Jump to content

Adsl den yeni haberler

alperen_69

Recommended Posts

BU YAZ HER YERDE TTNET FIRTINASI ESECEK !

İşte TTNet’ten muhteşem bir kampanya !

TTNet ADSL ‘e Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında abone olan ve 2 yıllık taahhütname imzalayan herkes 2007 yılı sonuna kadar çok özel fiyat tarifelerinden faydalanacak üstelik bedava modem sahibi olacak.

Kampanyanın Zamanlaması:

*Kampanya 4 Haziran – 31 Ağustos 2007 tarihleri arasında yapılan başvurularda geçerlidir.

*Abone indirimli tarifeden, 2007 Aralık ayı sonuna kadar yararlanacaktır.

Seçenekler:

A) Bedava kablolu(combo) modem + 2007 sonuna kadar indirimli fatura(aşağıdaki tabloda 2.sütun fatura tutarıdır)

:( Bedava kablosuz(Wireless) modem + 2007 sonuna kadar indirimli fatura(aşağıdaki tabloda3.sütun fatura tutarıdır)

KAMPANYA FİYAT TARİFESİ (YTL):

E7DBD5B7C2154B10A1FAAA38FF612D00.jpg

Mevcut kampanyada, müşterilere Combo modem ile verilen 2 aylık ücretsiz kullanım, 4 Haziran tarihinden sonra alınan başvurularda verilmeyecek olup, kampanya sadece yukarıdaki iki seçenek ile(A ve :) devam edecektir.

Acemiwebci: Arkadaşlar aslında bu olay bir KAMPANYA ! Ancak TTNet üst yönetimle yapılan toplantıda tüm kullanıcılara uygulanacak tarife konusunda sorular soruldu ve dolaylı yoldan 1 Ocak 2008 tarihi itibariyle bu tarifelerin uygulanabileceği şeklinde izlenim alındı. Bu yüzden başlıkta tarife olarak yazdım. Daha önceki bir topicte bu konu hakkında bilgi vermiştim. Haziran veya Eylül ayında uygulanmakta olan tarifenin değişeceğini ve hazırlık yapıldığını duyurmuştum. Çünkü ciddi anlamda Telekom'a fiyat politikaları konusunda tepki var. Sayısız dava ve eleştiri var. Üst yönetim bunları dikkate alıyor ve hem fiyat politikasını düzeltmeye hem de yatırıma devam ediyor.

Ancak unutmayınki Telekom'da bir şirket. Şirketlerin ana amacı para kazanmaktır. Başlangıçta 6,5 milyar dolar ödediler ve hala yatırım yapmaya devam ediyorlar. Biraz da adamlara hak vermeli. Ama biz de makul tepki ortaya koyup adamlardan makul fiyatla hizmet alma talebimizin sonuna kadar arkasında durmalıyız.

Size son bir bilgi: Hala mecliste duran (siyasi kavga yüzünden geçemeyen) Tekel Yasası mutlaka biran önce TBMM'den geçmelidir. Böylece Telekom gibi şirketlerin TEKEL'i ortadan kalkmalı, hizmet taahhütünü yerine getiren halka hizmet edebilmelidir. 4077 sayılı yasa gereğince de bizler yani nihayi tüketici en uygun bulduğumuz şirketten dilediğimiz gibi hizmet alabilmeliyiz. Bunun ötesi yok.

kaynak : donanımhaber

kendi yorumum : bana göre bu bir tuzak,şöyleki 2048 hızını aldıysanız 2008 e kadar 54 ytl çok güzel ama 2008 den itibaren yüksek bir ihtimal 139 ytl ye geri dönecek ve bu hızı 2 yıl kullanmak zorunda kalacaksınız yani tarife değiştiremiyeceksiniz,diğer açıdan kafe açacaklar için iyi bir fırsat oda 7 ay 2048 i 54 ytl den kullanacaklar

teşekkürler

Şu an 49 ytl ye 256 kbps kullanıyorum, benim için avantajlı gibi, 7 ay 30 ytl ye kullanırım bir de kablosuz modemim olur. Bana mantıklı geldi. zaten 256 sınırsız kullanıyorum.

Bu yeni kampanyadan yararlanmak için mevcut hattımı kapatmam mı gerekli? yoksa aynı adsl hattı üzerinden kampanyaya geçebilir miyim?

Bir de 256 sınırsız 30 ytl + kablosuz modem kampanyasında 2 ay ücretsiz mi kullanacağım?

Şu an 49 ytl ye 256 kbps kullanıyorum, benim için avantajlı gibi, 7 ay 30 ytl ye kullanırım bir de kablosuz modemim olur. Bana mantıklı geldi. zaten 256 sınırsız kullanıyorum.

Bu yeni kampanyadan yararlanmak için mevcut hattımı kapatmam mı gerekli? yoksa aynı adsl hattı üzerinden kampanyaya geçebilir miyim?

Bir de 256 sınırsız 30 ytl + kablosuz modem kampanyasında 2 ay ücretsiz mi kullanacağım?

2 ay ücretsiz kullanamicaksın. cünkü tarifenin başladıgı günden sonra kaydolan için 2 ay ücretsiz kullanma kalkıyor.

burayı iyi oku:

Mevcut kampanyada, müşterilere Combo modem ile verilen 2 aylık ücretsiz kullanım, 4 Haziran tarihinden sonra alınan başvurularda verilmeyecek olup....

bence cok harika bir kampanya degil. 7 ay ucuz kullanıcaksın 15 ay normal ödiceksin. normalde zaten modem veriliyordu. baglantıyı alıyorsun 2 ay ücretsiz + modemde onlardandı.

Haberin altına yazılan yorum bence bize biraz fikir vermeli arkadaşlar. 2007 sonundan sonra yani yeni yıla girdiğimizde bu tarifeye başvuran arkadaşların eski tarifeye dönemeleri ve tarife değiştirememeleri durumunda çok zarar olur bence hatta biraz daha kötümser olmak gerekirse yeni yılda bir anda yeni zamlar bile gelebilir. Dikkatli düşünmek lazım yabancıların tekelinde olan bir sektörde telekomun bize acıyacağını hiç sanmıyorum sonuçta iş dünyası kurtlar sofrası..

Arkadaşlar bu durum fiber girişlerden kaynaklanan kamu oyu yoklaması gibi geliyor bana. Yani yeni yılda yeni hükütmetle kesin indirime gideceklerdir. Çünkü yüksek hıza fazla talep olmaya başladı. İnsanları yüksek hıza alıştırmaya çalışıyorlar. 16mbit 2008 de gelecek diye açıklama yapmışlardı. Her zamanda kötümser olmamak lazım. Bu fırsattan yararlanmalı.

256 için zaten 49 ytl veriyorum, 256 yı yeni yılda da zamlandıracak değiller ya.

Peki ya ben bu 256 sınırsız kampanyasına başvursam kablosuz modemimi alsam ve 2008 yılında hız artırımına giderlerse, ben bu hız artırımından yararlanabilecek miyim? aklımdaki sorulara cevap arıyorum, kampanya 2 yıllık. ucu karanlık. 2009 yılına kadar neler değişir teknolojide kimbilir.

ARKADAŞLAR DİKKAT alttaki yaptığım yorumu lütfen okuyun ilk başta çok çekici ama 2008 itibari ile indirim bile olsa bana cüzzi bir indirim olacak gibi geliyor bazıları 2008 ile beraber 8 mbit hız gelecek diyorlar ama belli değil bence bu bir tuzak onun için DİKKAT yani 2008 den sonra 139 ytl öedeme mecbur kalabilirsiniz ve 2 sene tarife değiştiremiyorsunuz kapatmak istediğinizde modem +kullanım parası alınacak ve tarife değişikliği ancak daha yüksek hız istersen sağlanacak :)

Sayın alperen69, şahsım adıma konuşuyorum, şu an 256 kbps ile bağlanıyorum, 7 ay boyunca 20 ytl ucuza kullanacağım ( 140 ytl eder ortalama ) ve bir de kablosuz modemim olacak.2008 de ise zaten 256 kbps kullandığım için 49 ytl ödemeye devam edeceğim, elbette fiyat ve hızda değişiklik olursa daha hızlı bir tarifeye geçebilirm. ( sizin yorumunuza da hak veriyorum 2048 kbps bağlantı şu an için cazip gelebilir ama tuzak olduğu aşikar.) Lakin 256 kbps bağlantı kullananlar için büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum, yanılıyor muyum sizce?

Telekom 256 sınırsız veriyor mu artık ?

Ben vermiyor biliyordum ama, birkaç forumda okuduğuma göre veriyor,bir de vermese 256 sınırsızda kampanya yapmazdı.Ben geçmeyi düşünüyorum şahsen...

yahu arkadaşlar eminmisiniz bi sıkıntı doğurmasın sonra bu dönme olayları iyi bi araştırma yapmak gerek buda 10 punto

bankalar gibi milleti yanlış mecralara yönlendirmesin bide şöyle bi bakın tarifelerde ne zaman değişiklik oluyor ilginç

yahu arkadaşlar eminmisiniz bi sıkıntı doğurmasın sonra bu dönme olayları iyi bi araştırma yapmak gerek buda 10 punto

bankalar gibi milleti yanlış mecralara yönlendirmesin bide şöyle bi bakın tarifelerde ne zaman değişiklik oluyor ilginç

Haklısınız, telekom ne zaman bir iyilik yapsa altından bir çapanoğlu çıkıyor ama bu sefer güvenmek istiyorum telekoma.Pek bir zararım olacağına da düşünmüyorum ama.zaten 49 ytl ödüyorum.

Okulların tatil zamanını bekliyorlar kampanya için, ne kadar çok müşteri çekersek o kadar iyi düşüncesiyle.Şu 2 yıl değil de 1 yıl olsaydı süper olurdu ama...

hareketete geçmeden birraz belleyelim bakalım neler oluyor iyice düşünelim tuzaga gelmeyelim derim

Aynen Sana Katiliyorum Bncede Hemn Atlanilmaz Ya Bir Bit Yenigi Varsa

kampanya çok güzel de

eski aboneleri kapsamıyor

yani aboneliği iptal ettirip yeniden alayım desem dedim ama

01 Haziran 2007 itibariyle aboneliği iptal ettirenlerler için geçerli değil diyor :)

sizde 512 veya 1mgbit hatta bakın

sonucta 512 olsa olsa 39 ytl den 70 ytlelere gider onada indirim yaparlar 50 ytl ye duser

ortalamasını alırsanız yine karlısınız sonuçta hız artıyor

23 kb yerine 40-50kb olacak 512 de

• 2 hafta sonra ...

bu konuda benimde ufak bi sorum olacak bende arkadaşımla birlikte 1024 kbs sınırsız 99 ytl paketine başvurdum 2 ay ödemesiz bu paketi 4 aydır kullnıyorum sözleşmeli olarak acaba isteğim dahilinde tarife değiştirme şansım varmı sözleşmeyi okuma gibi bi zahmete girişmedim ama bilgiis olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...