Jump to content

Adsl Den Ultranete Geçersem Download Hızım Artarmı

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar ben 12 gb kota 8 mb download hızında adsl ttnet tarifesindeyim. bana uygun 16 gb lıkkota ve 16 mb hız ultranet tarifesi var.

fakat kopma yaşadığımdan sık sık, teknik servis geldi altyapı, hız 8 mb e sabit ama alt yapı bunu taşımıyor kopma bu yüzden oluyor dediler ve hızımı 1.7mb sabitlediler yani 220 kb/sn. ve ondan sonra gerçekten kopma olmadı. ama bu hız ve kota bana yetersiz geliyor. 16gb  kota ve 16 mb hızdaki ultranet tarifesi tam uyacak. ttnet in fiber internet nerde uygulamasından baktım lokasyonunuzda ultranet var bilgisi verdi.

peki ultranet varsa ki zaten bana o da yeter dediğim gibi, şimdi ben 16gb kotalı 16 mb hızındaki ultranet tarifeye geçersem kotam artar bu bellide bu anlattığım altyapıma göre hızımda artarmı? yoksa bu tarifeye geçsem bile yine alt yapı dan dolayı hız yine en fazla 1.7mb  demi kalır? teşekkürler.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnethipernet/Sayfalar/TTNET-Hipernet.aspx

87 liralık 35mbps olan tarifeyi kulanıyorum. 2 yıllık taahhüt ayda 61 lira ödüyorum. 100 gb Adil kullanım kotası

Şimdilik memnnum sanıyede 4 mbta kadar veri çekebiliyorum

Bunu alabilmek için mahallenize kadar fiber kablo ve kutusu döşenmiş olması gerekmekte.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnethipernet/Sayfalar/TTNET-Hipernet.aspx

87 liralık 35mbps olan tarifeyi kulanıyorum. 2 yıllık taahhüt ayda 61 lira ödüyorum. 100 gb Adil kullanım kotası

Şimdilik memnnum sanıyede 4 mbta kadar veri çekebiliyorum

Bunu alabilmek için mahallenize kadar fiber kablo ve kutusu döşenmiş olması gerekmekte.

akıllı adamlar öyle yaparda ben bana mı yanıt verdin kendinimi anlattın onu anlamadım valla :)

akıllı adamlar öyle yaparda ben bana mı yanıt verdin kendinimi anlattın onu anlamadım valla :)

Ultaranet bildiğimiz ADSL hizmeti. Sizin orda fiber kablo yok o zaman :)

Bulunduğun bina eski ise hız problemin kablolardan dolayı olma ihtimalide var. Bunu araştırablirsin. Öğrenmek içinde en yakın binanızda sizinle benzer bir paketi kullanıpta sizden daha yüksek hız olan varsa, kablolardan şüphelenebilirsiniz.

Malesef hocam bir değişiklik olmaz. Değişiklik olması için yukardaki arkadaşın önerdiği gibi fibernet ya da hipernet olması lazım bölgenizde, oda yok. Ultranet dediğiniz şuan normal kullandığınız adsl işte. 

ultranet şu an kullandığım adsl ise hızda değişiklik olmayacaksa ne diye 16 mb yüksek hızda internet falan diye reklam yapıyorlar o zaman? ne saçmalık ya. 16 mb hız diye alıcam fakat altyapı saçmalığından dolayı on kat altındad hızla kullanıcam. hey maşallah ne saçmalıklarla yaşıyoruz ya. neyse saolun.

Ultaranet bildiğimiz ADSL hizmeti. Sizin orda fiber kablo yok o zaman :)

Bulunduğun bina eski ise hız problemin kablolardan dolayı olma ihtimalide var. Bunu araştırablirsin. Öğrenmek içinde en yakın binanızda sizinle benzer bir paketi kullanıpta sizden daha yüksek hız olan varsa, kablolardan şüphelenebilirsiniz.

peki fiber yoksa, normal adsl ise ultra net, 16 mb hızı taşırmı? taşımazsa yine aldatmacadan başka bir şey değil.

o dediğin sınamayı bende akıl etmiştim. doğru denemek lazım. yalnız sanmıyorum. öyle olsa teknik servis kablolarda nderdi zaten kabloyu ayırıp bağladılarmı 10 tl yazıyorlar :) içten müdehale diyeymiş :) bu arada hızım 8mb e sabitken hız testinde 6-7 mb i gördüğümü hatırlıyorum ama o zamanda işte kopma çok oluyordu. birde kopma olduğunda aynı hattan ttneti arayınca kopma ttnetle konuşmadan bağlanıyordu. dalga geçer gibi oluyordu. sonradan keşfettim kopma olduğunda bağlı telefon hat aranırsa bağlantı hemen geliyor veya tersi hatla başka cep telefonumu falan aradığımda. ne ilgisi varsa artık.?

AKK oldugu sürece 8 16 mb geçmeyin derim..verdiniz üçrete yazık...bende 50 gb bir gün bile dayanmıyor..oyunların 60gb oldugu günümüzde yetersiz bence..

:) ne alaka kardeşim ya. öyle yapacak olsam 16 gb kotalı tarife niye kullanayım. benim oyun yaşım falan geçti. hız fazla olsa bu durumda kötümü olacak? meselem zaten bu. geçen win 10 multiple edition u indirdim üstelik idm ile 3gb mı neydi 3.5 saat sürdü. elektiriğe zamanada yazık :) bir internet cafeden win 7 sp1 11in 1 onbuka mı ne onu indirdim 5gb a yakındı galiba. füze gibi indiriyor valla. başka browserler da kopma oluyor. google echrome hız ayarı yapıyor galiba onunla 2 mb /sn ile 20 dk civarında indirdim.

Edited by abdülhey

ultranet şu an kullandığım adsl ise hızda değişiklik olmayacaksa ne diye 16 mb yüksek hızda internet falan diye reklam yapıyorlar o zaman? ne saçmalık ya. 16 mb hız diye alıcam fakat altyapı saçmalığından dolayı on kat altındad hızla kullanıcam. hey maşallah ne saçmalıklarla yaşıyoruz ya. neyse saolun.

Hocam şimdi öncede adsl maksimum 8mbit veriyorlardı işte. Sonra bunu 16mbit e çıkardılar 8mbitlik paketleri kaldırdılar ismini de ultranet yaptılar bu yani.

Hocam şimdi öncede adsl maksimum 8mbit veriyorlardı işte. Sonra bunu 16mbit e çıkardılar 8mbitlik paketleri kaldırdılar ismini de ultranet yaptılar bu yani.

kardeşim beklediğim yanıt şu: bizi rakamları abartıp soyuyorlar düdüklüyorlar. desenize aynı şeyi yazıp duracağınıza :) bari rahatlayalım açık konuşmayla..

Öncelikle arkadaşım TTnette direkt olarak 8mb internet diye bir şey yoktur. Ttnette 8mb e kadar diye bir şey var yuvarlak bir terim. Yani keyfine göre davranabilir ttnet kadarda lanet bir internet sağlayıcısı görmedim bu yuvarlak kelimeden dolayı da internetin yerlerde sürünebilir ve ultranete geçtiğinde de aynı hızda kalabilirsin aslında ultranet 16 mb den başlıyor sanırım ancak onda da 16 mb e kadar muhabbeti var. Ayrıca hemen herkese ultranet altyapısı olmasada var gösteriyor o uygulama ben şikeyette bulundum bununla alakalı insanları aldatıyorlar. Hatta dolandırıcılık şikayetinde bulundum ama ttnet bu çok görmemek lazım. Ben hızının artmayacağı düşüncesindeyim. Ancak daha net bilgi için ttnet müşteri hizmetlerini arayıp ultranet olup olmadığını sormalısın binanızda eğer var diyorsa özelliklerini sor ve şunu söyle Müşteri hizmetleri temsilcisinin ismini görüştüğün tarihi saati verdiği bilgileri özellikle 16mb mi yoksa 16 mb ye kadar mı ne kadar ödeyeceğini ekstra ücret yansıyacak mı hepsini sormalısın ve not olarak bir yerlerde saklamalısın. Çünkü yarın birgün sana verdikleri yanlış bilgi var ve bundan dolayı mağdur olduğunda ilk sordukları şey hangi tarihte hangi saatte hangi numaradan kiminle görüştün olacak sen bu bilgileri vermezsen hiç umursamıyorlar. Benim sana tavsiyem ttnette kurtulman bu kadar dolandırıcı bu kadar ahlaksız bir internet sağlayıcı daha yok.

yav zaten hız 8 mb e kadar olsada en alt limit 80 kb /sn imiş. ben bi kere sormuştum telefonla. 80 kb /sn nin altında ise sürekli ancak arıza kaydı oluşturulur dedi.

ttnet fiber internet nerde uygulaması ile baktım ultra net var diyor lokasyonunzda. zaten adı ultra net olsa ve hız olarak 16 mb vaadeilsede aynı altyapıyla hızın yükselmesini beklemek tamamen mantık dışı olur zaten. çünkü paketim 8 mb iken altyapı taşımıyor sık kopma oluyor diye teknik servis hızımı  1.7 mb sabitledi. evet kopma sorunu haloldu ama bu kadar düşük hızda yeterli değil. birde artistlik yapıyor teknik servis elemanları. bak diyor web sayfan açılıyormu tamam ne yapacan yüksek hızı diyor. birde bütün servisleri kapatmış ukala çömez. allahtan anlıyoruz biraz. bunlar var ya milleti gerizekalı sanıyor. öyle olmadığını sağlam bi anlatmak lazım bunlara.

o kötü bu kötü kime güvenicez? geçen başka iss elemanı aradı  o da yalan söyledi. tarifeniz bir sonraki ay kota olarak yarıya düşecek ve fiyat olarakda %25 artacak bize geçin dedi. zaten çoğu ttnet in altyapısını kullanıyor. o zaman hızım altyapım yenilenmedikçe değişmeyecek. en fazla kota limitim artar o olur.

Edited by abdülhey

Bulunduğum yer için konuşmam gerekirse,

Aynı durum arkadaşımın başından geçti. 8MB kullanıyordu, aynı soru işareti onda da vardı. ttnetten hattı ölçtürdük 16yı rahat görürsün dediler.. ve arkadaş 8 den 16ya geçti. birde üzerine evinin telefon hattı eski idi onu yeniledik komple şuan canavar gibi saniyede 1.4 veya 1.5mb ile download yapıyor. 

Senin gidip adam gibi 16yı aldığında hızının bunu dsteklediğini net olarak öğrenmen lazım. eğer dedikleri gibi 220KB ı geçmeyecekse yine hiç bulaşmana gerek bile yok.

Edited by KenanK

peki fiber yoksa, normal adsl ise ultra net, 16 mb hızı taşırmı? taşımazsa yine aldatmacadan başka bir şey değil.

o dediğin sınamayı bende akıl etmiştim. doğru denemek lazım. yalnız sanmıyorum. öyle olsa teknik servis kablolarda nderdi zaten kabloyu ayırıp bağladılarmı 10 tl yazıyorlar :) içten müdehale diyeymiş :) bu arada hızım 8mb e sabitken hız testinde 6-7 mb i gördüğümü hatırlıyorum ama o zamanda işte kopma çok oluyordu. birde kopma olduğunda aynı hattan ttneti arayınca kopma ttnetle konuşmadan bağlanıyordu. dalga geçer gibi oluyordu. sonradan keşfettim kopma olduğunda bağlı telefon hat aranırsa bağlantı hemen geliyor veya tersi hatla başka cep telefonumu falan aradığımda. ne ilgisi varsa artık.?

:) ne alaka kardeşim ya. öyle yapacak olsam 16 gb kotalı tarife niye kullanayım. benim oyun yaşım falan geçti. hız fazla olsa bu durumda kötümü olacak? meselem zaten bu. geçen win 10 multiple edition u indirdim üstelik idm ile 3gb mı neydi 3.5 saat sürdü. elektiriğe zamanada yazık :) bir internet cafeden win 7 sp1 11in 1 onbuka mı ne onu indirdim 5gb a yakındı galiba. füze gibi indiriyor valla. başka browserler da kopma oluyor. google echrome hız ayarı yapıyor galiba onunla 2 mb /sn ile 20 dk civarında indirdim.

Kopmaların olması normal değil. Bunun üç sebebi olabilir. 

1)Mahallenizde bulunan adsl hizmetinin geldiği kutuda sıkıntı bulunabilir

2)Daha önce söylediğim gibi tesissatınızda bulunan ablo sorunlarından dolayı olabilir.

3)Modeminiz stabil çalışmıyor olabilir.

Siz benim önerimi dikkate alın. En yakın omşunuzda hız testi yapın. Kullandığı modeme bakın. 

Ben hala kablo tesisatından olabileceğini düşünüyorum.

Kalitesiz cat5 caplolar buna sebebiyet vermiş olabilir.

3 yıl önce açtığım  bir konu :)

http://www.tnctr.com/topic/194967-cat5-cat6-kablonuz-ne-kadar-kaliteli-test/

modemi değiştirdim sırf bu yüzden ama hiç ilgisi yokmuş aynı oldu. ttnet in kampanyasından aldığım pc ile verilen 2006 yılındaki zyxel modemdi. şimdiki wireless asus modem tek avantajı wireless olması oldu.

gelen kablo ise şu genel kullanılan ikili siyah kablo işte. kontrol ettim. bağlantıları kesip yeniden yaptım değişmedi. iki sokak ötedeki altyapıyı değiştiriyorlar ama bizimkide değişirmi bilmem.

birde o dediğin denemeyi yapmakta pek kesin sonuç vermeyebilir. çünkü yaptığın anda yüksek hız verir başka zaman kopar veya vermeyebilir ki benimkide 1.7 mb e sabitlenmeden önce öyle idi zaten. 6-7 mb i görüyordu hız testinde ama dediğim gibi çok sık kopma oluyordu o zamanda.

Bulunduğum yer için konuşmam gerekirse,

Aynı durum arkadaşımın başından geçti. 8MB kullanıyordu, aynı soru işareti onda da vardı. ttnetten hattı ölçtürdük 16yı rahat görürsün dediler.. ve arkadaş 8 den 16ya geçti. birde üzerine evinin telefon hattı eski idi onu yeniledik komple şuan canavar gibi saniyede 1.4 veya 1.5mb ile download yapıyor. 

Senin gidip adam gibi 16yı aldığında hızının bunu dsteklediğini net olarak öğrenmen lazım. eğer dedikleri gibi 220KB ı geçmeyecekse yine hiç bulaşmana gerek bile yok.

telefon hattını değiştirdik derken şu siyah ikili kablodan değilmi? genel olarak o kullanılıyor zaten modeme kadar.

@_ULTIMATE_   verdiğin linkteki kablo denemesi kafama yattı onu denicem. çok saol. benim direkten gelen ikili siyah kablo ile direkten modeme kadar gelen 15m civarındaki kablo aynı bu arada.

Edited by abdülhey

kotalı net ne kadar merak ettim doğrusu ev telefonu da kullanıyorsanız superonline adsle geçin bari derim en azından telefon faturasından kurtulmuş olursunuz. ayrıca lanet ttneti halamda kullanıyor sürekli kopma oluyor dediğiniz gibi hızı 2mbite sabitlemişlerdi o zaman kopmuyordu evde fiber ile 50mbit kullanırken halamda 2mbit komedi geldi dış hattan modeme gelen telefon kablosunu tamamen yeniledik 2mbit değil 8mbit ve kopmalar yok artık aklında bulunsun

kotalı net ne kadar merak ettim doğrusu ev telefonu da kullanıyorsanız superonline adsle geçin bari derim en azından telefon faturasından kurtulmuş olursunuz. ayrıca lanet ttneti halamda kullanıyor sürekli kopma oluyor dediğiniz gibi hızı 2mbite sabitlemişlerdi o zaman kopmuyordu evde fiber ile 50mbit kullanırken halamda 2mbit komedi geldi dış hattan modeme gelen telefon kablosunu tamamen yeniledik 2mbit değil 8mbit ve kopmalar yok artık aklında bulunsun

12 gb 8mb engelli tarifesi 37 tl.dış hattan modeme gelen kablo nasıl resmini koyarmısınız?

benim dış hattan gelende siyah kalın ikili birer telli sonrası yani modeme kadar gelende aynı. modem ile öncesinede işte teknik servis ince gri bir kablo bağladı. 1.5 mt kadar ve 10 tl yazdı. benim telefonda 12.5 tl standart engelli tarifesi. o yüzden kapatmaya gerek duymadım.

telefon hattını değiştirdik derken şu siyah ikili kablodan değilmi? genel olarak o kullanılıyor zaten modeme kadar.

Apartmandaki hat biraz eski ve hat kayıpları çok oluyordu modemden bakıldığında, bizde yeniden aşağıdaki apartman kutusundan dairenin içerisinden modeme kadar ulaşan kabloyu Cat6 ile değiştirdik. kayıplar gitti. tertemiz hat oldu.

Apartmandaki hat biraz eski ve hat kayıpları çok oluyordu modemden bakıldığında, bizde yeniden aşağıdaki apartman kutusundan dairenin içerisinden modeme kadar ulaşan kabloyu Cat6 ile değiştirdik. kayıplar gitti. tertemiz hat oldu.

benim apartman değil müstakil ev ve telefon direğinden telefon hattı ile geliyor işte şu siyah ikili kablo ile. çatıya kadar öyle geliyor çatıdan sonrada yine aynı pencereye kadar. ben bi yerden bulmuştum galiba o ikili telefon telini pencereye kadar kendim çekmiştim. pencereden alınan kablo ise geçen teknik servisin bağladığı 4-5 mm kalınlığında gri bir kablo1.5m uzunluğunda o da modeme bağlanıyor işte.

şimdi çatıdan telefon direğinden gelen siyah ikili kabloya cat6 dediğin kablodan alsam bağlasam ve yekpare direkt splittere yani modeme bağlasam diğer ucunuda olurmu? cat 6  da 6 tel mi var bağlantı nasıl yapılıyor? 15 m gider ne kadar tutar? ve düzelecekmi o zaman hız acaba birde o var?

12 gb 8mb engelli tarifesi 37 tl.dış hattan modeme gelen kablo nasıl resmini koyarmısınız?

benim dış hattan gelende siyah kalın ikili birer telli sonrası yani modeme kadar gelende aynı. modem ile öncesinede işte teknik servis ince gri bir kablo bağladı. 1.5 mt kadar ve 10 tl yazdı. benim telefonda 12.5 tl standart engelli tarifesi. o yüzden kapatmaya gerek duymadım.

halamda değilim şu an fotoğraf çekip koyamam ama normal standart siyah telefon kablosuydu 

halamda değilim şu an fotoğraf çekip koyamam ama normal standart siyah telefon kablosuydu 

o zaman ev tesisatından değildir. kutu uzakta kalıyor falan demişti teknik servis. yani altyapının düzelmesini beklicez başka çare yok gibi. benimkide direkten gelen kablonun aynısı işte.

Edited by abdülhey