Jump to content
TNC-TR

red_d

Üye
 • Content count

  551
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

red_d last won the day on February 28

red_d had the most liked content!

Community Reputation

406 Excellent

2 Followers

About red_d

 • Rank
  TnC Silver

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Enable
 1. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Win8 x86 native çok eski pc ler içindir, 512 mb ramlı pclerde kullanılmak üzere tasarlandı (maalesef hala mevcut). Sistem kaynaklarını minimum düzeyde kullanır. İnternete bağlanmaktan ziyade eski pc lerden dosya kurtarma ya da eski pc lere sistem kurma için yapıldı, o nedenle driverler her pc ye uygun olmayabilir, yeni pc lerde diğer seçenekleri kullanabilirsiniz, native sürümü fazla yer kaplamaz zaten, wim boyutuna dikkat ederseniz küçüktür . Diğer seçenekler ise 1 gb ve üstü pc ler için kullanılır, pc nin işlemcisine ve ramına göre x86 ya da x64 seçilebilir. Kmpe sistemi karşımıza çıkabilecek her türlü pc düşünülerek yapıldı. Tabi kullanmak istemediğiniz sürüm varsa yerden tasarruf etmek için wim dosyasını ve bcd deki ilgili sistem girdisini silebilirsiniz.
 2. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Bende de SDI full paketi var ama kmpe deki lite SDI paketini biraz kurcaladım da sanki sisteme göre modifiye edilmiş gibi duruyor. Sadece otomatik bat dosyalarından bahsetmiyorum, driverlerin bulunduğu sıkıştırılmış paketler de sisteme göre modifiye edilmiş. SDI deki full paketi kullanırsan hata verebilir. Yine de denemek lazım. Tabi şunu da unutmamak gerek, SDI full paketten kurulum yaparsan sadece basic driveri değil komple full driveri kurar, bu da ram ın şişmesine sebep olabilir. Örneğin kmpe deki lite SDI de ekran kartının sadece basic driveri var ve temel işlevleri karşılayacak kadar dosya mevcut ama SDI full paketten kurarsan ekran kartının arayüzüne kadar her şeyi kurar, bu da sistemin şişmesine neden olur. Örnek vereyim sadece amd ekran kartı driverinin boyutu 400 mb (SDI full de) Bence orayı kurcalamayalım, adamlar sisteme göre yapmış işte
 3. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Bu sistemi bilgisayara kuramazsın ama bu sistemi usb den çalıştırıp içindeki Windows kurulum programlarının yardımıyla (masaüstünde ISOsetup programını kullan) elinde bulunan herhangi bir Windows 7-8-10 iso dosyasından bilgisayara kurulum yapabilirsin. Windows kurulumu için adımları kısaca sayacak olursak. 1- Kmpe yi usb den başlat. 2-Kmpe içindeki Windows kurulum programını başlat. (ISOsetup) 3- Elindeki Windows kurulum iso dosyasını göster. (nerede olduğunun önemi yok) 4- Açılan ekranda kurulumu tamamla. Normal kurulumdan neredeyse hiçbir farkı yoktur. Kmpe deki kurulum programını başlatıp (masaüstünde bulunan ISOsetup programı) kurmak istediğin Windows iso dosyasını seçtikten sonra (iso dosyasını nerede olduğunun bir önemi yok, ister başka bir usb de olsun ister D diskinde olsun) karşına bir pencere açılacak. Çok tanıdık bir pencere, bildiğimiz windows kurulum ekranı. Normal windows kurulum adımlarını uygula. Tek fark kmpe çalışıyorken açılan o pencere üzerinde kurulum yapıyoruz. Bu kadar.
 4. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  @karadurak hocam yanlışlıkla raw olmuş bir hdd nin bölümlerini kurtarmaya çalışırken minitool partition wizard "pro ya yükseltin" diyor. Bölüm kurtarma pro kısmındaymış. Bunu full yapma şansımız var mı? Aomei partition assistant ile hallediyorum şu an.
 5. red_d

  Telefona Video Kopyalayamıyorum

  bence senin telefon izinlerinde sorun var. sdcard a yazma izineri kapalı olabilir, sdcard ta sorun da olabilir. başka bir sdcard la deneme yap, bir de sdcard ı çıkartıp card readerle bilgisayara bağlamayı dene. Normal bir program sdcard a ulaşmaya çalışınca izin seçenekleri çıkar, izin verirsin geçersin sende bırak izin vermeyi direk deaktif görünüyor, enteresan. Telefon marka model nedir?
 6. red_d

  Telefona Video Kopyalayamıyorum

  Canlı tv uygulamalarında yapımcı uygulamaya sadece kanalların canlı yayın linklerini koyar ama çözünürlüğe müdahale edemez. Eğer tv kanalı yayını 576p de veriyorsa (hd yayın) , ki şu an çoğu öyle, mobil veriden çok harcar. Mobil veri ile canlı tv izlenmez yani. Youtubede de eğer 240p 360p aralığında izlersen çok harcamaz ama görüntü 240p de sıkıntılı olur. Ne kadar ekmek o kadar köfte yani. Evde wifi varsa onu kullan bence. Her şey reklamlardaki gibi olmuyor maalesef, otobüste giderken ya da iş yerinde 90 dk maç izlemek tüm ayın mobil verisini bitirebilir mesela.
 7. red_d

  Telefona Video Kopyalayamıyorum

  YouTube Downloader_6.0.apk Programı telefona kur, ayarlardan indirme yenini sdcard olarak ayarla, youtube den istediğin videoyu istediğin kalitede ya da mp3 olarak indir. Playstore de bulunmaz, güvenlidir. Hem bilgisayadan indirip telefona atma derdinden de kurtulmuş olursun. Nasıl kullanıldığını kısaca anlatayım. Telefondan youtube uygulamasını aç, istediğin bir videoyu aç, paylaş butonuna tıkla, açılan pencereden youtube downloader e tıkla ve istediğin kalitede videoyu indir.
 8. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Kmpe de Kopyala yapıştırla çalışması için programları kopyaladıktan sonra profile.txt dosyasına ekleme yapman gerekir. @deepestlove Kardeş sanırım benim hazırladığım sistemi indirmişsin, o sistem winbuilder ile yapıldı herhangi bir araçla usb ye eklenip çalışır çünkü programlar wim in içine gömülü, ama minstall nasıl eklenir ya da eklenebilir mi ben de bilmiyorum çünkü minstall programları harici bir klasörden çalıştırır. Programlar wim e gömülü değildir. Bence kmpe yi kullan, elindeki paketi buna kolayca entegre edebilirsin. Ayrıca elindeki paketi o winpe nin wim ine eklemeyi başarsan bile toplamda 55gb bir iso oluşur ve ram a yüklemek mümkün değil, yani kısaca çalışmaz.
 9. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Hocam sanırım arkadaş indirdiği minstall i komple başka bir winpe ye entegre etmeyi söylüyor. Programları kmpe deki minstall e eklemek değil. Ya da ben yanlış anladım
 10. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Onu karadurak hocam cevaplayabilir, beni biraz aşar ama biraz teferruatlı iş. Önce minstall i winpe çekirdeğine ekleyip başlangıçta çalışmaya ayarlaman gerek. Sonra programların olduğu klasör yolunu minstall e göstermelisin. Bütün ayarları yaptıktan sonra winpe nin wim ini tekrar paketlemelisin.
 11. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  O bölümü ayrıca bulamayız sanırım hocam. Kurtarma bölümünün bir parçası şeklindedir. Gelişmiş seçeneklerin içinde. Winre nin içinden çıkartsak hangi dosyalar olduğunu tam bilmiyoruz, o da eksik dosya olduğunda hata verebilir.
 12. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Hocam biraz baktım da boyutu şişirebilir, her sürüm 200 mb üstünde. Aklıma gelmişken Lazesoft un içinde de benzer özellikler var aslında, windows kurtarma-hata düzeltme-fix vs. Boyut konusunda sorun olacaksa eklemeyelim, kmpe iso boyutu şu anda 2.67 gb civarında.
 13. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Türkçesi yok diye hatırlıyorum hocam, https://technet.microsoft.com/en-us/library/jj680675(v=vs.85).aspx Microsoftun kendi dağıtımı var. O da ingilizcedir zaten. Sanki modifiye edilmiş dart da vardı ama eski konularda unutulup gitmiştir.
 14. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Yapmaz olur mu hocam, kullanan var hala, en çok da bize lazım olur. Benim niye aklıma gelmedi ki bu Hatta eskiden MSdart ekli windows iso su arardık. Sonraki güncelleme için notlara ekle hocam, toplu güncellemede eklersin, gayet güzel olur.
 15. red_d

  Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

  Nostalji güzeldir, teşekkürler hocam.
×