Jump to content

Hata Verdi TIK Dedi Ve Bidaha Çalışmadı ---Lütfen

0sk1

Recommended Posts

arkadaşlar PC önce

adrfyi1.gif

bu hatayı verdi sonra Format attık bida verdi bu resmi bile zorla çektim bizde PC nin içindeki bazı parçaları (Bİos Pili,RAM vs.) parçaları söktük taktık ve PC yi çalıştırdığımızda fanlar 1 sn dönüyor ve kapanıyordu..

aradan 5 dk sonra PC den artık TIK bile gelmedi hiç artık hiç çalışmıyor nedendir acaba?

inşallah bu hata bende eskiden olurdu ama bu kdr değil olur PC yeniden başlar ve bidaha gelmezdi..

Networkünüzde yada ethernetinize çok sayıda farklı portlandan yüzlerce paket aynı zaman diliminde ulşamaya yada siz göndermeye çalıştığınızda windows hop dur kardeşim bu neyapıyor der ve kendini koruma için sistemi kapatma yoluna gider. tcp/udp ama genelde arp paketleri buna sebeb olur ki bununa solucanla (worms) yapar. sisteminizi test edin trjon varmı yok mu?

ben bu ekranı hatırlıyorum internete bağlanıldığı anda aktif oluyordu ve pc yi kapatıyordu 60 saniye içinde kapatılacak gibi bi uyarı veriyordu ama trojan olduğunu sanıyordum ağ yüklenmesi ile filan alakası yok ki

ben bu ekranı hatırlıyorum internete bağlanıldığı anda aktif oluyordu ve pc yi kapatıyordu 60 saniye içinde kapatılacak gibi bi uyarı veriyordu ama trojan olduğunu sanıyordum ağ yüklenmesi ile filan alakası yok ki

:wub:

PC açılmıyor abim ram vb parçaları söktü taktı bida açılmadı.

PC açılıyordu eskiden ama 1 Dk sonra gidyordu.

PC açılmıyor abim ram vb parçaları söktü taktı bida açılmadı.

PC açılıyordu eskiden ama 1 Dk sonra gidyordu.

benim anladığım kadarıyla bu sorun yüzünden siz format attınız pc açıldı ancak bi süre sonra yeniden böyle oldu bu defa donanımsal problemdir diye parçaları söktünüz ama bu kez pc hiç açılmadı sanıyorum...

bu sorun trojandan kaynaklanıyor o yüzden format atsanız bile bilgisayardaki diğer kaynaklar içerisinde D veya E sürücüsünde her neyse bu virüsten var ise yine sistemi etkileyecektir, parça sökülüp takıldıktan sonra pc nin hiç açılmaması konusu ile bu ekranın ilgisi yok bence ya yanlış bi şekilde bağlandı veya sökerken bi yerde bi problem oluştu gibi geliyor tabi yinede pc başında olan sizsiniz buradan tahmin yürütmek çok kolay değil...

benim anladığım kadarıyla bu sorun yüzünden siz format attınız pc açıldı ancak bi süre sonra yeniden böyle oldu bu defa donanımsal problemdir diye parçaları söktünüz ama bu kez pc hiç açılmadı sanıyorum...

bu sorun trojandan kaynaklanıyor o yüzden format atsanız bile bilgisayardaki diğer kaynaklar içerisinde D veya E sürücüsünde her neyse bu virüsten var ise yine sistemi etkileyecektir, parça sökülüp takıldıktan sonra pc nin hiç açılmaması konusu ile bu ekranın ilgisi yok bence ya yanlış bi şekilde bağlandı veya sökerken bi yerde bi problem oluştu gibi geliyor tabi yinede pc başında olan sizsiniz buradan tahmin yürütmek çok kolay değil...

evt aynen böyle oldu :wub: tahmin doğru ama takıtıgımızda PC nin POWER e bastıgıöızda fanlar çalışıyor ve hmn susuyordu sonra hiç çalışmamaya başladı..

evt aynen böyle oldu :wub: tahmin doğru ama takıtıgımızda PC nin POWER e bastıgıöızda fanlar çalışıyor ve hmn susuyordu sonra hiç çalışmamaya başladı..

muhtemelen board a elektrik gelmiyor power da bi sorun oluşmuş olabilir bi de Ram lerin slotlara oturduğunu bi kontrol ederseniz iyi olucaktır sanıyorum...

ilk Başta Karşılaştığın Sorun Yazılımsal imiş..

Fakat Suan Bilgisayarınızın Açılmaması Tamamen Donanımsal bir Sorun Bence..

Size Tavsiyem EnBaşta Şuan için Söktükten Sonra Yerine Tam Oturtulmayan veya Yanlış Takılan Parça-Kablo vs.. Varmı bi Kontrol Edin, Eğer Herşey Yerli Yerindeyse Bir PC daha Bulun ve Başta PowerSupply Olmak üzere Parçaları Değiştirerek Deneme Yanılma Yoluyla Sorunlu Parçayı Tesbit Edin...

Power a hiç mi elektirik gelmiyor yani.. Bazen bende oluyor power çalışmıyor ama elektirik gidip geldiğinde. Çözüm olarak power kablosunu çekip takma sorunu hallediyor. Sizinkinde bu olmadığına göre

1-Power e bi değiştirin.

2-Power düğmesinden kaynaklanıyor olabilir. (Bazıları ne alakası var diyecek ama bazen böyle küçük kusurlar 3-5 saatini alıyor adamın..)

3-Ram, Hdd, Disket sürücü vs vs hepsini söküp sadece anakart bağlı kalacak şekilde çalıştırın bakalım makinayı..

şimdilik bunlar..

Aslında power e elektirik gelip gelmediğini denemek için iletkenlik ile deneme yapılıyordu ama hangi renk kablolar arasında deneniyordu onu unuttum. Bilen varsa onu da söylesin..Aşağıdaki kablo. Bilen bilir zaten. Ama ben hangi renkler arasnıda olduğunu unuttum. Yanlış yapılırsa power yanar..

adsz111ey2.jpg

Oteli yapan Osman diye bir elektirkçi var. Sırf elektirk işlerini yapıyor adam. Arkadaşlar adam o kadar hızlı konuşuyorki hiç bişi anlaşılmıyor. Abi dedim bu kadar hızlı konuşmayı küçükkken mi öğrendin diye sordum yok dedi 280 V da asılı kaldım ardında 15 m den aşağı düştüm dedi patlamasan ölmüştüm. ne patlaması dedim adam açtı gösterdi patlakları. Ama o günden beri hiç hasta olmadım diyor. Demek arasıra çarpılmak gerek . Şeker e katılıyorum .. :D

Bu sorun sasser virüsünden kaynaklanıyor. Diğer yönden virüsü temizleseniz bile internete her girmeye çalıştığınızda virüs yine bulaşır! Çözümü windowsun kıritik güncelleştirmeleri.

http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS04-011.mspx[/CODE]

Burada ki güncelleştirmeyi yaparsanız sorununuz gider. (Yazılımsal olanı)

Ayrıntılı bilgi istiyorsanız eğer:

Please register to see this content.
(dil İngilizce)

Ekde virüsü tamamen temizlemek için symantechin yazdığı yazılım bulunmakta:

Bu hata bendede vardı ve 2 kere oldu.1,cisinde bekledim ve format atmak zorunda kaldım ama bn kendim yaptım görev yöneticisinden işlemlerden yanlış bişeyi sonlandırdımda :D 2 kerede o zaman oldu ama bnde hiç sorun olmadı onu gördüğünüz an yapacağınız tek şey fişi çekmektir.Ben öyle yaptım.Çünkü gerekli kayıtları yapmaz diye düşündüm ve tak diye fişi çektim açtığımda normaldi.

arkadaşlar bendede olmuştu bu sorun format üstüne format atım yinede olmamıştı ama bi virüstü heralde adını hatırlamıyorum taratıp bulduktan sonra sorun çözüldü ama bazı antivürüs yazılımları görmüyor zannedersem

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...