Jump to content

Achı Ye Xp Hatasi

mondschein
 Share

Recommended Posts

Biosta hdd secenegi sadece achi var. İde vs yok. Xp kurmak istedigimde bir yere kaddar grliyor hep ayni hatayi veriyor. Acpi.sys hatasi. Sata driverli pek cok xp denedim olmadi cozumu var mi.

ustam eğerki cihazda çift ram varsa birini çıkar öyle dene yine aynısı olursa bu sefer diğerini çıkarıp dene hala olmazsa sorunun medyadan kaynaklı olduğunu söyleyeceğim ben yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin . son olarak hala bunları deneyipte oluyorsa işlemci den de olabilir bunu da göz önünde bulundur imkanın varsa başka bir işlemci denemelik olarak tak 

Edited by conveys16

ustam eğerki cihazda çift ram varsa birini çıkar öyle dene yine aynısı olursa bu sefer diğerini çıkarıp dene hala olmazsa sorunun medyadan kaynaklı olduğunu söyleyeceğim ben yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin . son olarak hala bunları deneyipte oluyorsa işlemci den de olabilir bunu da göz önünde bulundur imkanın varsa başka bir işlemci denemelik olarak tak

Saholun hocam . 2 ayri sifir notebook ta ayni hatayi verdi. Arastirmalarin sonucu sorunun xp nin hdd achi surucu olmadigindam bu hatayi veriyormus galiba.

Saholun hocam . 2 ayri sifir notebook ta ayni hatayi verdi. Arastirmalarin sonucu sorunun xp nin hdd achi surucu olmadigindam bu hatayi veriyormus galiba.

xp achı modunda yükleniyordu benim bildiğim sıfır notebooklarda da vermesinin başka bir nedeni olmasın kesin sebebini bana söyleyebilseniz çok iyi olacak . 

Achi ayarında yüklemek için sata destekli xp gereklidir.

Özetle ide ayarında orjinal xp kurulabiliyor vede diyerleri.

Sistemin xp desteği varmı donanım olarak ekran kartı driveri varmı öncelik ona bakmanızı tavsiye ederim.

Xp kurmak istedigimde bir yere kaddar grliyor hep ayni hatayi veriyor. Acpi.sys hatasi.

bir kez daha elindeki cd'ler ile şu ekrana gelince f7'ye basarak format atamayı dene bakalım.

Info1835112.jpg

Notebook Biosta hdd secenegi sadece achi var. İde vs yok.

bunun anlamı bios'un xp kurmaya uygun değil. bu yüzden üstte f7'ye basarak bunun bakalım üstesinden gelecek miyiz?

üstte verdiğim çözüm işe yaramadıysa alttaki özümü uygulayabilirsin

Sata driverli pek cok xp denedim olmadi cozumu var mi. 

bu sefer sadece kendi anakartının sata sürücülerini el değmemiş yani msdn çıkışlı olan ve en azından sp2 yüklü bir xp cd'sine nlite yardımı ile entegre ederek format atmayı deneyebilirsin. internet ortamında bununla ilgili bir çok makale var. onlardan yararlanabilirsin.

Hocam 2 ayri notebook aldim. Win7 sevmexigim ve notebook ozellikleri dusuk oldugu icin xp istiyordum. Tnctr da bulunan pek cok 2015 yapimi satali xp denedim. Hep ayni yerde, acpi.sys mavi ekran hatasi verdi. Xp nin achi surucisu olmadigi icinmis galiba. F6 ile 3. Parti achi suruculerini kurmayi denedim. Floppy ile kurulum istiyordu.notebookta floppy yok. Bir turlu asamadim sorunu.
Forumum birinde xp ye achi suruculerini ekleyip atiliyor demis ama deneyemedim. Satali xp lerde achi dtiveri yok mu