Jump to content

Güncelleştirmeler Karşıdan Yüklenmiyor?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

windows 7 sp1 haziran 2015 dvd si ile format attım denetleyip buluncaya kadar olay oldu 34 tane önemli güncelleştirme var. şimdi de bunları saatlerce bekliyorum karşıdan yükleniyor diyor hiç bir ilerleme yok. tek tek seçip denedim yine aynı. ne yapacam ya. allah rızası için bi yardım. kurban bayramınızı da bu vesile ile kutlarım :)

windows 7 sp1 haziran 2015 dvd si ile format attım denetleyip buluncaya kadar olay oldu 34 tane önemli güncelleştirme var. şimdi de bunları saatlerce bekliyorum karşıdan yükleniyor diyor hiç bir ilerleme yok. tek tek seçip denedim yine aynı. ne yapacam ya. allah rızası için bi yardım. kurban bayramınızı da bu vesile ile kutlarım :)

Windows kurduğumda yaptığım ilk şey güncellemeleri kapatmak oluyor. Hemde sen haziran güncelini kurmuşsun üstelik. Abdülhey paşa ne diye uğraşıyorsun, hiç gerek yok bunlara :) 

hiç bir şey yüklemiyor gibi saatlerce 0 kb da duruyor ama bilgisayarı kapatmak için başlat menüsündeki kapat butonu nda yüklenmiş güncelleştirmeler olduğunu gösteriyor. belirtiyor daha doğrusu. sonra kapatıp yeniden başlattığımda bir kaç tanesi yüklenmiş çoğu iptal edilmiş ve bir kaçda başarısız oluyor güncelleme geçmişinde.

abdulbey iki yolun var.

1. Temiz format atmak.

2. Varsa sistem yedeğine geri dön. Yani güncelleme denetimi yapmadan önce aldığın yedeğe dön.

Sonra yüklü güncelleştirmeleri silip tekrar güncelleme denetimi yap. Bu tür güncellemeli windows yüklemeleri bazen sorun çıkarabiliyor. Size kendim uyguladığım yöntemi anlatayım.

1. Formatı çekerim. Ve sistem açılır açılmaz Aoemi Backupperi yüklerim. Ve ilk yedeğimi alırım.

2. Sürücülerimi yükler sonra 2. yedeğimi alırım.

3. Ofis programını yükler yüklemez 3. yedeğimi alırım.

4. Windows güncellemelerini yükler( yüklersem eğer) 4. yedeğimi alırım.

5. Gerekli tüm programlarımı yükler sistem ayarlarını yapar 5. yedeğimi alırım.

6. Güvenlik programını yükleyip güncellerim ve 6. yedeğimi alırım.

Toplam 30-35 gb yer kapalr ve yedekler. Sorun mu çıktı hemen istediğim yedeğe geri dönerim. Zahmetli ama temiz iş...

abdulbey iki yolun var.

1. Temiz format atmak.

2. Varsa sistem yedeğine geri dön. Yani güncelleme denetimi yapmadan önce aldığın yedeğe dön.

Sonra yüklü güncelleştirmeleri silip tekrar güncelleme denetimi yap. Bu tür güncellemeli windows yüklemeleri bazen sorun çıkarabiliyor. Size kendim uyguladığım yöntemi anlatayım.

1. Formatı çekerim. Ve sistem açılır açılmaz Aoemi Backupperi yüklerim. Ve ilk yedeğimi alırım.

2. Sürücülerimi yükler sonra 2. yedeğimi alırım.

3. Ofis programını yükler yüklemez 3. yedeğimi alırım.

4. Windows güncellemelerini yükler( yüklersem eğer) 4. yedeğimi alırım.

5. Gerekli tüm programlarımı yükler sistem ayarlarını yapar 5. yedeğimi alırım.

6. Güvenlik programını yükleyip güncellerim ve 6. yedeğimi alırım.

Toplam 30-35 gb yer kapalr ve yedekler. Sorun mu çıktı hemen istediğim yedeğe geri dönerim. Zahmetli ama temiz iş...

benim içinde en iyisi her zaman sıfırdan format çünkü yedeklerindekiler eskiyebiliyor. bunun içinde msdn çıkışlı el sürülmemiş iso.programlarını ayarlarını kaybedebilirsin ama istediğin şeylerin bir klasörde yedeğini alırsın. ayar ve programları yeniden yükleyebilirsin.

şu anda kafam bozuldu en eski sp1 li bir dvd ile format attım. güncelleştirmeleri denetliyorum. baklaım yine aynı sorun olacakmı. eğer yine sorun çıkarsa e benimde yedeğim var. 2014 yılına ait ama sorunsuzdu. win7 nin kendi sistem görüntüsü alma uygulaması ile komple bilgisayarı almıştım. en son olmazsa onu yüklücem. önerilerin için teşekkürler.

Edited by abdülhey