve fat32 kısmı gizlenir. Siz sadece depolama için ayrılan boş ntfs kısmını görebildiğiniz için yüklenmediğini zannetmişsiniz.
 7. red_d

  Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

  Flaşınız 2 parçaya bölünmüş ve fat32lik gizli bölüm görünmüyor, merak etmeyin flaşınız hala 16 gb. Booticenin part manage kısmından flaşı tek parça haline getirin düzelir.
 8. Kmboot daha gelişmiş ve daha kapsamlı bir çalışmadır ayrıca km 8-10 pe yi bünyesinde barındırır. Uefi formatı her iki çalışma üzerinden yapabilirsiniz, usb yine fat32 olarak formatlamanız gerekir. 4gb sınırı Windows İSO boyutu için geçerlidir ve km sistemleri için Windows İSO boyutunun önemi yoktur çünkü İSO bun nerede olduğunun önemi yoktur, km sistemlerini Uefi olarak başlatırsanız İSO nun boyutu ve yerinin önemi olmaksızın Uefi olarak format atabilirsiniz. Konu başlıklarını ve videolu anlatımları incelemenizi tavsiye ederim.
 9. red_d

  Km10 Pe 1709 V2.4 (x86/x64) 10.02.2018

  Güncel konuyu inceleyiniz, sistem geliştirilmeye devam ediyor.
 10. red_d

  Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

  @tahsin4345 xp olarak köylü ustanın kxpe2 yi ekleyebilirsiniz.
 11. Çözümü eski konuda yazmıştık unutulmuştur tabi, uefi için ayırdığımız fat32 kısmı gizlidir ve bu kısmı win8 ler göremez, harf ataması da yapmaz, dolayısıyla tüm programların bulunduğu KMPE klasörü, minst klasörü de görünmez ve programlar açılmaz. Bu durum sadece win8 lerde mevcut, win10 lar gizli bölüntüyü de görür ve harf atar bu nedenle win10 larda programlar normal çalışır. Win8 lerin programları görmesi için ise KMPE klasörünü adını değiştirmeden flaşın görünür olan ve win8 in harf atayabildiği NTFS kısmına kopyalamak yeterlidir. Yani her iki kısımda da KMPE klasörü olmalı. Sistem direk anadizinlerde KMPE klasörünü bulmaya ayarlıdır. Ntfs kısmı win8 lerde görünür olduğu için win8 açıldığında NTFS kısmına koyduğunuz KMPE klasörünü algılayıp programların normal çalışmasınk sağlar.
 12. @karadurak hocam eski ve yeni İsoSetupları karşılaştırdım, ortaya 2 durum çıktı. 1. Eski versiyon KMPE ile Win10 1709 tüm sürümler kuruluyor ama 1803 te sadece pro ve home sürümleri kuruluyor, diğerlerinde resimdeki hatayı veriyor. 2. Yeni versiyon KMPE ile Win10 1803 tüm sürümler kuruluyor ama 1709 da sadece pro ve home sürümleri kuruluyor, diğerlerinde resimdeki hatayı veriyor. Bu windows 10 ortalığı karıştırıyor Diğer programları daha denemedim. Kullandıkça geribildirimde bulunurum.
 13. Teşekkürler @karadurak hocam indirdim, peki önceki kmpe ile 1803 ve üstü bir win10 u kurmaya çalıştığımızda hata verir mi, eski winsetup.dll 1803 ve üstü ile uyumsuz mu?
 14. Önceki kmpe ile 16-17-18 sürümlerinin tamamını kurudum sorun yoktu, belki yeni güncelleme ile ilgili bir sorun vardır.
 15. Sürüm farketmeksizin kurması lazım, eski isosetup sürüm seçmiyordu, her türlü sürümü kuruyordu.
×