Jump to content

Sürücü Harfi Değiştirdim. Hdd Ham Olarak Görünüyor

ayhanx63
 Share

Recommended Posts

BİLGİSAYARDA 3 ADET HDD VAR. BİRİNDE SİSTEM YÜKLÜ. WİN8'den WİN10'a GEÇİŞ YAPARKEN DİĞER İKİ SÜRÜCÜNÜN HARFLERİ DEĞİŞTİ. ESKİ HALİNE GETİRMEK İÇİN Bilgisayarım-Yönet-Depolama-Disk Yönetimi yolunu takip ederek eski haline getirmek istedim. Harfler değişti fakat 1TB olan sorunsuz çalışırken 3 TB olan ham olarak görünüyor. Girmek istediğimde biçimlendirme yapmak istiyor. O verilere nasıl ulaşırım. Lütfen bilgisi olan yardım etsin???

Cd den çalışan bir işletim sistemi ile ulaşabilirsin verilerine.

http://www.tnctr.com/topic/208991-windows-xp-live-cd-dvd-usb-den-calythyr/

Bilgisayara terkrar format atıp win8'e geri döndüğüm halde sorun devam etti. Bu tavsiye ettiğiniz yöntem formatla eşdeğer değil mi? Format ile olmadıysa cd ile çalışan işletim sistemi çözer mi?

Bilgisayara terkrar format atıp win8'e geri döndüğüm halde sorun devam etti. Bu tavsiye ettiğiniz yöntem formatla eşdeğer değil mi? Format ile olmadıysa cd ile çalışan işletim sistemi çözer mi?

Formatla ilgisi yok bunun, bilgisayar açılmadığında bununla açıp içinden verilerini kurtarabiliyorsun, kesin bir sonuç alırmısın bilmiyorum..

• 2 hafta sonra ...

sitede easyrecovery kurtarma programını araştır bu program ile diskteki verilerini alabilirsin. format atmana gerek yok ancak sitedeki çoğu kurtarma ve dvd/cd boot larında bu tarz programlar hazır geldiğinden ekycy sana kurtarma cd si önermiştir sanırım. çok kurcalamadım programı direk sürücüleride kurtarıyor olabilir 4-5 yıl önce başıma geldiğinde bu şekilde kurtarabildim ama geçen zaman çok uzun olduğundan tam hatırlamıyorum. ayrıca hddlife yada benzer bir program ile disklerini kontrol et 2-3 aylık diskler bile sorun çıkarabilir nette araştır bu şekilde bir sürü şikayet var.

ayhanx63 

1-Hangi sistemi kullanıyorsan  onun sistem onarım kurtarma diski ile verilerine ulaşabilirsiniz.

2-Aşadakı veri kurtarma programı ile kayıpsız bütün verilerinize ulaşabilirsiniz kendim 2 TB HDD deki bütün verilerim kayıpsız olarak geri aldım

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQtwIwAGoVChMIuqC64ebrxwIVSTwaCh1Idgvm&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DIRIdB35A02M&usg=AFQjCNGTn1BP74GfA6hgb-3FRh2ecCscHg

Edited by cankusa