red_d

Üye
 • Content count

  250
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

red_d last won the day on May 27

red_d had the most liked content!

Community Reputation

126 Excellent

About red_d

 • Rank
  TnC Bronze
 1. Merak etme geri bildirim konusunda her türlü desteği vereceğimizden emin olabilirsin
 2. Üstad harika bir çalışma olmuş, km10pe çok daha iyi yerlere gelecek demiştim, bununla birlikte daha üstün özelliklere sahip olacak. Eline konuna sağlık, güncellemeyi bekliyoruz.
 3. Wim doğru paketlendi, sistem açıldı, bu kez de başlat menusüne sabitlediğim kısayollar sanki program kaldırılmış sadece kısayolu kalmış gibi duruyor. Son adım az kaldı Edit: 10tools.ini ye girdileri eklemeyi unuttum Pardon hocam.
 4. Paketlemeyi tekrar kontrol ederim. SIV de sorun yok bende düzgün çalıştı, hwinfo dışındakiler benim donanımı tam görmedi. Hwinfo tüm donanımları tam gördü.
 5. @karadurak hocam wim i değiştirip başlattığımda winload.efi hatası verdi. Neyse bir sonraki versiyona kadar bu şekilde kullanırız sorun olmaz. bu arada HWinfo diğerlerine göre çok daha başarılı çalışıyor, diğerlerinin görmediği donanımı Hwinfo rahat gördü. Geri bildirimler devam edecek, sistem çok iyi yerlere gidiyor.
 6. Alındı, yapılıyor, saol hocam.
 7. Evet 10tools un içine almak özelleştirmeyi kolaylaştırır hocam. Şimdi x64 ün sistem wim inden düzenleyebilirim o zaman. Deneyeyim.
 8. @karadurak hocam buradaki program kısayollarını nereden düzenleyebilirim. 10tools.ini ye masaüstü ekleme-çıkarma-isim değişikliği vs yaptım oldu ama sadece bu kısım olmadı, başka bir yerde daha yazılı sanırım. 10tools.wim e program ekleme-çıkarma yaptım, onları düzenleyecektim.
 9. Xiaomi mi 5 kullanıcısıyım, gayet memnunum, fiyat/performans canavarıdır, ama arayüze alışmak ve ayarlar,menüler vs kurcalayıp bulmak zaman alır, Samsung kadar basit değildir. Bu xiaominin yeni telefonu baya sağlam özelliklerde bi amiral gemi yapmışlar, bence aynı özelliklerde telefonlarla (mesela S8-S8+) fiyat karşılaştırması yap, eğer fiyat konusunda uygunsa tavsiye ederim, güzel telefondur.
 10. Teşekkür ederim @NAMIKABI , Konu benim cahilliğimden uzadı 64 gb+ flaşın varsayılan exFAT olduğunu bilmiyordum.Bu arada exFat ı Fat32 ye çevirmenin 6-7 yolunu keşfetmiş olduk
 11. Yine Phison cipsetli usb arattıracaksınız bana Marka model söyleyin de direk gidip alalım bari.
 12. Tamam bcd sorununu hallettim, benim windows karman çorman olmuş, acronisle recovery yapınca temiz sistemde bcd sorunu kalmadı.
 13. Fat32 formatlamada sorun yok, her türlü formata çevriliyor, benimki cahillik sadece, 64gb ve üstü flaş bellekler varsayılan olarak exFAT formatındaymış, ben yeni öğrendim Onu yaptım zaten, yukarıda da söylediğim gibi cahillik 16 gb flaşa benim live sistemler anca sığar Ben full paket yapıyorum (kurulum, live sistemler, linuxler, gerekli programlar, driver pack 14gb,ne ararsan) 4gb boş yerim kaldı
 14. Daha öncekinde böyle bir sorun olmamıştı. direk easy moddan ekledim, bunda professionalden de aynı oluyor,kontrol ettim ramdisk kodları da aynı ama bir yerde hata yapıyorum sanırım. efi ye bir kaç denemeden sonra kazara ekledim onlar değişmedi ama boot a eklediklerim olmadı.
 15. o sorun daha önce de vardı hocam, daha çözülmedi. bcd lerle ilgili başka bir sorunum var,kendi efi kısmımdaki bcd ye sendeli efi bcd yi örnek alarak win10x64pe full ekliyorum, boot.sdi gösteriyorum kaydediyorum.buraya kadar sorun yok, win10x64Lite yi eklerken pe64s.sdi gösterip kaydediyorum,burada da sorun yok. sonra tekrar win10x64 full e bakıyorum ki bizim boot.sdi ,kendiliğinden pe64s.sdi ye dönmüş. yani hangisini değiştirirsem değiştireyim diğeri ile eşitlenmiş gibi aynı sdi lere dönüşüyo. kayıt girdileri kafayı yedi sanki. ilk defa karşılaşıyorum böyle bir şeyle.