Jump to content

Yandex Maps Ve Navi'nin Favorileini Nasıl Alırım?

mogokce
 Share

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar. Ben telefonumda Yandex'in haritalar ve navigasyonunu kullanıorum. Ve 1-2 yıl boyunca kaydettiğim onlarca favori(yer imi) var. Cihazı root edip root klasöründe falan aradım ancak bu favorilerin kayıtlı olduğu yeri bulamadım. Uygulamada da export etme özelliği yok. Bu yer imlerini yeni telefonuma nasıl aktarabilirim?

Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar şuan forumda olmayabilirler ama bildiğim kadarı ile bu dosyaları görebilmek için telefonun rotlu olması gerekebilir. Ben BlackBerry  Z10 cihazımda şu klasörde görüyorum belki yer imleri ve favoriler orada bir yerde  olabilir.

GXhWHVG.png

Onlara baktım hep de o klasörlerde harita indirmeleri var ne yazık ki. Yandex'e hangi dosyaya kaydediliyor bari onu söyleyin dedim, onu aktarayım dedim, şu an bu verileri indirmeniz mümkün değil diyorlar. İleride bu talebimi barındıran bir güncelleme yayınlama sözü verdiler de bana şimdi lazım. Nasıl keşfedebiliriz bu dosyayı acaba?

İlginçtir Yandex klasörlerindeki hiç bir dosyanın tarihi değişmiyor. Nereye gömüyor anlamış değilim.

Sonradan baktım değişenler varmış. SQL database dosyaları falan var. Bir çok aynı dakikada değişen var. Bu iş beni aşacak galiba. Yandex'ten güncelleme beklemenin dışında yapabileceğim bir şey kalmadı.

Edited by mogokce

ben başka bir telefona geçiş yapcağım. Oraya aktarmak istiyorum favorileri. Acaba eski telefondaki data klasöründeki yandex verileri yeni telefonla uyuşmazlık çıkarır mı? Bir de 2 gündür uğraşıyorum galaxy ace 4 var, kitkat kullandığından mı nedir bir türlü root edemedim. Turkcell'in verdiği G313HY model Ace 4. Root atsam data klasörünü kopyalayıp bir deneyeceğim.

ben başka bir telefona geçiş yapcağım. Oraya aktarmak istiyorum favorileri. Acaba eski telefondaki data klasöründeki yandex verileri yeni telefonla uyuşmazlık çıkarır mı? Bir de 2 gündür uğraşıyorum galaxy ace 4 var, kitkat kullandığından mı nedir bir türlü root edemedim. Turkcell'in verdiği G313HY model Ace 4. Root atsam data klasörünü kopyalayıp bir deneyeceğim.

Sana verdiğim adres apklerin unpack olduğu klasordur programfiles gibi ama android apk de yedekler.Hiçbir sorun çıkmaz her cihazda çalışır.Android paketleme arşivi değişmiş bir linux sistemdir.

Root konusunda esexplorer bazı cihazlarda root olmasa bile dosya kopyalamana izin verir ama değiştiremessin.

Edited by 2016

Sana verdiğim adres apklerin unpack olduğu klasordur programfiles gibi ama android apk de yedekler.Hiçbir sorun çıkmaz her cihazda çalışır.Android paketleme arşivi değişmiş bir linux sistemdir.

Root konusunda esexplorer bazı cihazlarda root olmasa bile dosya kopyalamana izin verir ama değiştiremessin.

Yok zaten yandex'in yüklü olduğu yani dökümanları alacağım telefonda root sorunu yok. O root'lu. Asıl problem dosyaları aktaracağım galaxy ace4'ü rootlayamıyorum. Bu yüzden de data klasörüne yazamıyorum.

Titanyum backup ile uygulamaların yedeğini alabilirsin datasıyla beraber. Yeni cihazda restore yaparsın. Büyük ihtimal sorun olmaz. 

Root klasöründe yazabilir mi sence? Deneyeyim mi? Bana yazamaz gibi geliyor.

Root klasöründe yazabilir mi sence? Deneyeyim mi? Bana yazamaz gibi geliyor.

Root izni ancak sistem dosyalarına erişim için istenir.  Yandex map in telefonun fabrika çıkış halinde bu uygulamayı rom içinde barındırıyor olması gerekir ki pek ihtimal vermiyorum.  Oldu da sistem uygulaması olsun yine farketmez tüm uygulama dataları sistem içinde saklanmaz zaten, bu yüzden her ihtimalde o uygulama yedeğini alabilirsin. Emin olmak istiyorsan al backup ı upload et ben denerim restore ederek  :)

Root izni titanium backup için gereklidir bu arada  :) 

Edited by yasak_ask

Apk'lerin data klasörü root kök klasörünün altında ve yazmaya karşı korumalıdır. Eski telefonumdan bunun back-up'ını alsam da yeni telefonu rootlayamadan yazamam. Sıkıştım kaldım.

EsExplorer kur cihaz data/data klasorunde com.yandex gibi klasor olacak tamamını kopyala başka rootlu cihaza aynı apk kur yedeğini kopyala titanumbackup otomatik olanı sadece zaten.

Tüm yorumlarınızın sonu root izni ile bitiyor arkadaşlar. Sen de titanium back-up programı da root izni ister demişsin. Son arkadaş da rootlu cihaza kopyala demiş. O yüzden bunları uygulamadan önce telefonu root etmenin yollarına giriştim ne yazık ki.

Kısacası şuanda yandex'in dosyalarının yerini buldum da yeni telefon olan Galaxy Ace 4(G313HY)'ün rootlanması için yardım bekliyorum.

• 5 hafta sonra ...

Arkadaşlar öncelikle ben telefonumdaki arızayı giderince başka bir telefona geçmekten vazgeçtim. Kendi telefonumu da fabrika ayarlarına döndürerek güzelce temizledim. Ancak yandex maps ve navi'nin back-up aldığım asec ve data klasörlerini formattan sonra restore yaptım ancak aynı telefon olduğu halde uygulama çalışmadı. Açılırken hata veriyordu. Sonra sadece data klasörlerini aktardım, yine öyle oldu.

Bayramdı seyrandı derken müsait bir vakitte data klasörlerindeki dosyaları tek tek inceleyerek favori eklenince hangisinde değişiklik oluyor diye baktım ve nihayetinde tespit ettiğim şu dosyaları yeniden restore edince hem favorilerime kavuştum hem de uygulama çalışmamazlık yapmadı.

Navi için ru.yandex.yandexnavi klasörü altındaki "favourites" dosyasını aktardım.

Maps içinse şu dosyaları restore ettim:

1) ru.yandex.yandexmaps/files/bookmarks/labels.db

2) ru.yandex.yandexmaps/databeses/labels.db

3) ru.yandex.yandexmaps/databeses/labels.db-journal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By semsibey
      Rons WebLynx 2023.12.27.1248 + Portable

https://www.ronsplace.ca/Products/RonsWebLynx
      Rons WebLynx, çok sayıda web sitesi bağlantısını depolamak ve düzenlemek için kullanılan bir Windows masaüstü yer imi yöneticisidir.
      Bağlantıları doğrudan WebLynx'e göndermek için Google Chrome, Edge, Brave ve Firefox için mevcut olan Web Tarayıcı entegrasyonunu kullanabilirsiniz
      Rons WebLynx, yer imlerini düzenlemek ve yönetmek için kullanılan bir Windows masaüstü uygulamasıdır. Yer imleri yerel bilgisayardaki WebLynx belgelerinde saklanır, dolayısıyla bulutta 'paylaşılmaz' ve üçüncü taraf depolamaya bağlı değildir.
      Araştırma, pazarlama veya yalnızca çok sayıda (1000'lerce) bağlantıyı düzenlemek için idealdir. Günümüzde, internet günlük hayatımızın bir parçası haline geldiğinden, hemen hemen herkes iyi bir yer imi yöneticisine ihtiyaç duyabilir; genellikle bir yer imi yöneticisine ihtiyacınız olduğunu, kullanmaya başlayana kadar fark etmezsiniz.
      WebLynx, gücü, zarafeti ve kullanım kolaylığını birleştirir ve onu İnternet'i kullanan herkes için mükemmel bir araç haline getiren otomatik bağlantı kontrolü gibi özelliklerle doludur.
      Tarayıcı sekmelerinde boğulmayı bırakın ve dikkatinizi odaklayın! Hala şansın var! Açık ve Yönetimi Kolay
      Bağlantılar, iyi bilinen klasör ve etiket kavramları kullanılarak düzenlenir ve yeni, bozuk ve yinelenen bağlantıları (ve daha fazlasını) hızlı bir şekilde kontrol etmek için ek Görünümlere sahiptir.
      Aramalar klasörlerde veya sekmeler arasında veya her ikisinde birden yapılabilir ve özel görünümler oluşturmak için klasörler ve etiketler Gruplar halinde toplanabilir.
      Yerleşik tarama/okuma panelleri, bağlantıları kontrol ederken kolaylık sağlar ve tüm bunlar, mantıklı bir şekilde açıkça sunulur.
      Bağlantıları IN'e Getirmenin Pek Çok Yolu
      Bağlantıları WebLynx'e almak daha kolay olamazdı:
      Tarayıcı yer işaretlerinizi içe aktarın. Herhangi bir şeyi, tarayıcınızdan seçilen metni veya bilgisayarınızdaki bir dosyayı veya dizini sürükleyip bırakın. Outlook, Word belgeleri, 'Outertech Linkman' ve hatta web sitelerinin tamamı dahil olmak üzere hemen hemen her yerden bağlantı bulmak için içe aktarmayı kullanın. Yapıştırın veya son olarak elle girin. Bağlantıları ÇIKARMANIN BİRÇOK YOLU
      Bağlantıları etiketleri ve klasörleriyle birlikte dışa aktarın veya bağlantı İçeriğini (okuma görünümü) dışa aktarın.
      Aşağıdaki HTML, XML, Linker Exchange veya İçerik formatlarında Dosyaya veya Panoya aktarın.
      Güç ve Otomasyon
      WebLynx otomasyon gücüyle ilgilidir.
      Tüm bağlantılarda periyodik olarak yapılan otomatik kontrollerin yanı sıra, seçilen sayıda bağlantı yeniden kontrol edilebilir, temizlenebilir ve düzenlenebilir. Klasörler ve etiketler 'Birleştir' veya 'Boşunu Kaldır' gibi seçeneklere sahiptir.
      Gruplar, klasör ve etiket koleksiyonlarını gösterir ve Otomatik dosyalama, yapılandırılabilir kurallara göre bağlantıların taşınmasını veya kaldırılmasını gerçekleştirir.
      RSS Okuyucu Dahil
      RSS beslemeleri bağlantılı web sayfalarından otomatik olarak çıkarılır ve Bağlantı Bilgileri panelinde listelenir. İşleri daha da kolaylaştırmak için 'Yayın içeren Sayfa' Görünümü, yayın içeren tüm sayfaları gösterir.
      Yayınlar herhangi bir klasöre Aktif Klasör olarak eklenebilir ve ardından Gruplar kullanılarak bir veya daha fazla yayın 'Gelen Kutusu'nda birleştirilebilir.
      Tarayıcı Entegrasyonu
      Bağlantıları doğrudan WebLynx'e göndermek için Google Chrome, Edge, Brave ve Firefox için mevcut olan Web Tarayıcı entegrasyonunu kullanın , böylece başka bir uygulamaya geçiş yaptığınızda gezinmeniz kesintiye uğramaz.
      Bağlantılar WebLynx'e, tüm açık WebLynx pencereleri arasında paylaşılan bir yan panel olan 'Giriş Bölgesi' adı verilen bir yerden gelir, böylece bağlantılar uygun şekilde dosyalanabilir.

Installer 21 MB https://www.mirrored.to/files/WFFGY4SZ/Rons_WebLynx_2023.12.27.1248.rar_links Portable 19 MB https://www.mirrored.to/files/R5WSVM4G/Rons.WebLynx.2023.12.27.1248.Portable.rar_links  
    • By artae
      RecoveryTools Yandex Mail Backup Wizard 6.1 | 25.6 Mb
      Yandex Mail Backup Tool by RecoveryTools is a world-class software that will help Yandex Mail users to download Yandex emails to your local storage and online email accounts with all the attachments files included in various formats to complete backup Yandex Mail emails. The software offers many features to its users to download emails from Yandex Mail to several options.

Best Yandex Mail Backup Solution
      Yandex Mail Backup Tool is one of the best application software that provides a solution to backup multiple Yandex Mail accounts. The software supports a wide range of file saving options including email file formats, document formats, email client formats, webmail formats, email server formats, etc. The program also offers a direct way to transfer and forward emails from Yandex Mail to multiple webmail accounts.
      Backup Multiple Yandex Mail Accounts
      RecoveryTools Yandex Mail Backup Wizard is a professionally tested application to download emails from Yandex Mail to local storage and online accounts. The software provides an advanced option to download multiple Yandex Mail accounts at a single process. To backup batch Yandex Mail accounts, create a CSV file contains all email credentials. And then upload it to the software interface for downloading multiple Yandex mail account data at once.
      Save Yandex Mail to Document Formats
      RecoveryTools Yandex Backup Software developed with the best software algorithm flow techniques to migrate Yandex emails to multiple document formats such as XPS, PDF, RTF, DOC, HTML, MHT. The software allows its users to export Yandex emails with attachments to Adobe PDF format to read and view emails offline without facing any problem. The software is also able to convert Yandex Mail to Word document formats to easily share email data without any issues.
      Backup Complete Yandex Mail Account Items
      Yandex Backup tool provides the local file format backup options to download Yandex account emails. The software takes complete account backup of the Yandex mail account including email with attachments. The program not only downloads the emails but also maintain the properties of Yandex emails such as email with attachments, email addresses (to, cc, bcc, from), email subject, email images, email meta properties, email text formatting, email hyperlinks, etc.
      System Requirements:
      Pentium IV Processor, 256 MB RAM, Minimum 100 MB Space
      Operating System: Windows 10, 8.1, 8, 7, Windows Server 2019, 2016, 2013, etc
      Home Page-https://www.recoverytools.com/
      DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

https://nitroflare.com/view/63BC95FC4026C40/txjvd.RecoveryTools.Yandex.Mail.Backup.Wizard.6.1.rar

https://rapidgator.net/file/4292190e3b89891acbdfeba441aaba1d/txjvd.RecoveryTools.Yandex.Mail.Backup.Wizard.6.1.rar

• By artae
      Size:10.42 MBLanguages:English |

Free Download AllMapSoft Yandex Maps Downloader 5 full version standalone offline installer for Windows. It is a tool to download the Yandex Maps images automatically.

Overview of AllMapSoft Yandex Maps Downloader 5
      This is a tool that can automatically download the Yandex Maps images to your PC. It can download the small tiles and save them to your hard disk.
      It downloads maps, including normal maps, satellite maps, and hybrid maps.After downloading, you can view the maps offline with its tool Maps Viewer.
      Moreover, you can combine the small images into one big map image. If you want to make a map of your city by yourself, it is beneficial.

Features of AllMapSoft Yandex Maps Downloader 5
      Lightweight & easy to use
      Output BMP file
      Output JPG/PNG/TIF/ECW/SGI/HFA/IMG/KMZ file
      Export to sqlitedb
      Use yandex maps, both english & russian

Technical Details and System Requirements
      Supported OS: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7
      RAM (Memory): 2 GB RAM (4 GB recommended)
      Free Hard Disk Space: 200 MB or more

HomePage:http://www.allmapsoft.com/

DOWNLOAD

https://nitroflare.com/view/C64B7B47B8B0597/m3sfp.AllMapSoft.Yandex.Maps.Downloader.5.811.rar

https://rapidgator.net/file/0fb0c6072ca0e750c0a8b731d1b87738/m3sfp.AllMapSoft.Yandex.Maps.Downloader.5.811.rar

• By artae
      File size: 12.8 MB

Yandex Maps er is a tool that can automatically the Yandex Maps images to your PC.

It can the small tiles and save them to your hard disk, including the normal maps, satellite maps, hybrid maps. After ing, you can view the maps offline by its tool Maps Viewer, or you can combine the small images into one big map image. If you want to make a map of your city by yourself, it is very useful for you.

Updates: official site does not provide any info about changes in this version.
      DOWNLOAD

http://nitroflare.com/view/1550EA9DB9FC2E8/51tpd.AllMapSoft.Yandex.Maps.Downloader.5.808.rar

https://rapidgator.net/file/a2630ddd319d0b5decf32bb5d67920a9/51tpd.AllMapSoft.Yandex.Maps.Downloader.5.808.rar

• By artae
      [img]https://i114.fastpic.ru/big/2021/0101/1b/e1ca3d224af26a66922d9d1bae4cdc1b.jpeg[/img]
      [b]Guru Maps Pro - Offline Maps & Navigation v4.6.4 Build 504873 | Android | 135.3 Mb[/b]
      Detailed and easy to use offline maps. We have millions POI on our maps. Record your GPS tracks and bookmark your favorite locations.

Offline maps:
      * Amazingly detailed maps of all countries of the world.
      * Based on open data from OpenStreetMap project. OSM is an open-source alternative to Mapquest, Google Maps and Waze.
      * Updated monthly with improved data.
      Bookmarks:
      * Save favorite places on your map.
      * Choose from lots of icons to assign to bookmarks.
      GPS tracks:
      * Record your trips even when app is in background.
      * Monitor your real-time speed, distance and time travelled, as well as altitude right on the map during the trip.
      * Choose from 7 solid track colors or altitude and speed gradients.
      Import and export:
      * It's easy to export your tracks, bookmarks or whole travel collection as KML or GPX file.
      * User itinerary is organized to collections for easy access.
      Small features:
      * MBTiles and sqlitedb offline raster maps support.
      * One finger zooming.
      * Trip computer with speed and altitude.
      * Tracking mode.
      * Coordinates and scale.
      * Visible object set could be customized.
      * 11 different map languages is supported.
      * Map labels size could be changed. Large labels on maps is extremely useful while driving.
      [b]Requirements:[/b] Android 4.1+
      [b]Home Page -[/b][code]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bodunov.GalileoPro&hl=en[/code]

[u][b]DOWNLOAD[/b][/u]

[code]
      http://nitroflare.com/view/30956BE62BD1147/ysths.Guru.Maps.Pro..Offline.Maps..Navigation.v4.6.4.Build.504873.rar
      [/code]

[code]
      https://rapidgator.net/file/6a42996c0eb59ccf78624320a653c591/ysths.Guru.Maps.Pro..Offline.Maps..Navigation.v4.6.4.Build.504873.rar
      [/code]

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...