Jump to content

Flash Belleğe Bulaşan Virüs

kafkas066
 Share

Recommended Posts

bilgisayara taktığım flash bellek içerikleri bellek içerisinde gizli haline getirilen klasör içerisina taşınıyor ve görünür bir kısayol oluşturuyor.

ne yaptıysam etkisiz hale getiremedim. Format atıyorum çıkarıp tekrar taktığımda aynı olay oluyor.

yardımlarınızı bekliyorum.

pgkdjN.png

Edited by kafkas066

Demekki  virüs bilgisayarına da bulaşmış.Galiba Windows 7 kullanıyorsun.Win 7 kullanıyorsan Combofix ile tarat ayrıca Eset nod 32 ya da smart security kur.Aynı virüs bir tanıdığım 2 bilgisayarı ve 2 harici Hdd sinde vardı.Bu şekilde hallettim.İstersen Teamviewer dan bağlanıp yardımcı olabilirim.

Biçimlendirme yaptığınız halde gene aynı sorun oluşuyorsa pcye yerlesmis bir virüs söz konusu. Başlat-çalıştır-msconfig yazıp başlangıç sekmesindeki programların ekran görüntüsünü alıp koyar mısınız? Bir bakalım.

Başlangıçtan virüsü tespit ettiysen ve devredışı bıraktığın halde gene aynı sıkıntı yaşanıyosa virüs kendini görev zamanlayıcıya eklemiş olabilir. Görev zamanlayıcı da virüsü tekrardan başlangıça ekliyordur. Hatta bazı inatçılar var. kendini sürekli farklı klasörlere kopyalıyo. Bir kafasını koparıyorsun 10 kafa çıkıyo. Görev yöneticisindeki çalışan programları, Başlangıç programlarını ve Görev zamanlayıcıda ki görevlerin çıktısını alıp koyarsan daha net bişekilde yardımcı olmaya çalışırız.

FLASH DİSKLERİ VİRÜSLERE KAPATIN, KÖKTEN ENGELLEYİN. ÇİFT YÖNLÜ KORUMA ve KESİN ÇÖZÜM.

Flash disklere bulaşıp hızla yayılan bazı virüslerin, bellekteki dosya ve klasörleri gizleyip isimsiz gri bir (gizli) klasöre taşıyıp görünmemesine neden olan, veya flash disk içine klasörlerin kısayolunu oluşturup klasörleri gizli yapan bu tür sorunları kalıcı bir şekilde çözmek için aşağıda yapılan tarifleri sırasıyla ve dikkatle uygulayın.

UzMVE6l.png

1- Emsisoft Emergency Kit

2- Malwarebytes

3- Combofix

ile taratıp temizleyiniz. Bu üç program diğer bir çok antivirüs programlarının bulamadığı veya kaçırdığı virüs ve zararlı yazılımları bulup temizleyebiliyor. Bu üç programla taramayı güvenli modda yapmanız önerilir.

tam bilgi şu adrese bak

http://blog.sivrihisar.web.tr/flash-disk-virusleri.html