Jump to content

Dvd Okumaya Çalışırken Elektriği Kesiyor

oncs

Recommended Posts

9 yıllık kullanıcıyım ilk kez bu şekilde bir sorunla karşılasıyorum.Hatta böyle bir sorun görmüşlüğüm yok.DVD writer a herhangibi bir dvd yada cd okuması için takıyorum buraya kadar sorun yok.Ne zamanki takdığım dvd yada cd nin içerine girmye çalışıyorum direk elektriği kesiyor UPS olmasına rağmen.Modemi sürekli yüklemekten bir hal oldum dünden bu yana.Bu konuda bilgi ve çözüm için yardımlarınızı rica ediyorum

bende okuyunca direk kısa devre sorunu aklıma geldi arkadaşında söylerdiği gibi elektrik bilgin yoksa girme bu işe derim...

muhtemelen cd bir noktaya temas ediyo okuyucu kaymış... garantisi varsa direk garanti kapsamındadır bu sorun değiştir derim...

Güç kaynağından DVDne giden ucu değiştirin ve o sırada ki tüm uçları iptal edin kullanmayın. Bu şekilde deneyebilirsiniz. Kondansatöründe sorun olabilir güç kaynağının. Birde farklı bir güç kaynağı ile deneyebilirsiniz. Bunların hiçbiri olmazsa sorun DVDnizdedir. DVDler belli süre sonra ömürlerini doldurup bu şelikde sorunlar yapabiliyor. Büyük ihtimalle samsung DVDniz. Samsunglarda sık görünen bir sorun çünkü bu durum.

Güç kaynağından DVDne giden ucu değiştirin ve o sırada ki tüm uçları iptal edin kullanmayın. Bu şekilde deneyebilirsiniz. Kondansatöründe sorun olabilir güç kaynağının. Birde farklı bir güç kaynağı ile deneyebilirsiniz. Bunların hiçbiri olmazsa sorun DVDnizdedir. DVDler belli süre sonra ömürlerini doldurup bu şelikde sorunlar yapabiliyor. Büyük ihtimalle samsung DVDniz. Samsunglarda sık görünen bir sorun çünkü bu durum.

Evet markası samsung.Ancak 2 yıl oldu alalı toplasanız 40 ilemedin 50 cd dvd yazmışlığım vardır.Yani kullanımdna kaynklandığını düşünüyorum ama geçenlerde klasik TÜRK usulü tamir etmenin ilk adımı olan kasayı yumruklama eylemini gerçekleştirdim.Buda bir etken olabilir mi diye düşünüyorum.

Evet markası samsung.Ancak 2 yıl oldu alalı toplasanız 40 ilemedin 50 cd dvd yazmışlığım vardır.Yani kullanımdna kaynklandığını düşünüyorum ama geçenlerde klasik TÜRK usulü tamir etmenin ilk adımı olan kasayı yumruklama eylemini gerçekleştirdim.Buda bir etken olabilir mi diye düşünüyorum.

Power supply'ı değiştirin. %99'luk bir ihtimalle hadise bundan kaynaklanıyordur.

dvd herhen gibir kisa devre olsa zaten cd olmadanda calişmaz ve bilgisayar sorun cikartir kulansanda kulan masanda buyuzden dvd giden kablolari degiştir kablolardan kaynaklan proglem olabilir birde kablonun borda takti soketi degiştir haddiskle birliktemi kullaniyon kullaniyorsan kablosunu kablolarini ayir haddten büyük iktimal ya bortdun gidik yada kablo

9 yıllık kullanıcıyım ilk kez bu şekilde bir sorunla karşılasıyorum.Hatta böyle bir sorun görmüşlüğüm yok.DVD writer a herhangibi bir dvd yada cd okuması için takıyorum buraya kadar sorun yok.Ne zamanki takdığım dvd yada cd nin içerine girmye çalışıyorum direk elektriği kesiyor UPS olmasına rağmen.Modemi sürekli yüklemekten bir hal oldum dünden bu yana.Bu konuda bilgi ve çözüm için yardımlarınızı rica ediyorum

öncelikle aynı sorunu bende yaşıyorum normalde cd-rw takılıyken birşey yoktu dwd-rw aldıktan bir süre sonra başladı ve bende sorun güç kaynağından diye değiştirdim ve aynı sorun çok geçmedi yeni güç kaynağında da yaptı ve deli olmaya başladım kime sordumsa yanıt alamadım. Sonunda olayın güç kaynağından kaynaklandığını anladım, dvd okumaya başlayınca fazla akım çekiyor ve güç kaynağının akım koruması olduğu için kendini resetliyor. seninde başına gelen bu muhtemelen (anakartın gigabayt, dvd-rw da Lg ise aynı sorunu yaşadık demektir)

ÇÖZÜM İKİNCİ BİR GÜÖ KAYNAĞINI DİREK dvd-RW BAĞLADIM VE SORUN HALLOLDU. YANİ DVD Yİ İKİNCİ BİR GÜÇ KAYNAĞIYLA BESLİYORUM. DİĞER TÜRLÜ ÇÖZÜM BİLEN VARSA BANADA ÖNERSİN. KOLAYGELSİN

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...