Jump to content

red_d

Üye
 • Content Count

  600
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

red_d last won the day on April 26 2018

red_d had the most liked content!

Community Reputation

449 Excellent

2 Followers

About red_d

 • Rank
  TnC Silver

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://dentex.github.io/apps/youtubedownloader/ bu linki deneyin.
 2. Android telefonlar için youtube dowloader programı var, googleplayde yayınlanmıyor, sitesinden apk yı indirip telefona kur, sürekli güncellenen bir program, belki çare olur. https://dentex-youtube-downloader.tr.aptoide.com/
 3. Windows 8.1 Embedded Industry Pro Update 3 X64 Mart 2019
 4. Güzel fikir el değmemiş güncel Pro+Embedded, Netframework leri de eklersen arşivlik olur, x86 yapmıyorsun biliyorum ama elin değerse ona da arşivde her zaman yer var , 8.1 x86 eski makinelerde hala çok güzel çalışıyor. W10 sistem gereksinimlerini yükseltti, zaten hala hatalarla dolu. 8.1 in oturması bile bu kadar uzun sürmemişti, 1903 de sıkıntılıysa bize 8.1 den başkası yaramaz. İşin kötü tarafı artık 8.1 le uğraşan yok, güncel sistem bulmakta zorlanıyoruz. Fırsat bulursam oturup kendim yapacam artık Eline sağlık hocam. EDİT: Güncel konuyu yeni gördüm
 5. Ufak tefek şeyler hocam sıkıntı değil, kurcalarken gözüme çarptı sadece.
 6. @karadurak hocam menüleri kurcalarken ufak bir hataya daha denk geldim. "parola sıfırlama" menüsündeki ilk satır "KMPE (x86 / x64)" tıklanınca başlamıyor, "bootmgr" bulunamadı hatası veriyor. rescuentmenu.lst kontrol ettim, başlama kodunda hata yok "chainloader /boot/bootmgr" ama "boot" klasörü içinde "bootmgr" dosyası yok, bu nedenle başlamıyor. Ben de kmpe klasöründeki ya da anadizindeki bootmgr yi alıp "boot" klasörüne kopyaladım sorun çözüldü. Bir de farkettim ki alt menülerin hepsinde gfx görseli var ama ana menüde gfx görseli atanmamış, siyah ekranla geliyor. Anamenuye de gfx atadım açılış daha güzel oldu Bu kısımda hata alan varsa yazdığım şekilde düzeltebilirler.
 7. Geribildirim, tavsiye, fikir konularında vakit buldukça dönüt yaparım hocam ama teknik konulardan uzak kaldım, program editleme, ekleme işi sende
 8. @karadurak Hocam menüleri kurcalarken ufak bir hataya denk geldim. "setupmenu.lst" "setupmenu.lstt" şeklinde yazılmış, menu file bulunamadı hatası veriyor. Hata alan arkadaşlar varsa buradan düzeltebilirler.
 9. Markadan markaya farkediyor demekki, @caprice77 de aynı sorundan bahsetmiş, Kullanım konusunda basit bir kullanıcıyım, pek oyun oynamam, Adata nın bu serisinde sorun olabilir. Hdd ye döndüğümden beri bilgisayarın açılış hızı haricinde pek bir yavaşlık farketmedim, normaldir çünkü pc yi zorlayacak pek işlem yapmıyorum Elbette oyun oynayanlar ya da 3d çizim programları kullananlar için gerekli. Sonuçta oyunlar sürekli write-delete yapan programlar. Sonuç olarak Adata 240gb için elimizde 2 acı tecrübe var, yani Adata yı listeden çıkartın bence. Popüler Ram üreticilerinin ssd lerine yönelmek daha mantıklı olur samsung, sandisk gibi, sonuçta temel itibariyle flaş bellekler ve ram belleklerle çok benzerler. not: Elimde 256gb sandisk extreme pro usb 3.1 SSD flaş bellek var, 2 yıldır hunharca kullanıyorum hala taş gibi çalışıyor.
 10. Adata su 240gb 3d nand kullandım. 1.5 yıl dayanabildi maalesef. Bana mı denk geldi bilmiyorum tecrübemi paylaşmak istedim. Bu başlık daha önceleri de açıldı, başka forumlarda da açıldı ve çoğunluk ssd konusunda Samsung cevabını verdi. Ssdler, usb bellekler gibidir, ne kadar sağlam yapılsalar da bozuluyorlar, hdd kadar dayanıklı değiller maalesef. Ben hdd ye döndüm, ssd bana lüks geldi
 11. Kurulum, dosyaları hdd ye yükledikten sonra hata veriyorsa iso dan kaynaklı olabilir, çünkü kopyalama işleminden sonra kmpe nin pek işi kalmaz. Bir de özellikle belli bir sürümden önceki w10 larda (1709 dan önceki miydi tam hatırlamıyorum) pro ve home sürümleri haricinde bir sürüm kuruyorsanız hata verebilir. Aklıma gelen ihtimaller bunlar.
 12. ram disk yetersiz. en az 3 gb ram a ihtiyaç var. program çalıştırınca bu miktar 3 gb nin de üstüne çıkar. 4 gb ramda rahat çalışır.
 13. Ellerine sağlık üstat. Multiboota wim olarak ekledim. Gözüme takılan yerleri söyleyim: Masaüstündeki "tema değiştir" bende hiç tepki vermedi, ne hata verdi ne de çalıştı, gerçi bana lazım değil. Saat değişmiyor, 3 saat ileri gösteriyor. Sağ tık yapıp değiştireyim dedim, o da hiç tepki vermedi. Bunlar dışında sorun yok,wifi çalışıyor, diğer programlar çalışıyor, Windows kurtarma bölümü eklemen iyi olmuş. 2 gb üstü ram türetimi gösteriyor. Eski makinelerde kullanamayız, gerçi yanında kmpe var, o kadar eski bir makineye denk gelsek (kaldıysa) bile sorun olmaz. Bir öneri: WinPE oluşturma yöntemleri farklı ama kmpe de kullandığımız isosetup winbuilderde script haline getirilebilir mi, Dism++ a alternatif ve kolay bir yöntem olarak eklenebilir. Aklıma gelen, gözüme takılanlar bunlar. Sonuçta gayet başarılı bir sistem. Tekrar ellerine sağlık.
 14. Ben aklıma gelenleri yazayım, her ne kadar kmpe üzerinden format atmayı bilsek de bazen ufacık ayrıntıları kaçırdığımız oluyor. 1- KMPE yüklediğiniz flaşı fat32 olarak mı yapılandırdınız? Ya da flaşı ikiye böldüyseniz KMPE nin olduğu kısım fat32 mi? 2- Kullandığınız isonun UEFI desteği var mı? 3- Bazı netbooklar sadece 32 bit UEFI olarak kuruluyor. Gerçi notbook demişsiniz bu ihtimal olamaz sanırım. 4-Bios ayarlarını kurcalayın, belki UEFI ayarı için kaçırdığınız bir yer vardır. 5-Fat32 ise boot managerde flaş 2 isimle görünür, biri genelde "flaş adı + EFI device" (UEFI başlatmak için), diğeri sadece "flaş adı" KMPE yi normal mbr olarak başlatmak için. UEFI kurulum yapmak için flaşı UEFI olarak başlattınız mı? 6- Eğer ilk 5 maddeyi doğru yaptıysanız ve AOMEI işe yaramadıysa "Windows Disk Yönetimi"nden HDD yi raw formatına getirin, siyah rente kalsın, ntfs ya da fat32 yapmayın, sonra isosetuptan isoyu seçip kurulum aşamalarına devam edin. HDD bölümlemeye geldiğinizde diski otomatik olarak GPT ye çevirip 5 parçaya bölmesi gerek. 7- Son olarak cmd üzerinden hdd bölüm tablosu değiştirme komutları var, ezberimde değil,bulunur. oradan convert etmeyi deneyin. Sakın yanlış anlamayın, format atmayı bilmediğiniz gibi bir şey söylemiyorum, ima bile etmiyorum, belki gözünüzden kaçan basit bir ayrıntı vardır diye olasılıkları yazmak istedim. Eğer bunlarda sorun yoksa benimde gözümden kaçan bir ayrıntı var demektir. Konuyu uzman arkadaşlara bırakıyorum.
×
×
 • Create New...