Jump to content

Ekran Kartı Sorunu

canpolat11
 Share

Recommended Posts

dell n5521-9606 modelli laptopu var öncedende ekran tartı çakışması yapıyordu ekran kartı ati buna ben windows 10 yükleyi dedim yükledim hatta win 10 driverelirini de kurdum ne yaptıysa mavi ekran aldım dedim inteli kurmayım bu seferde atiyi güncelleyince bozuluyor tekrar win 7 kurdum ati ekran kartını kurdum bu sefer oyun açmıyor aygıt yöneticisinde ati de ünlem işareti var özelliklerinde çalımayı durdurdu diyor.

Ayrıyetten yenieden başlatınca galiba takılıp kalıyor laqtop yani sürekli bir tıp tıp diy ses çakıroyur anca bataryayı çıakarcnıa kapanıyor sorun donanımsalmı yazılımsalmı nasıl çözülür

Hiç bir sistemde olumlu yanıt veremiyorsa ekran kartı, bence çakışmaktan farklı bir sorunu var gibi geliyor bana. Recovery kısmı duruyor mu herhangi bir fabrika çıkış halinin yedeği var mı? Öyle yükleme yapıp bir bak derim normal çalışıyor mu aygıt yöneticisinde nasıl görünüyor vs. 

dell n5521-9606 modelli laptopu var öncedende ekran tartı çakışması yapıyordu ekran kartı ati buna ben windows 10 yükleyi dedim yükledim hatta win 10 driverelirini de kurdum ne yaptıysa mavi ekran aldım dedim inteli kurmayım bu seferde atiyi güncelleyince bozuluyor tekrar win 7 kurdum ati ekran kartını kurdum bu sefer oyun açmıyor aygıt yöneticisinde ati de ünlem işareti var özelliklerinde çalımayı durdurdu diyor.

Ayrıyetten yenieden başlatınca galiba takılıp kalıyor laqtop yani sürekli bir tıp tıp diy ses çakıroyur anca bataryayı çıakarcnıa kapanıyor sorun donanımsalmı yazılımsalmı nasıl çözülür

Yanlış Sürücüleri manuel yüklüyorsan mesela windows 8 için olan sürücüyü windows 10 a yüklersen mavi ekran hatası alabilirsin  sorun çıkabilir Speccy programı ile sistemini özellikle ekran kartı modellerini öğrenip buraya yazarsan yardımcı olurum öncelikle bilgisayarın hangi işletim sisteminine lisanslı ise o orjinal  işletim sistemini yeni format atarak temiz kur  sonra buraya sistem özelliklerini tam olarak yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz Speccy programı ile sisteminin özelliklerini bak buraya yaz  http://download.piriform.com/spsetup128.exe

Edited by Mert0123

tavsiyeliriniz için sağolun yok win 7 için dirverleride kurdum aynı yani her os da sorun çıkartıyor olmadı servise verecek her haled arkadaş garantiside bitmiş herhalde

ayrıyetten sistemin recovery si yok

arkadasım biliyorsan eğer bios u güncelle sonra orjinal lisanlı işletim sistemin ile format at recovery falan kullanma yada oynanmış iso dosyası kullanma orjinal el değmemiş iso dosyası ile format at format atarken  ekran kartı modellerini buraya yaz doğru sürücüleri kontrol edelim doğrumu indirmişsin yada yüklemişsin muhtemelen sen bir yerde yanlış yapıyorsundur

Edited by Mert0123

laptopun tam modeli dell 5521-9606 ati 8730 var tanıyor ama ünlem çıkıyor hem windows 7 de hem de windows 10 da

Bilgisayarın hangi işletim sistemine lisanslı leptopun üzerinde yada altında etiketde hangi işletim sistemi görünüyor windows 7 mi windows 8 mi bilgi verirmisin yani bilgisayarın ilk hangi işletim sistemi ile gelmişti 

Edited by Mert0123

hm ben direk dell sitesinden indirdim olmadı bide öyle deneek istiyorum ama işte windows göçüyor tekrar yedeği yükle vs bayşa uğraştırıyor ayırca dediğim gibi başka bir arıası davar gibi yani pc çalışıyor ama tıp tıp ses geliyor anca batarya çıkarınca kapanıyor

hm ben direk dell sitesinden indirdim olmadı bide öyle deneek istiyorum ama işte windows göçüyor tekrar yedeği yükle vs bayşa uğraştırıyor ayırca dediğim gibi başka bir arıası davar gibi yani pc çalışıyor ama tıp tıp ses geliyor anca batarya çıkarınca kapanıyor

O ses hayra alamet değil , ya HDD yada Dvd writer den geliyor.

HDD ise değiştirmen lazım